İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mp3 den sonra sira manken sitelerinde

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşalr 1 saat önce bir resim ajansından uyarı almış bulunuyorum. Bu mailde manken resimleri hakkında bana uyarı cektiler ve verdikleri no ile aradım ve görüştüm kaldırılmasını söylediler yoksa yasal işlem başlatıcam dediler ve bir cok siteyide araştırıyorlar bilginize ben manken resimelri bölünü kaldırdım.

Merhabalar ,

Sitenizde Dogan Burda Dergi yayıncılığa ait resimleri izinsiz olarak kullandığınızı tespit ettik. 24 saat içinde bu resimleri kaldırmazsanız yasal yollara başvuracağız . Bilginize

Dogan Burda Dijital Stock

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu olay iyice kızışmaya başladı. devletin nasıl politika izleyeceği çok önemli bu konularda. eğer banlanmalar , kapanmalar devam ederse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidebilir olaylar. Bu durumda yapılması gereken Hosting firmalarını uyarmak olmalıdır. Domainleri banlamak akıl almaz bir durum.

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepımız ozgur bır ulkedekı acız bır toplumun fertlerıyız,
devlet duzeyınmdekı her kurum kuruluş istedığını yapıyor yaptırıyor yaptırım uyguluyor, ancak bu ulkede kımse benım sıtemı kapattı dıye gıdıpde dava açmaz neden !!!

şuan adım gıbı emınım dunya uzerınde; turkıyedekı gıbı yaş grubu bu kadar genç bır webmaster topluluğu yoktur, gıdıp bakın forumalrı ınceleyın 30 - 40 ında adamlar hepsı, çoğu sıtelerını yaparken sırekt larak şirketleştırmış sitesını bu yuzden bı haltlar çıktığında adam şirket duzeyınde kapışabılır, sen ben o bız ne yapabılırız devlet sıtemı kapattı dıye davaya çıksan elıne bı verırler dosyayı bı bakmışsın sen bılmeden ne yasalar çığnemışsın...
o yuzden bundan cesaret alan mıllet ona buna mail atıyor yahu, yarı obur gun Trabzondan temelde mail atıp bu fıkrada adım geçıo yayınlamayın dava ederım der bu mantık bunu gosterıyor,
bu sıze yolayan adamalrda dergı adını bıle duymadım yayınladıkları fotoları kendılerımı çekmış sana dıyemezler mankenlerın resmını kaldır dıye o kımkı yahu ? sadece kendı çektığı resılerı yayınlama der, telıf hakkı varsa kı bu ulkede hiç bir dergı mankenın resmının telıf hakkını alabılecek kapasıtede değil burası amerıka değilki brıtney ın bebeğının resım haklarını satın al...
sınucda sende haklısın bende olsa kaldırırdım resımlerı elımız mahkum... hesabı...
Genç turkwebmasterlarını her kulvarda engelleyen bu ınsanlara soylenebılecek 3 - 5 kilme var Ban sebebı olan...

G

Geveze.at

Misafir
Arkadaslar,
cogunuz webmasteriz diyorsunuz ve copyright tan sanirim hic haberiniz yok.
Siz manken ajanslarinda cekilmis resimleri sitelerinizde yayinlayin, sonrada AIM ye kadar gideriz dersiniz. Oraya giderseniz sadece avcunuzu yalarsiniz. Asil sizlerin yaptigi yanlis. Bir gif resminin bile haklari saklidir. Bunlari önce iyice bir arastirin bence. Ondan sonra yakinin

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Geveze.at' Alıntı:
Arkadaslar,
Siz manken ajanslarinda cekilmis resimleri sitelerinizde yayinlayin, sonrada AIM ye kadar gideriz dersiniz. Oraya giderseniz sadece avcunuzu yalarsiniz. Asil sizlerin yaptigi yanlis. Bir gif resminin bile haklari saklidir. Bunlari önce iyice bir arastirin bence. Ondan sonra yakinin

Cok dogru diyorsun.
Size yapılmasını istemiyorsanız sizde yapmicaksınız.Bu kadar basit

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dostum bu yapılan yalış demiyorum onalr diyorki resmin sahibine nedne ulaşmıyorsunuz diyor ben ansıl ulaşıcam resmin sahibine..

neyse kaldırdım mailde atttım telefonda actım ..

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şe permission sana zahmet ben duygu dikmenoğlunun resmini yayınlıyorum :) Ve resmin sahibine ulaşmak istiyorum.. Lütfen yardım et :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aysum.com dan başlasınlar üstüne para da alıyor copyrightlı resimleri satıyor adeta. ama olmaz önce anadolu çocuklarına saldırıyorlar :mad:

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
adam bana diyorki ben resimin altına cebe yükle diye bişi koydum. o manaken ile ilgili resim yok haa sadece ceps ayfama yönlendirmek için link ona diyorki para kazanıyorsun diyor.

G

guajira

Misafir
Permission' Alıntı:
adam bana diyorki ben resimin altına cebe yükle diye bişi koydum. o manaken ile ilgili resim yok haa sadece ceps ayfama yönlendirmek için link ona diyorki para kazanıyorsun diyor.

Eşşek hoşaftan ne anlar :D

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muhaha her zaman derım yerlı malı yurdu malı ama onu kullanmamalı yabancı kullan abı eva herzıgova felan veya parıs hılton renk katar sıtene :p

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
sıradaki saçmalık buymuş demekki. bunu mp3 le bir tutmayın! bu tamamen farklı bir olay.

Adriana Lima da avukatlarını yollar yakında bana!

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her şirketin webmaster ı bu tür mailler gönderir. çok öncelerden banada sana.com.tr mail atmıştı yemek tarifimizi çaldın diye :) kaldır dediler kaldırmadım. Birşeyde olmamıştı. İnternetde elden ele gezen yazılar/dökümanlar resimler % de kaç kitle kendi yapıyorki çok az.

T

trlist

Misafir
doğan medya grupuna mail attim bana gelen cevap şu yani bu konu boşuna acilmiş kendilerinin yazdiği maili direk size yolluyorum....
"""""Merhabalar ,

Önceliklikle resimlerin internette izinsiz olarak kullanımını yani emeğe saygısızlık ve bir çeşit hırsızlığı destekleyen bir kanunun olduğunu hiç sanmıyorum . size fikir eserleri kanununu incelemenizi öneririm.

hoşçakalın" bana gelen mail bu...

cahveci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw arkadaslar resmi aldıysanız uyarı mı geldi cakın mail size ait olduguna dair link verelim diye onlarda tanıtıma muhtac inanınki her resimden size yollarlar ve piyasaya ilk resimleri siz sürersiniz buda sizi marklastırır bence deneyin

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aforizmalar' Alıntı:
bu olay iyice kızışmaya başladı. devletin nasıl politika izleyeceği çok önemli bu konularda. eğer banlanmalar , kapanmalar devam ederse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidebilir olaylar. Bu durumda yapılması gereken Hosting firmalarını uyarmak olmalıdır. Domainleri banlamak akıl almaz bir durum.

Adamlar bi dünya para verip ya resimlerini çekiyorlar ya da isimlerine register ediyolar, sende bedavadan sağ tıkla alıyosun resimleri yayınlıyosun...Emekmi var bu işte peki sence? Emek dediğin hazır bi resmi çalmakmı?Bana kalırsa bırak banlamayı para cezası bile versinler resmen hırsızlık...
MP3 içinde aynı şey geçerli, adamlar yıllarca uğraşıyo para kazanayım diye sen bi torrentten albümü alıyosun 20 dakkada ...

Bu nasıl mantık böyle, birde a.i haklarına gitsin bu durum diyosun:) kimi suçlayacaksın, ne diyeceksin ?...
"abi ben şu ajansın sitesinden şu resmi çaldım adamda benim sitemi banladı" dersen gülerler sana :D

Bana kalırsa iyi yapıyolar, o resimler ya da mp3 ler sayesinde google dan ya da diğer ads sitelerden nasıl para kazanmayı biliyosak bunların registerınada para ödeyecez...Ya da yakalanana kadar kullancaz :)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
venom' Alıntı:
Adamlar bi dünya para verip ya resimlerini çekiyorlar ya da isimlerine register ediyolar, sende bedavadan sağ tıkla alıyosun resimleri yayınlıyosun...Emekmi var bu işte peki sence? Emek dediğin hazır bi resmi çalmakmı?Bana kalırsa bırak banlamayı para cezası bile versinler resmen hırsızlık...
MP3 içinde aynı şey geçerli, adamlar yıllarca uğraşıyo para kazanayım diye sen bi torrentten albümü alıyosun 20 dakkada ...

Bu nasıl mantık böyle, birde a.i haklarına gitsin bu durum diyosun:) kimi suçlayacaksın, ne diyeceksin ?...
"abi ben şu ajansın sitesinden şu resmi çaldım adamda benim sitemi banladı" dersen gülerler sana :D

Bana kalırsa iyi yapıyolar, o resimler ya da mp3 ler sayesinde google dan ya da diğer ads sitelerden nasıl para kazanmayı biliyosak bunların registerınada para ödeyecez...Ya da yakalanana kadar kullancaz :)

telif hakları hakkında bilgi edinmek için Stanford Üniversitesi'nden bir hukuk prof.unun belgeselini izleyebilirsin. Teknoloji Tv'de arada bir tekrarlarını veriyorlar. Sonuç olarak tartışmanın telif hakkını tekel olarak elinde tutan bazı kuruluşların , teknolojinin kendi içinde gelişmesine çıkarları doğrultusunda engel olmaya çalışmaları olarak anlamanız gerekir. Bugün mp3 domaini banlayan yarın senin yıllarca emek verip insanlara sunmak istediğin bilgileri , kendi çıkarlarına uymadığını düşünerek , insanlara sunmanı engellerse işte o zaman anlarsın. Bu etik bir davranış. Bir mahkeme kararı verilecek diğer kararları da etkiler.

Telif haklarına karşı çıkan bir insan zaten tartışmamızdan uzaktır. Önemli olan telif haklarının teknolojinin gelişimini ne kadar etkileyip ne kadar etkilemediği. Umarım anlayabilmişsinizdir.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geveze.at' Alıntı:
Arkadaslar,

Problem telif hakkı değil , alınan önlemler. Dünyada domain banlayan ükelerden birisi Türkiye , birisi de İran. Domain banlanmasını geniş açıdan düşünerek özgürlük ve telif hakları hakkındaki düşüncelerinizi tekrar gözden geçiriniz.

I

iyiyureklim

Misafir
arkadaşlar bana da gelmiş aynı mailden şimdi tel actım çıkmadı kimse bekliyorum tel ile konustuktan sonra haber veririm size

görselligi kullanmışım manyak lem bunlar sitemde tasarım yok ki ne gorselligi :D

M

mfk_1868

Misafir
domain banlamak yanlış fakat domain banlama olmasa site sahiplerine daha buyuk yaptırımlar uygulanır bu da kesin. ornek: abdde cocuk uygun-değilsu domainlerini bile ispden banlayamıyolar. fakat o siteyi yapanı guzelce opuyolar:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5