İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MSN de kontör vurgunu

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sohbet sitelerini kullanan 985 kişi, iki ay içinde, arkadaşlarının internet adreslerini "hek"leyen kişilerin kendilerinden para ve kontör aldıklarını söyleyerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün www.iem.gov.tr sitesine şikayet mailleri gönderdi.

Gelen maillerde "Arkadaşımın adresini heklediler. Arkadaşım gibi davranıp benden çok acil kontör istediler. Ben de zor durumda olduğunu düşünüp 500 kontör gönderdim. Arkadaşımı telefonla aradığımda, sitesi haclendiği için MSN’i kullanamadığını söyleyince, dolandırıldığımı anladım" deniliyordu. Bir yetkili, "Bu şekilde 10 bin kontör göndererek dolandırılan bile var" dedi. hekerleri bulmak için Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü’nde özel bir ekip kuruldu. Polis yetkilileri MSN’yi kullananlara, sanal sohbet sırasında para veya kontör istenmesi halinde, bu kişinin gerçekten yakını veya arkadaşı olup olmadığının telefon açılarak teyit edilmesini öneriyor.
--------------------------------------------------
Nasıl heker olunur :)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya saçmalık ya kime 500 kontor veya 10.000 kontor gerekki acil?

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Millet artık nasıl dolandırıcılık yapacığıı şaşırdı...Şahsen bir arkadaşım bana öyle dese şak diye göndermem...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5