İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mp3 Sitesi Sahiplerinin Dikkatine..!

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:( Vatan Gazetesinin 16.06.2005 tarihli Haberi :

Apple, müzik yükleme sitesi iTunes'u Türkçeleştiriyor
Apple, dünyanın en popüler müzik yükleme sitesi iTunes'u Türkçeleştireceğini açıkladı. Apple, bugüne kadar sadece 16 ülkeye verdiği IMC yetkisini Bilkom'a da vererek Türkiye'yi ayrıcalıklı ülkeler arasına soktu

Apple, dünyada internetten müzik indirme alanında 'devrim' sayılan iTunes sitesini Türkçeleştirmeye karar verdi. Apple Merkez Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Jacques Gourlet, internet dünyasının ilk ücretli müzik indirme sitesi Apple iTunes'u tüm dünyada yaygınlaştıracaklarını belirterek, "Türkiye'de yakın bir zamanda çıkarmak üzere iTunes'un Türkçe versiyonu üzerinde çalışıyoruz" dedi. iTunes'un Türkçe versiyonunun 2006 gibi hazır olması bekleniyor. Bilkom Genel Müdürü Tansu Yeğen ise "MÜYAP 50 bin Türkçe şarkıyı Mp3 formatına aktardı. Türkçe iTunes için bu çalışmanın sonuçları bekleniyor. Müyap'ın telifleri halletmek için de bir süreye ihtiyacı var. Bir şarkının telifi için bestecisi, söz yazarı ile anlaşmak lazım. Müyap bu işleri bitirdikten sonra Türkçe iTunes faaliyete geçecek" diye konuştu.

Artık Mp3 Sitelerinin devri bitiyor Türkiye'de. Kolay Kolay izin vermezler artık Müyap. Hele Arkasında Apple Olduktan sonra. Mp3 Sitesi Sahibi Arkadaşlara Geçmiş Olsun..

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Amerikada yasal yaptirim olmadikca bu is muyap'in haddini asar. Vatan Gazeteside Milliyet Gazetesi gibi bilisim ozurlu. Bilmeden yorum yapmak gerekiyor Turk basininda.
Bkz, Pijamali Efsane ( Milliyet )

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) senin mantığınla gitmiş olsak 40 yıllık ingilizce sitelerin çoktan sinek avlaması lazımdı hala 1 numaralar ;)

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkler mp3 e para vermezler. hatta yanındada bişeyler isterler. :)

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Brn size katılmıyorum. Zaten korsanla savaşı düşündüğümüz zaman MÜYAP internet üzerinden gelir elde etmeye başlarsa bi de arkasında itunes gibi bi dev olursa kolay kolay kimse mp3 sitesi açamaz.

G

guajira

Misafir
1- Türkler mp3 e para vermez doğrudur.
2- Her ne kadar yasalar olsa, mutlaka bi boşluk bulur ordan yolumuza devam ederiz.
3- Boş iş bunlar :D

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
omerucan' Alıntı:
Brn size katılmıyorum. Zaten korsanla savaşı düşündüğümüz zaman MÜYAP internet üzerinden gelir elde etmeye başlarsa bi de arkasında itunes gibi bi dev olursa kolay kolay kimse mp3 sitesi açamaz.

Haklisin, Ev1 demez FDC demez, hepsinin kulagini ceker. Tum DC'lere savas acar. Mp3'leri yazicioglunun onunden cekmiyor ziyaretciler. muyap kimdir ki benim Yurtdisindaki sunucuma karissin? Bize katilma. Ama biraz olacak seyleri dusun. Bahsettigin kurum alti üstü Müyap. Merkezi Haber Alma teskilati degil.

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedavaya varken Turkler parayla mp3 mü indirecek..arkasında apple değil AB olsa ve bize şart koysa :" yaa bedava mp3 yada AB dese".. bunu yine yapmaz turkler..:)

www.netistanbul.com İstanbul nette bi başka güzel..

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasal baskıyı müyap yapmıyor ki kültür bakanlığı yapıyor. müyap kültür bakanlığına baskı yapıyor sadece. Neyse sonuçları hep birlikte görücez.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
apple ' ın bu işte tüm dünyada çok başarılı olduğu bir gerçek. aslında ben de destekliyorum bu oluşumu. bunun adı açıkça teknolojidir. süper bir olay , hem devlet kazanacak , hem sanatçılar , hem besteciler. ve bence dünyanın her yerinde olduğu gibi türkiye'de de başarılı olacak. ancak mp3 siteleri hiç bir zaman bu durumdan etkilenmez. dünyada nasıl herkes bedavayı seviyorsa türkiye'de de herkes bedavayı seviyor.

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu projeyi ben yapacaktım. hatta müyapla iletişime bile geçtim. Ama sonuç fasa fiso. E biz apple değiliz. Bence türkler mp3 ü parayla alır, tabi yanında bi ipod verirseniz:D

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mp3 leri site uzerinden .mp3 formatinda yayinladigin da yasak. .rar uzantili yapip tanitim amacli yazdigin da yasak degil. Cok basit birsey ben .rar download ettiriyorum .mp3 download ettirmiyorum ki ? Muzigi cok seviyorum o yuzden herkes ile paylasmak istiyorum. Para ile satip sanatcilarin hakkini yemiyorum. Mp3 download dan gelir elde etmiyorum savunmasi mp3 sitesi sahiplerinin temize cikmasi demektir.

Kolay gelsin.

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
KerneL32' Alıntı:
Mp3 leri site uzerinden .mp3 formatinda yayinladigin da yasak. .rar uzantili yapip tanitim amacli yazdigin da yasak degil. Cok basit birsey ben .rar download ettiriyorum .mp3 download ettirmiyorum ki ? Muzigi cok seviyorum o yuzden herkes ile paylasmak istiyorum. Para ile satip sanatcilarin hakkini yemiyorum. Mp3 download dan gelir elde etmiyorum savunmasi mp3 sitesi sahiplerinin temize cikmasi demektir.

Kolay gelsin.
Yaw böle bir mantık olamaz ki.
Sen para ile satmıyorsun ama para ile alacak adamın alması için bir sebep bırakmıyorsun. Adam elinde cd writer'ı varsa ve albümü bulduysa hiç gerek yok almasına albümü. Arabasında da dinler, evde de dinler vs. Yani bu "ben adamı bıçaklamadım, adam geldi bıçağa kendisini soktu gibi bir şey :D"

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne alakasi var ?

Mp3 leri .mp3 uzantisinda yayinladiginda yasak banane adam amerika da mp3 u para ile satmis satamamis beni ne alakadar eder. Amerika senin tarkanin cd satmasi icin bir calisma yapiyor mu yapmiyor banane ister 1 milyon satar isterse 1 tane satar diyor. Kalkacam elin gavurunun seyinin keyfi icin elin gavuru para kazansin diye sitemi kapatacam. O zaman yasak olsun melodi siteleri. Biri melodiyi 30 kontore veriyor digeri beles veriyor. ucretsiz web alani veren yerleri de kapatsinlar. rekabet yaratiyor yahoo dunyanin parasina satiyor hostu ayni hostu ucretsiz baska bir site veriyor. Ne alaka yani ?

Istersen gider track cd yi alir kendin cevirir mp3 playerde dinlersin istersen gider orjinal cd yi alir muziksetinde dinlersin istersen kasetini alir wolkman de dinlersin istersende mp3 sitesinden donwload eder pc de dinlersin kim ne karisir ya var mi boyle bir sacmalik. mp3 yasakta napster nasil hala ayakta kazaa nasil ayakta ? gitsin elin amerikalisi once kendi icindeki kazaa yi kapatsin napster i kapatsin sonra gelsin benim sitemin pesine dussun ...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KerneL32' Alıntı:
Ne alakasi var ?

Mp3 leri .mp3 uzantisinda yayinladiginda yasak banane adam amerika da mp3 u para ile satmis satamamis beni ne alakadar eder. Amerika senin tarkanin cd satmasi icin bir calisma yapiyor mu yapmiyor banane ister 1 milyon satar isterse 1 tane satar diyor. Kalkacam elin gavurunun seyinin keyfi icin elin gavuru para kazansin diye sitemi kapatacam. O zaman yasak olsun melodi siteleri. Biri melodiyi 30 kontore veriyor digeri beles veriyor. ucretsiz web alani veren yerleri de kapatsinlar. rekabet yaratiyor yahoo dunyanin parasina satiyor hostu ayni hostu ucretsiz baska bir site veriyor. Ne alaka yani ?

Istersen gider track cd yi alir kendin cevirir mp3 playerde dinlersin istersen gider orjinal cd yi alir muziksetinde dinlersin istersen kasetini alir wolkman de dinlersin istersende mp3 sitesinden donwload eder pc de dinlersin kim ne karisir ya var mi boyle bir sacmalik. mp3 yasakta napster nasil hala ayakta kazaa nasil ayakta ? gitsin elin amerikalisi once kendi icindeki kazaa yi kapatsin napster i kapatsin sonra gelsin benim sitemin pesine dussun ...

çok fazla yanlış düşüncen var. anlatması da uzun sürer. ama bu yorumdan bir şeyler çıkarıp verdiğin örnekleri biraz daha araştırabilirsin.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaw burasi turkiye baska yer degil. Neyse crawler 'e soz verdim hadi kolay gelsin.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
melodi siteleri acıklaması mantıklı ama ücretsiz web alanı mantıksız. Adam onu kendinden veriyor , zarar edecekse kendi eder. Kimsenin bi hakkı yok senin web alanında.
Mp3 ün legal olup olmadıgı tartısılırsa bu konu yıllar boyu uzar. Kernel32'nin dediği gibi sözü var tartısmaya giremeyeceğinden dolayı bu konu burada kapanmıştır :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5