İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Modeme Reset Atılması

killinq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ustalar ben kendi çapımda kimseden 5 kuruş talep etmeden hazır scriptlere konmadan bir oyun yapmak istiyorum.. Doğal olarak aynı bilgisayardan veya ip'den kayıtların kapatılmasıda gerekiyor..

Aynı ip kayıtlarını engellesemde modeme reset atarak veya vekil sunucu kullanarak kayıtlara devam edilebiliyor .. Bunları nasıl engelleyebilirim ?

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Çözüm yok gibi , cookielerle birşey yapılabilirse tabi belki olabilir.

killinq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hardware ID bunu bulabilirsem engelleyebilirim ama pek kolay gözükmüyor :)

killinq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üstad exec() kapatılmış benim sunucumda acaba alternatif bir yöntem varmıdır ?
ekleme: system() denedim olmadı

alone123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun çözümü "yok". Ne cookie, ne ip koruması. Ancak ip koruması en azından seri bir şekilde kayıt olunmasını engeller, adam modeme reset atmakla uğraşır. Hiç yoktan çok çok iyi bir yöntem bu ip koruması.

Erturk arkadaşın dediği exec fonksiyonunu şimdiye kadar duymadım. Bir araştır istersen; işe yarar bir şey çıkabilir.

Scap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aşmak isteyen cookie siler, IP değiştirir. Engellemek güç

Lansewebtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bende bi kurumsal müşterimize mafya oynu yazıyorum. Ayrıca 7-8 yıldır da online oyunları oynuyorum. Benim çözümüm; yazılımsal değil. Ve zaten yazılımsal çözüm yok diye biliyorum. Oyun içersinde seri bişekilde üyelik açılsa bile hiç bi anlamı, avantajı ve bana bi zararı yok. Oyunun eğlenceli kısmı yani asıl oyun oyuncuların karakterlerinin banlanmasını ihtimale bırakamicakları yerde başlıyo.

L4roXyL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
MAC adres bilgisine ulaşabilirsen çok bilinçli olmayan kullanıcılar hariç kalıcı çözüm bulabilirsin.
Not: PHP-de Com object kullanılıyormu bilmiyorum. Lakin kullanabiliyorsun mac adresine ulaşmak gayet mümkün. Tabi farklı seçeneklerde var.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
MAC adres bilgisine ulaşabilirsen çok bilinçli olmayan kullanıcılar hariç kalıcı çözüm bulabilirsin.
Not: PHP-de Com object kullanılıyormu bilmiyorum. Lakin kullanabiliyorsun mac adresine ulaşmak gayet mümkün. Tabi farklı seçeneklerde var.

Kullanılıyor ancak PHP server tarafında çalışıyor.

L4roXyL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O zaman sadece kendimize ait MAC adresini alabiliriz. Buda istenileni karşılamaz sanırım. Farklı kullanıcıların(kendimiz haricinde) mac adresine ulaşmak için C++ vb. diller kullanılması gerekiyor sanırım. PHP ile başkasının MAC adresine ulaşmak mümkün değil.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Web tabanlı çalışan bir jar dosyası aracılığı ile client a ait IP adresi okunabilir ancak bir güvelik uyarısı verecektir..

L4roXyL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O şekilde de olabilir, ek olarak;

JavaScript içerisinde C# veya C++ kodlarını çalıştırabilirseniz (ki sanırım bu mümkün) bu şekildede olabilir düşüncesindeyim. Ek olarak HTML içerisindede C# kodlarını çalıştırmak biraz karmaşık olsada mümkün.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Öncelikle neden 1 IP adresinin 1 den fazla hesap almaması gerektiğini anlatırsan bende sana çözüm yolu üretmeye calışabilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5