mobi domainname

G

gibigibiyim

Misafir
Mobi domain uzantisi gördüm www.eurodns.com da domain bakarken,merak ettim bu mobi nedir?

Edit: Kendim sordum ancak kendim cevapliyim biraz arastirdim ve buldum,belki bilmeyen vardir ögrenmis olurlar benim gibi.

Mobil hizmetleri için .mobi
Atanmış İsimler ve Numaralar İnternet Firması (ICANN), .mobi alan adı uzantısının kullanımını onayladı. Cep telefonları ve diğer mobil araçlar için tasarlanan Web sitelerinde kullanılacak olan uzantıyla İnternet tabanlı mobil hizmetlerin kullanımının kolaylaştırılması hedefleniyor.

ICANN tarafından onaylanan yeni .mobil alan adı uzantısı, cep telefonları ve diğer mobil araçlara için özel olarak geliştirilen Web sitelerine erişimin daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini amaçlıyor. .mobi alan adı uzantısını kullanan Web sitelerin önümüzdeki yılın ilk yarısında kullanıma girmesi bekleniyor.
Microsoft, Nokia, Vodafone ve diğer pek çok firma tarafından ortaklaşa kurulan mTLD Top Level Doman isimli birlik, .mobil alan adı uzantısının kullanımını ICANN ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonucunda kullanıma sunacak. ICANN ile mTLD ortaklığı ayrıca, içerik sağlayıcılarına İnternet tabanlı hizmetlerini kullanıcılara ulaştırmasında da yardımcı olacak.


Kaynak: Hürriyet Gazetesi
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst