İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MP3 Çalar tarzda Bi site yapsam ??

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese merhaba MP3 Çalar tarzda bi site yapsam CD sini alıyorum mp3 formatına dönüştürüyorum wede bunu internette

www.linuxevi.com/mp3/ tarz bişeyle dinletsem herhangibir sorun yaşarmıyım?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telif hakkını Müyap a ödedikten sonra neden olmasın ;)

Büyük mağazalar vardır Benetton falan gibi. Buralara girdiğinde genelde müzik çalar. Bu kişiler Mesam mı ne oradan Telif hakkı ödeyip 1 cd alıyorlar. Normal albüm fiyatının çok çok üstünde bir rakamla tabi. Ve onların seçtiği şarkıları dinleyebiliyorsun. Buyüzden birçok yerde aynı müzikler çalar sürekli. Çok pahalıdır böyle şeylerin telif hakkı.

Orijinal albüm alman onu dinletme hakkı vermiyor ne yazıkki. Radyo açamıyor buyüzden herkes..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Radyolar oduyormu artik telif hakkini?
Bir ara odenmiyordu sanirim?
Bir de merak ettigim Kemal Sunal filimlerinin telif hakki yokmu?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kemal Sunal ın avukatımı ne bir dalavere ile satmıştı sanırım herşeyini. Birkaç milyon dolar dolandırıldığına dair dedikodular çıkmıştı yeni vefat ettiği dönemde.

Radyolar telif hakkı ödüyor. Tabi yasal radyoları kastediyorum. Ama bildiğim kadarıyla onlarınki radyo yayın lisansı altında kdv gibi ekstra bir ücret altında alınıyor. Şarkı dinletme hakkı gibi birşey.

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne kadar saçma birşey bu offfff

şimdi mesela müzik setim war sesini son ses açıp müzik dinliyorum(BEN) wede bu sayede mahalledeki bazı insanlarda dinlemiş olur şimdi polis gelip bana telif hakkını mı isteyecek. Benim şu (www.linuxevi.com/mp3/ ) yaptığım deneme ile ne farkı war.

Hadi neyse Çok karışık bir iş deymez sanırım

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Radyolar telif hakkı ödüyorlar.Çaldıkları her parçayı ilgili meslek birliklerine excel dosyası olarak gönderiyorlar.O dosya içinde çalınan her parça var mı diye soracak olursanız, tabii ki yok! Meslek birlikleri bunu da takip ediyorlar, noter kanalıyla ihtar yolluyorlar ve mahkemeye veriyorlar.Mahkemeler ortalama 6-7 ay sürüyor ve hakim delil istiyor.Meslek birlikleri de yapılan bütün yayınları kayıt edemedikleri için yeterli delil sunamıyorlar ve mahkeme bir 6 ay daha uzuyor.Bildiğim kadarıyla sonuçlanmış bir dava henüz yok.

DesTRuctionS' Alıntı:

şimdi mesela müzik setim war sesini son ses açıp müzik dinliyorum(BEN) wede bu sayede mahalledeki bazı insanlarda dinlemiş olur şimdi polis gelip bana telif hakkını mı isteyecek. Benim şu (www.linuxevi.com/mp3/ ) yaptığım deneme ile ne farkı war.

Telif hakkı topluma açık yerlerde (cafe, bar, restaurant, fuar, mağazalar gibi)
devreye giriyor.Sen müzik sesini sonuna kadar açarsan komşularını rahatsız edersin. Telif hakkından değil de, gürültü kirliliğinden ceza yersin :)

Dip Not: Bir cd satın alıp, topluma açık yerlerde bunu dinletirseniz, çalınan her şarkı başına telif ödemeniz gerekmektedir.
Yani, "ben bir cd satın aldım, bunun telif hakkını ödedim istediğimi yaparım" diyemezsiniz.
Uygulanıp uygulanmaması ayrı bir konu ama yasa bu şekilde.

G

Geveze.at

Misafir
DesTRuctionS' Alıntı:

Eger sende telif hakkini ödersen istedigin kisiye dinlete bilirsin :)
Müzik Setinde dinlettiklerin ya radyodan yada satin aldigin cd dir. Onlarin telif hakki zaten ödenmis oluyor.
Sizlerin bunlari Tr de yapmaniz biraz zor. Ben serveri ABD den aldim, domain avusturya. Pana ya gicikligina Kurtlar Vadisinin her bölümünü tv den cekip sitemde yayinlayacaktim. Pana ya da email atacaktim. Hadi yiyorsa kapat diye. Ben yurt disinda oldugum icin buna güveniyorum. Ama senin isin zor.
Uzun lafin kisasi, bu sevdadan vaz gec

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geveze.at' Alıntı:
Ben serveri ABD den aldim, domain avusturya. Pana ya gicikligina Kurtlar Vadisinin her bölümünü tv den cekip sitemde yayinlayacaktim. Pana ya da email atacaktim. Hadi yiyorsa kapat diye. Ben yurt disinda oldugum icin buna güveniyorum.

Açıkcası o zamanda muhtemelen Telekom'dan servera ulaşmayı engelleyecektir. Böylelikle Türk kullanıcı kaybetme olasılığı çıkacak. Elbette yeni domain, yeni ip adresi gibi çözüm yolları var ama ne kadar akıl kârı orası tartışılır.

F

fenerli

Misafir
bedavaonline' Alıntı:
Dip Not: Bir cd satın alıp, topluma açık yerlerde bunu dinletirseniz, çalınan her şarkı başına telif ödemeniz gerekmektedir.
Yani, "ben bir cd satın aldım, bunun telif hakkını ödedim istediğimi yaparım" diyemezsiniz.
Uygulanıp uygulanmaması ayrı bir konu ama yasa bu şekilde.

ve bu durum dünyanın her yerinde böyledir, yurtdışında büyük marketler özellikle zincir marketler hacimlerinden dolayı çok yüksek telif haklarını ödememek için birçok tanınmamış müzik toplulukları veya stüdyolarla anlaşıp kendi müziklerini hazırlatıp mağazalarında bunları dinletmektedir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5