İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Msn Face Hesap Hepsi gitti

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
merhaba arkadaşlar az önce hesaplarıma erişemiyorum muhtemelen şifreler çalındı veya kırıldı yardım edebilecek var mı lanet olsun ya

Ekleme: yardım edecek arkadaş yok mu gereknen yardımı bende kendisine sağlarım lütfen

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
hekleyen kişiyi biliyorsan bana yönlendirebilirsin..
Büyük ihtimal son zamanda yaygınlaşan iframenin işidir.
Sonsuzmp3 ve kurtadultx gibi.

ofdew.blogspot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
facebookta şöyle bir şey yokmu ceptelefonun ile onaylanan hesaplarda, facebook hesabın çalınınca telefona şifre gönderme falan odamı yok?, geçmiş olsun. allahından bulsun kim çaldıysa. :hönk:

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benimde bir hotmail adresim vardı.Onceleri giriş yapıyordum sonra şifreyi unuttum.Grş yapamadım şifre sıfırlama kısmından windowlive hesabıma şifre yolluyor ordan yeni şfre alıyorum ama yine cok fazla yanlış giriş oldugundan engellendi deniliyor sonra müşteri destegi taleb edip formu dolduruyor 1 saat sonra gelen cevap hep aynı hesabın size ait oldugu onaylanmadı ...
Roymand sorun hal ederseniz ban nasıl hal ettiğiniz konuda bilgilendirici özel mesaj atar mısın ?

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Walla çok zor artık. gİZLİLİK VE GÜVENLİK NLEMLERİ HESAP SAHİBİ İÇİN AMA BU DURUMLARDA ONLARI AŞMK COK ZOR.

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
nasıl hesabı aldı anlamıyorum msn face hesabı hepsi gitti ya sayfalar var o kadar onlar uçtu onları geçtim hesapların gitmesi çok kötü oldu çokk

UykusuzNagme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Dışardan hiç bi linke tıklamayın
hesap ayarlarınızdan gizliliği en üst safhaya getirin.
herkesi kabul etmeyin :)

ofdew.blogspot.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Dışardan hiç bi linke tıklamayın
hesap ayarlarınızdan gizliliği en üst safhaya getirin.
herkesi kabul etmeyin :)

artık bir uygulamayı kabul ediyorsun profilinde adamların yazdığı yazı çıkıyor, o uygulamayı kullananların sayısı 50bin olduğunu düşün. bide o player çalışmıyor ve sadece resim. resme tıklayınca uygulamaya yönlendiriyor orda kayıt oluyorsun. insanlar çakal olmuş. hile yaparak alıyorlar hiti. satsa haram satmasa günah

UykusuzNagme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
artık bir uygulamayı kabul ediyorsun profilinde adamların yazdığı yazı çıkıyor, o uygulamayı kullananların sayısı 50bin olduğunu düşün. bide o player çalışmıyor ve sadece resim. resme tıklayınca uygulamaya yönlendiriyor orda kayıt oluyorsun. insanlar çakal olmuş. hile yaparak alıyorlar hiti. satsa haram satmasa günah

spam gönderiler kendisini belli eder zaten hocam facebook dışı hiç bir bağlantıya tıklamamanızı öneriyorum yoksa arkaplanda çalışan kodlar aracılığıyla haberiniz olmadan sayfa ve ya uygulama beğenebiliyorsunuz(Otolike)

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
belki indirdiğim bir dosyada virüs vardır diye full pc yi taratıyorum ve yeni hesabımın güvenliğini arttırdım bundan sonra uygulama vs rastgele şeylere tıklama yapmam sadece artık facede arkadaşlarla sohbet edeceğim msn adresinede tel ekledim şifre orayada gelsin diye ve şifreyi 30 haneli yaptım güvenlik sorusunu uzun yaptım ayrıca bundan sonra http yerine https ile sayfalara gireceğim belki işe yarar artık diğer hesap gitti ama en azında o msn adresi bloke edeceğim oda giremesin bu arada paypal hesabımda gitmiş :(

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hocam bu bir virüs işi değildir.Eğer bir trojan olsaydı sizin şifrenizin nereye ait olduğunu anlamazdı.Yani keylogger ve trojanler konu odaklı çalışır.Mesela siz bir oyun hilesi indirdiniz içinde keylogger var onu açtınız sonra oyuna ıdnizi ve şifrenizi yazıp girdiniz.Bu keylogger yollayan kişi gelen şifrelerin oyun hesabının şifresi olduğunu bilir.Ama böyle bir çok hesabınızın gitmesi çok zor.Bir sorum var tüm hesablarınızın şifreleri aynımıydı

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
aynı değildi fakat msn adresi ortak oldugu için adam şifremi unuttum yaparak şifreleri ele geçirmiş bundan sonra ne gibi önlemler almalıyım biraz bilgi verirseniz tedbirimizi alalım artık

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
aynı değildi fakat msn adresi ortak oldugu için adam şifremi unuttum yaparak şifreleri ele geçirmiş bundan sonra ne gibi önlemler almalıyım biraz bilgi verirseniz tedbirimizi alalım artık

aslında çok basit 3 tane şey yaparak korunabilirsiniz.1- telefon aktivasyonunu kullanın yani şifre mifre gittiğinde bir smsle telefone geliyor şifreniz.2- gizli sorularınızı çok anlamsız yapın sadece sizin aklınıza gelecek şeyler olsun mesela soru: o gün biz alple geziyorduk cevap:melis. Atıyorum o gün yanınızda melisde vardı yani bu tarz şeyler olsun.Sizin aklınıza gelebilecek ama diğer kişiler için anlamsız şeyler. 3- %^'@ gibi işaretler kullanırsanız şifrenizde keyloggerlar tarafından görülmez.

Yeniden geçmiş olsun

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
aslında çok basit 3 tane şey yaparak korunabilirsiniz.1- telefon aktivasyonunu kullanın yani şifre mifre gittiğinde bir smsle telefone geliyor şifreniz.2- gizli sorularınızı çok anlamsız yapın sadece sizin aklınıza gelecek şeyler olsun mesela soru: o gün biz alple geziyorduk cevap:melis. Atıyorum o gün yanınızda melisde vardı yani bu tarz şeyler olsun.Sizin aklınıza gelebilecek ama diğer kişiler için anlamsız şeyler. 3- %^'@ gibi işaretler kullanırsanız şifrenizde keyloggerlar tarafından görülmez.

Yeniden geçmiş olsun

teşekkür ederim hocam

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi