İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mod_rewrite .htaccess vbulletin tags godaddy sorun

cotw

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başlık için kusura bakmayın oldukça acemiyim bu konuda.
sorunumu kısaca özetlemeye çalışayım bir çok vbulletin sitesinden destek alamadım.

bir ana domain şeklinde godaddyden linux hosting hizmeti aldım.
bir vbulletin root ta kurulu ve

Kod:
Options +FollowSymLinks +MultiViews
RewriteEngine On
Rewritebase /
RewriteRule ^([a-z0-9_\-]*.(f|all)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?\.html)$ forumdisplay.php?$1 [QSA,L]
RewriteRule ^([a-z0-9_\-]*.(t|p)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?\.html)$ showthread.php?$1 [QSA,L]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(index\.php|\.css) [NC]
RewriteRule ^(archive|sitemap)/(.*)$ $1/index.php?$2 [QSA,L]
bu şekilde .htacess ile zoint tags ve seo eklentisi çalışıyor.

aynı hosta bir domain daha aldım ns lerimi girdim domain managementten bir dizine aldığım domaini ekledim.buraya kadar yapılması gereken bumudur ? başka bişey varmı ?

bu açtığım dizine eklediğim domain adıyla bir arkadaşım için vbulletin kurdum.zoint seo ve tags eklentisini kurduğumda

Kod:
Options +FollowSymLinks +MultiViews
RewriteEngine On
Rewritebase /
RewriteRule ^([a-z0-9_\-]*.(f|all)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?\.html)$ forumdisplay.php?$1 [QSA,L]
RewriteRule ^([a-z0-9_\-]*.(t|p)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?\.html)$ showthread.php?$1 [QSA,L]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(index\.php|\.css) [NC]
RewriteRule ^(archive|sitemap)/(.*)$ $1/index.php?$2 [QSA,L]
bu şekilde .htacess ile zoint tags ve seo eklentisi çalıştı.
bu şekilde olmazsa ne site açılıyor ne seo çalışıyor.

Sorunum şu www.siteadı.com/tags denildiğinde karşıma çıkan tagsı tıklıyorum sayfa bulunamadı diye bir hatayla karşılaşıyorum. örnek www.siteadı.com/tags/deneme tıkladığımda sayfa görüntülenemedi diyor, bunun için mod_write özelliğinin açık olması gerekiyormuş araştırmalarıma göre.fakat diğer sitemde bu sorun yok.ben bu sorunumu ne şekilde çözebilirim.
umarım sorunumu anlatabilmişimdir.bir haftadır vbulletin sitelerinde açtığım konulara verilen bir cevap yok.
acaba godaddy firmasının acizliğimi bu benim bilmediğim birşeymi var.
hostu değiştirsem vbulletin ile sorun yaşamayacağım hangi firmayla çalışmalıyım ? Yardımını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

cotw

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bir cevap verecek kimse yokmudur.htaacces dosyası böylemi olmalı neden herkes bilgisini saklıyor ?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
godaddy hosting sunucularında .htaccess değişiklikleri/eklemeleri, 1 saat içerisinde aktifleşir, hemen aktif olmaz.

1 saat sonrada aynı sorun devam ederse ozaman problem var demektir.

bu arada vbulletin gibi bolca kaynağa ihtiyaç duyan sistemleri vps yada dedicated server ile çalıştırman daha doğru olur.

illa vbulletin için hosting tavsiyesi istersen 2 yıl önce vbulletin forumumu barındırdığım ve 1 yıl boyunca hiç bir sorunla karşılaşmadığım www.asmallorange.com firmasını önerebilirim, fiyat biraz tuzlu gelebilir ancak sorun yaşamayacağın tek yerdir vbulletin için.

cotw

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
RewriteRule site_dizin_adi/(.*) http://www.site.com/$1 [R=301,L]

bu kodu kullanarak sorunu çözdüm tesadüfen buldum cevabınız için teşekkürler.
bir saat bekletmedi bu kodu htaacces altına ekledim attım ftpye hemen düzeldi tag sorunum.

vps yada dedicated server şu an için düşünmüyorum günlük 50-80 online sayım var ilerde gelişirsem düşünebilirim.

http://forum.iyinet.com/apache-htaccess-mod_rewrite/42249-yonlendirme-hakkinda-soru.html

burda kodu veren arkadaşa teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5