İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Möö-Yap ve Dosya paylaşım sistemleri..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım bizim meşhur Möö-Yap megaupload'ı banladı..Eğer ban olayı söz konusu ise, sırada Rapidshare var..Ve bu Möö-Yap böyle giderse bütün paylaşım sitelerini banlayacağa benziyor..

Durum vahim.Çözüm bulmak lazım... :?

I

iyiyiz

Misafir
Dosya paylasim sitelerini banlamasi sacma geliyor bana,paylasilan hersey illegal mi?Arkadasin dedigi gibi möö-yap olayi biraz abartmaya basladi.Bunlarada kimse dur diyemeyecek sanirim e ne olucak bunun sonu,iceriginde mp3 kelimesi gecen siteleridemi banlatacak telekiza pardon telekom a :)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında çoğu Türk forumlar,kullanıcılar bu servisleri kullanıyor.Toplu hareket edilirse (maillist,durumu anlatan açıklamalar) karşı atağa geçebiliriz.Tabi Möö-Yap ne kadar umursar bilinmez..
Fakat; Megaupload ya da Rapidshare'e ban olayını anlatan mailler atılırsa (forum üyeleri vs tarafından) belki bir çözüm olabilir..

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ancak büyük bir firmayı banlarsa ve o firma müyap hakında dava açıp kazanırsa
bişiler yapılabilinir yoksa böle webmaster çözüm bulması çok zor

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Megaupload ve Rapidshare yeterince büyük sanırım..Fakat firma oldukları şüpheli :)

AykutBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemynet'lerde de mp3 linkleri var sanırım, mynet'i de banlar inşallah ..

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
Aslında çoğu Türk forumlar,kullanıcılar bu servisleri kullanıyor.Toplu hareket edilirse (maillist,durumu anlatan açıklamalar) karşı atağa geçebiliriz.Tabi Möö-Yap ne kadar umursar bilinmez..
Fakat; Megaupload ya da Rapidshare'e ban olayını anlatan mailler atılırsa (forum üyeleri vs tarafından) belki bir çözüm olabilir..
istedigi kadar binlerce kisi mail atsin Rapid yada megadada mp3 bulundurmak serbest degil ne diye mail atacaklar mail atilsa denilseki iste turkiyeden site banlandi oda telekom ile iletisime gecicek ( tabiki umursayip gecerse) telekomun atacagi mail illegal dosyalarin barindirilip download edilmesine izin verildigi icin banlandi cevabi Rapidsharenin verecek cevabi gene yok
Megaupload zaten turkiye ve bir cok ulkeyi gozden cikardi Yani adamlar nerede ise turkiyeden sitelerinden download yapilmasini kendileri engelliyecek nitekim engelledide daha onceleri bedava download yaptirirken simdi 1 download a bile izin vermiyor bazen USA UK Canada harici ulkelerde
birnevi Halklilarda kendimizi onlarin yerine koyarsak megauploadi Turkce dilinde kullandiginiz zaman ornek google reklamlari cikmiyor reklamdan kazanamiyorlar Turkiyeden premium kullanan sayisida cok Az .
benim turkce sitem yada turkce forumum olsa aksine Muyap in megauploadi rapidi banlamasina uzulmem sevinirim isin gercegi bir cok forumda Vip bolumu var parali ve saniyorum ki Viplerin cogu kendi server larinda barindiriyor dosyalari Insanlar Vipe biraz daha fazla ilgi Gosterirki Vip den gelen kazanc Dosyayi rapide megaupload a atmaktan daha iyidir

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet mega biraz akılsızlık yapıp Türk'leri engelledi.Fakat aynı akılsızlığı Rapid yapmaz, yapamaz.Premium alanlar var, reklamlara yanlışlıkla da olsa tıklayanlar var.Belki de Rapid'i en fazla kullananlar Türk internet kullanıcılarıdır..

Rapid'e Mega'ya gidecek para vip'ye gelsin diyorsun.İyi diyorsun da, Möö-Yap'dan 1-2dk'da ban yersin.Bunu düşündün mü peki?

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
Evet mega biraz akılsızlık yapıp Türk'leri engelledi.Fakat aynı akılsızlığı Rapid yapmaz, yapamaz.Premium alanlar var, reklamlara yanlışlıkla da olsa tıklayanlar var.Belki de Rapid'i en fazla kullananlar Türk internet kullanıcılarıdır..

Rapid'e Mega'ya gidecek para vip'ye gelsin diyorsun.İyi diyorsun da, Möö-Yap'dan 1-2dk'da ban yersin.Bunu düşündün mü peki?
istedigi Kadar yesin Farkeden ne yuzlerce IP var degistir degistir kullan Vip diyoruz normal forum uyesi demiyoruz ki
sen normal forumunda dosya bulundurmaz san muyap kalkip seni neden banlasin Vip bolumunu Ip ye alirsin IP de calistirirsin IP yada domain ne farkeder sonucta Vip senin devamli uyen normal uye gibi goremezsin
rapidi en cok kullananlarda turkler olamaz zaten neden dersen megayi rapid in en fazla kullanildigi dosyalar mp3 program film
senede 20 tane turk filmi cikip upload ediliyorsa binlerce yabanci film cikiyor upload ediliyor mp3 dede ayni program dada ayni
Turkiyedeki kullanicilarin baglantisi belli bir 100MB lik dosyayi dosyasyi download etmek icin 1 saat ugrasiyorki upload etmek icin en az 3-4 saat ugrasmasi lazim
daha baska bir ornek turk forumlar Programi Divx i bir cok Mp3 nerden aliyorlar Yabanci forumlardan

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@culpable, olaya iyimser yaklaşmak yerine hala diretiyorsun.Sana vip'in ile bol kazançlar..

Evet arkadaşlar.Başka çözüm önerisi olan var mı, BEDAVA dosya paylaşım sistemleri hakkında ?

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
@culpable, olaya iyimser yaklaşmak yerine hala diretiyorsun.Sana vip'in ile bol kazançlar..

Evet .Başka çözüm önerisi olan var mı, BEDAVA dosya paylaşım sistemleri hakkında ?
sendspace.com u kullan yanlis hatirlamiyorsam sendspace.com/xxxxx gibi linkin yani sira IPli adreslerde veriyorlardi .
Istedigin alan cok fazla degilse ornek 2-3 GB lik bir alan yeter diyorsan yardimci olabilirim.
*
benim turkce forumum yokki Vipim olsun . yani iyimser bakiyorum zaten olaylara Ama sadece kendimi megaupload yada rapidin yerinede koyuyorum. belki simdi ne demek istedigimi daha iyi anlatabilirim
6 ay once Turkce forum kurmustum ve ozellikler divx e yuklenmistim cunku turkce forumlarda divx yok fazla yani kendilerinin upload ettigi fazla yoktu. genelde Rus sitelerinde daha yaygin oldugu icin ordan alip linkleri forumlarinda yaziyor cogunlugu. yeri gelldi bir gunde 13 tane divx upload ettigimi bilirim site tamamen turkce idi uye sayisida guzel artiyordu hatta forum yeni olmasina Ragmen her gun gelen yeni uye sayisi 100 oluyordu (1aylik forum)son gunlerde bu sayi 150-200 arasi idi. 2.5 ay surekli devam ettim 2.5 ay icerisinde sitenin getirisi 38$ forumu tamamen Kapattim ingilizce bir domain aldim forumu ingilizceye cevirdim ilk ay kazanci 1200$. megaupload ve rapidin yaptigida bu onceden Turkiye nin ornek 10 tane slot u varsa simdi 2 taneye dusurdu artan 8 tane slot u Usa uk canadaya verdi

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yardımın için teşekkürler.Yer sıkıntısı yaşamıyorum.Fakat bu konu ileride Türk internet kullanıcılarının büyük bir sorunu olacağı için şimdiden tartışmak istemiştim forum genelinde.Fakat bakıyorum da kimse oralı değil :)

Tabi ki yabancılarla Türkleri karşılaştırmak doğru olmaz.Zaten internet bağlantılarımız olayı bitiriyor en başta..Ama gidip de bir siteye vip'lik için aylık 20-25 ytl vereceğime (max 300-400gb'lık arşivi için) Premium alırım, bağlantı sınırlarımı zorlarım, bi dünya arşive ulaşırım..

Evet hadi tartışalım bu konuyu..

MuZikCalaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google 100mb veriyomuş. ilerde gmail gibi yaparsa çok güzel olur. yaklaşık bi 3gb a çıkarlar heralde

ctmedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu müyap varya ne diyeyim ... diyorum başka dencek birşey yok!

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size sacma gelebilirde Ama Muyap a Mail yazsam acaba benim sitemide Banlarlarmi ?? yada banlanmasi icin ne yapmam gerekiyor nereye mail atmam gerekiyor.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
culpable' Alıntı:
Size sacma gelebilirde Ama Muyap a Mail yazsam acaba benim sitemide Banlarlarmi ?? yada banlanmasi icin ne yapmam gerekiyor nereye mail atmam gerekiyor.

en doğrusunu düşünüyosun. her ne kadar türk olsakda trden gelen kullanıcı bant yemekten başka bi işe yaramıyo... en güzeli sitemizi banlatmak... biz nası olsa ip tabanlı yaparız yapacağımız şeyleri...

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GoTcHA' Alıntı:
en doğrusunu düşünüyosun. her ne kadar türk olsakda trden gelen kullanıcı bant yemekten başka bi işe yaramıyo... en güzeli sitemizi banlatmak... biz nası olsa ip tabanlı yaparız yapacağımız şeyleri...
Yok bant yemesinden felan degil benim ki Bana artik Bikinlik geldi sabahtan aksama Kadar. Silmesem copluk halini alicak Site Ingilizce Inadina yapiyorlar sanki sabahtan aksama kadar ing sitede turkce mesaj temizlemek le ugras isin yoksa.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ilginç bir nokta :) Gönüllü banlatan. bence müyapa deki bi site gördüm deli mp3 var.Bide mail atmışlar mü-yap banlayamazki. Sanırım 1 gün sonra erişim biter.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5