İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mp3 Sitesi Sahiplerinin Dikkatine..!

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
KerneL32' Alıntı:
Ne alakasi var ?

Mp3 leri .mp3 uzantisinda yayinladiginda yasak banane adam amerika da mp3 u para ile satmis satamamis beni ne alakadar eder. Amerika senin tarkanin cd satmasi icin bir calisma yapiyor mu yapmiyor banane ister 1 milyon satar isterse 1 tane satar diyor. Kalkacam elin gavurunun seyinin keyfi icin elin gavuru para kazansin diye sitemi kapatacam. O zaman yasak olsun melodi siteleri. Biri melodiyi 30 kontore veriyor digeri beles veriyor. ucretsiz web alani veren yerleri de kapatsinlar. rekabet yaratiyor yahoo dunyanin parasina satiyor hostu ayni hostu ucretsiz baska bir site veriyor. Ne alaka yani ?

Istersen gider track cd yi alir kendin cevirir mp3 playerde dinlersin istersen gider orjinal cd yi alir muziksetinde dinlersin istersen kasetini alir wolkman de dinlersin istersende mp3 sitesinden donwload eder pc de dinlersin kim ne karisir ya var mi boyle bir sacmalik. mp3 yasakta napster nasil hala ayakta kazaa nasil ayakta ? gitsin elin amerikalisi once kendi icindeki kazaa yi kapatsin napster i kapatsin sonra gelsin benim sitemin pesine dussun ...
Yaw öyle bir şey yazmışsın ki insan okurken hayretler içinde kalıyor. Sırf savunma olsun diye yazı yazmışsın.
Birincisi ben "amerikalı az kazandı! şerefsiz mp3 siteleri" demiyorum. Amerikalının ne kazandığı beni de iplemez. Ben sitenizi kapatın da demedim.
Benim yorumum *.mp3 ile *.rar & *.zip uzantısının bir şey değiştirmediği hakkındaydı. Kaldı ki değiştirmez de zaten. Yine mp3 yine mp3.
Ayrıca napster paralı hale geldi. Kazaa, iMesh falan dersen güya ABD'li şirketler orda paylaşım yapan kişilerin paylaştıkları dosyalar illegal ise paylaşan kişinin peşine düşüyor. Ama kazaa ve imesh beni alakadar etmez ben dosya paylaştırıyorum (sadece lisanssız mp3 paylaştırmıyorum) diyor. Adam sana zaten programı kullandırmadan önceki ingilizce metinli anlaşmada paylaşılan dosyanın sorumluluğu sana ait diyor. Kaldı ki abd'den adam 100 bin kişiyle de peşine düşse mp3 paylaşanın, hepsini bulamaz.
Sonuçta piyasada parayla satılan bir albümün mp3'ünü ücretsiz ve telifsiz paylaşmak legal bir olay değildir. İster zip yap, ister rar yap, ister jpg yap, istersen de exe yap! Ama paylaşırsan da günümüz internetinde kimse kapını kırıp içeri girerek "lan allahsız yürü merkeze" demiyor.
Okuduğumuzu ve ana fikrini anlayarak cvp yazalım. Cevap yazarken ki düşüncemiz "ben altta kalmam, dediğim her zaman doğrudur" olmasın.
Kernel32 tamamını üstüne alınma, bu genel bir cümle!

O

OLTA

Misafir
KerneL32' Alıntı:
Mp3 leri site uzerinden .mp3 formatinda yayinladigin da yasak. .rar uzantili yapip tanitim amacli yazdigin da yasak degil. Cok basit birsey ben .rar download ettiriyorum .mp3 download ettirmiyorum ki ? Muzigi cok seviyorum o yuzden herkes ile paylasmak istiyorum. Para ile satip sanatcilarin hakkini yemiyorum. Mp3 download dan gelir elde etmiyorum savunmasi mp3 sitesi sahiplerinin temize cikmasi demektir.

Kolay gelsin.

ee o zamn yargıç derki

sayfandaki reklam(lar) senin bu işi ticari amaçla yaptığını gösterir!

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya çok kastırırlarsaki hiç sanmıyorum flashın bile içine gömer yayınlarız

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Müyap'ın öncelikle radyo,televizyon cafe,bar,fuar gibi halka açık alanda yayınlanan müziklerin telif hakkını toplaması lazım.İnanınki bunlar çok zor işler.Ben 1 yıl Telif guruplarından birinde çalıştım.O zamanlarda internet siteleri için yaptırım arayışı içindeydiler ama herhangi bir sonuca ulaşamadılar.
Zaten öncelikle Kadıköy,Tahtakale piyasasını yok etmeleri lazım!

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bedavaonline' Alıntı:
Müyap'ın öncelikle radyo,televizyon cafe,bar,fuar gibi halka açık alanda yayınlanan müziklerin telif hakkını toplaması lazım.İnanınki bunlar çok zor işler.Ben 1 yıl Telif guruplarından birinde çalıştım.O zamanlarda internet siteleri için yaptırım arayışı içindeydiler ama herhangi bir sonuca ulaşamadılar.
Zaten öncelikle Kadıköy,Tahtakale piyasasını yok etmeleri lazım!
Yaw zaten telif haklarının tam anlamıyla korunması pratikte çok zor bir şey. Teoride var ancak pratikte yok..

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar yanlışmı hatırlıyorum. amerikan yüksek mahkemeleri mp3 ünde bir dosya formatı olduğunu ve paylaşımının serbest olduğuna karar vermemişlermiydi. konu dağılmadan :)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boşuna telaş yapmayın hiç bişey olmaz burası türkiye.. devlet önce gitsin kendini düzeltsin sanala el atmak o kadar kolaymı ?

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar ne ateşli bir mp3 tartışması :)
bence Türkiye'de isteyen istediği mp3'ü sitelerinde yayınlar ve kimsede buna karışmaz derim.
ama bu illegali desteklediğim anlamına gelmiyor.
bence Müyap'ı zor günler bekliyor telif haklarıyla uğraşak sonra satmak için uğraşacak kampanyalar yapacak bunun reklamıda var yani zorrrr Türkiye'de

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şarkıcı olcaksan , webmaster'likten geliceksin herkes arkadaşın olcak. Kasedin cıkınca rica etceksin beyler yayınlamayın diye. Başka çözümü yok bu işin :)

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sertab Erener Show tvde gece haberlerinde Saba Tümer'in programında biraz önce açıklama yapti 02:35 civarlarında " mp3ün önüne geçemeyiz bunun için kimse çözüm bulamadı diyor ancak amerikalıların yaptiği gibi mp3 satabiliriz yoksa bunun bir çözümü yok" dedi... Bildirmek istedim.

YanCebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende izledim, çözümü yok diye bir şey yok tabi ama yakın zaman içinde olmayacağı kesin.
(bu arada sertab erener in aşk ölmez (remix) adlı parçası çok güzelmiş nerden indiririm :p)

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Satalim abi :)

yabanci sitelerde 1 mp3 = 1 $ :)

Adsenseymis suymus buymus gerek kalmaz 10000 mp3 olsa arsivde gunde siteyi 20000 kisi ziyaret etse 1 $ dan bir mp3 satsak gunde 20000 ziyaretcinin 20 tanesi mp3 satin alsa aylik 600 $ para kazandirir :)

Guzel hayal ...

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KerneL32' Alıntı:
Satalim abi :)

yabanci sitelerde 1 mp3 = 1 $ :)

Adsenseymis suymus buymus gerek kalmaz 10000 mp3 olsa arsivde gunde siteyi 20000 kisi ziyaret etse 1 $ dan bir mp3 satsak gunde 20000 ziyaretcinin 20 tanesi mp3 satin alsa aylik 600 $ para kazandirir :)

Guzel hayal ...

şarkısını sattiğin sanatçiya ne vereceksin peki :D şarkı başı 0,25$ ?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abi ortaklik sistemi kurariz fifti fifti ben vermeye raziyim yeter ki herkes ayni uygulamaya uysun. yani dusunsene her mp3 sitesi mp3 leri satiyor ve bir tane uyumsuz herif cikip belese datiyor. Gelde fittirma.

Ama mantikli butun mp3 siteleri mp3 leri ucretsiz dagitmak yerine 1 $ dan satsa ve yarisini sanatciya verse hem sanatcilarin aylik 35 - 40 $ aylik geliri olmus olur hemde bizim kazancimiz daha duzgun olur :)

Ama diyorum ya herkes boyle yapsa biri cikar ucretsiz dagitir. Gerci kimse satmaktan yana olmaz. Satamaz diye dusunur. ama soyle bir olay var ki turkiye dekiler icin butun sitelerde satisda olsa mutlaka birinden alir. isine gelmezse gider kasetini cd sini alir veya 3 ytl verir cd sini cektirir.

Bir cogunuz inanmayacaksiniz ama ben ispatlayabilirim birazdan soyleyecegim seyi. abimin bir arkadasi yaptigi ingilizce site uzerinden Tarkan, Kenan Dogulu, Sezen Aksu, Ibrahim Tatlises CD 'si ve Turk Sanatci Posterleri satiyor. 20.000 kusurluk index 'e sahip bir sitesi var. Tarkan CD 'sini evinde bos cd ye cekip kargo ile gonderiyor ve tekini 20 $ 'dan satiyor. Gunluk 7-8 tane CD sattigini ve 15-20 tane de poster sattigini biliyorum. Yani turkiyedekiler bir tarkan resmine para vermezken yurt disindaki turkler veya yurt disindaki turk sanatci hayranlari aliyorlar. kucuk bir hesap ile gunde 5 CD 'yi 10 $ 'dan sattigini dusunelim aylik 1500 $ sadece CD Satisindan, 10 tane 1 $ dan poster sattigini dusunursek aylik 300 $ poster satisindan gelir elde ediyor. Ki bilgidigim kadari ile abimin o cok samimi arkadasi bu isten aylik 2000-2500 $ 'a yakin para kazaniyor ve ciddi ciddi kazaniyor. Sitesi gunluk 20000 civari tekil hit aliyor. Site asiri derecede goze kotu gorunuyor sadece HTML optimize filan falan olayi da yok 20000 kusur index de hepsi teker teker el ile olusturulmus 3 senedirli faliyet gosteriyor bu site. Varin gerisine siz karar verin :)

Aslinda icimizde cok akilli turkler var ... Diger bir ornek abimin sitesi uzerinden yurt disina turk kilimleri turk lokumlari turk hediyelik esyalari turk kartpostallari satmasi gibi ... Tuhaf ama oyle adam satiyor abi :) adamin ingilizcesi super ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5