İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mozilla Firefox'taki Forumlar

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Sorum Firefox'u bilen arkadaşlara olacak. Sitemi komple Firefox'a göre de dizayn ettim, yalnız tek sorun sitede bulunan iletişim forumları olsun, anasayfadaki foruma giriş şifre girme paneli olsun hiç biri çalışmıyor. Yani çalışmıyor derken, Kullanıcı adı ve şifre kutuları gözüküyor ama aktif değil, tıklanmıyor.

Mesela aşağıdaki de benim site ile iletişim kutumuz. Exlorerde sorunsuz olmasına rağmen firefox'da sadece görüntü var, ama ne kutulara bişey yazamıyosunuz, dolayısıyşa hiç bişey gönderemiyosunuz.

Bunu nasıl çözebiliriz arkadaşlar, neden böyle oluyor?

<form action="send_mail.php" method="POST" name="form">
<input type="hidden" name="sendto" value="[email protected]">
<div align="center">
<table width="100%"
border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
<center>
<input type="hidden" name="baslik" value="Bize Yazin">
</center>
<tbody>
<center>

<tr>
<td ALIGN="RIGHT" width="100%"><font size="1" face="Verdana"><strong> *  </strong>Ad ve Soyadınız :  </font></td>
<td width="182">
<input NAME="Adi_soyadi"
style="font-family: Verdana; font-size: xx-small" SIZE="27"></td>
</tr>
<tr>
<td ALIGN="RIGHT" width="100%">
<p align="right"><font size="1" face="Verdana"><strong> *  </strong>E-posta Adresiniz :  </font></p></td>
<center>
<td width="182">
<input NAME="Email" style="font-family: Verdana; font-size: xx-small" SIZE="27"></td>
</center>
</tr>

<tr>
<td ALIGN="RIGHT" width="100%">
<p align="right"><font size="1" face="Verdana">*  Mesajınız :  </font></td>
<center>
<td width="182">
<textarea NAME="istek"
COLS="27" ROWS="6" WRAP="PHYSICAL" style="font-family: Verdana; font-size: xx-small; color: rgb(255,0,0)"></textarea></td>
</center>
</tr>
<tr>
<td ALIGN="RIGHT" width="142"><font size="1" face="Verdana"> </font></td>
<td width="232"><font face="Verdana" size="1">
<center><br>
<input
name="Submit" type="submit"
style="font-family: Verdana; font-size: xx-small; margin-top: auto" value="Gönder">
</center>
</font></td>
</tr>
</tbody>
</table>
</div>
</form>

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende çalışıyo firefox da bu kod.
biryere upload etsene ordan deneyelim belki senin firefox da sorun vardır.

Not: benimki 2.0 sürümü

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim 1.5.0.2 imiş, bir update edip tekrar deneyim o zaman. Yazarım tekrar ;)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yooo gene aynı. Sen kutuları görünce sanırım çalıştı diyosun. İmleç aktif olmuyor, yani kutu içlerine yazı yazamıyosun bunu demek istiyorum. Dolayısıyla hiç bişey yazamıyosun aktif olmayınca, tıklanmıyor kutulara yani.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende çalışıyo babalar gibi :D
Yazılıyo da, gönder e de basılıyo.

sadece bu kod u html yaptım ama öncesi sonrasında bi script fln bozuyorsa onu bilemem.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bende de çalıştı sadece bunu deneyince. Sorunu anladım ben :

<SCRIPT language=JavaScript>curPage=1;
document.oncontextmenu = function(){return false}
if(document.layers) {
window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
window.onmousedown = function(e){
if(e.target==document)return false;
}
}
else {
document.onmousedown = function(){return false}
}</SCRIPT>

Sağ tıklama yasaklayan kodu kaldırınca çalışıyor, ekleyince Çalışmıyor. Olaya bak

S

SupRAdyN

Misafir
forumdaki text reklamlara firefoxdan tıklanmıyo bende herkezde aynımı bu sadece bendemi ?

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende çalışıyo babalar gibi :D
Yazılıyo da, gönder e de basılıyo.

sadece bu kod u html yaptım ama öncesi sonrasında bi script fln bozuyorsa onu bilemem.
Mehmet çok Teşekkür ederim bu arada sana (+rep)

Sayfalarımdan sağ tuşu yasaklama scriptini kaldırdım, yerine de onun yerine geçen başka bir eklenti yaptım Body kısmına. Yazayım buraya da, sorunu olan arkadaşlar hemen çözümü de benim cevabımda bulmuş olsunlar.

<body oncontextmenu="return false">

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnız bişey daha sorayım madem, bu firefox'ta hepsinde böyle sanırım, kutuya bişeyler yazdığımız zaman, örnek Kullanıcı adı, şifre vs...

Daha sonra sayfayı yenideğimde yada sonradan tekrar açtığımda daha önce yazdığım kullanıcı adını falan görüyorum. Bu güvenlik için bir zaaf değil mi?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
text alanlarını diğer browserlarda da görebilirsin cache yi temizlemediğin sürece. Şifre olarak tanımlı alanları firefox zaten kaydedilsin mi diye soruyor onay vermezsen onu göstermez. Ama paylaşılan bir pc kullanıyorsan Araçlar > Seçenekler > Gizlilik ten tarayıcıyı her kapatışımda özel verilerimi temizleyi seçebilirsin.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
text alanlarını diğer browserlarda da görebilirsin cache yi temizlemediğin sürece. Şifre olarak tanımlı alanları firefox zaten kaydedilsin mi diye soruyor onay vermezsen onu göstermez. Ama paylaşılan bir pc kullanıyorsan Araçlar > Seçenekler > Gizlilik ten tarayıcıyı her kapatışımda özel verilerimi temizleyi seçebilirsin.
Tamam ayarlardan bunu yaparım elbette ama bunu herkes bilmez. Default olarak Firefox'da bunların hep gizli şekilde ayarlanmış olarak başlaması lazım. Ki ben kullanırlen hiç kaydedilsin mi falan diye sormadı Firefox. Bence bu büyük bi handikap. Ayarlardan düzelttim zaten dün gece ama firefox'un bunu default olarak bu şekilde gizli ayarlaması bence mutlaka şart. Belki de bir sonraki versiyonlarda dediğim gibi olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5