İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MSN Messenger'dan Domain Whois & DNS Sorgulama

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[email protected] - Reksnet Messenger;

[email protected] 'u kisi listenize eklediginizde otomatik kabul edilirsiniz. Penceresini actiginizda ve komutlar yazdiginizda 2 bolumden olusan komut listesiyle karsilasirsiniz.

Reksnet ozel komutlar bolumu musterilerimiz ve musteri olmak isteyenler icin ozel komutlardir.

Henuz yeni basladigimiz ve gelistirmeye devam ettigimiz webmaster araclari bolumu;
whois domainismi.uzantisi
yazdiginizda, belirttiginiz domain'e whois ceker ve 3 saniye gibi kisa bir surede kayit bilgisini sunar. Eger domain kayitli degise, uyarir.

dns domainismi.uzantisi
yazdiginizda, belirttiginiz domainin tum IP adreslerini verir. Ornegin yahoo.com 'a whois cektiginizde 8 IP uzerine atandigini goreceksiniz.

* Webmaster araclar, komutlar bolumunu gelistirmeye devam ediyoruz. Yardimci fikirler bizim icin onemlidir. Yapilmasi, bulunmasi zor olan seyleri soyleyin, kodlayalim ve bota entegre edelim. Ornegin PageRank degerleri olabilir :)

Made in Turkey!

D

dnturkey

Misafir
çok güzel bi uygulama gerçekten

fakat dikkatimi çekti who is çekince

Domain Name: XXXX.COM
Registrar: GO DADDY SOFTWARE, INC.
Whois Server: whois.godaddy.com
Referral URL: http://registrar.godaddy.com
Name Server: NS1.XXXX.COM
Name Server: NS2.XXXX.COM
Status: REGISTRAR-LOCK
Updated Date: 08-dec-2005
Creation Date: 20-nov-2004
Expiration Date: 20-nov-2006

bu bilgileri veriyor
ama kimin adına kayıtlı olduğunu vermiyor.

BerkeSandal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Tebrikler güzel bir çalışma olmuş. Bir sorum olacaktı;

Bu msn boot mantığını anlatan bir döküman veya incelememiz için yapılmış bir örnek varmı acaba?

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tesekkur ediyorum. Fikirler ne kadar genis olursa hizmetin buyuklugu ve kitlesi de o kadar genisler.

MSN Bot mantigi, MSN Messenger'a login olurken bir sniffer kullanmaniz kafi. Hangi bilgiler siteye gonderiliyor, hangi bilgiler alindiginda cevap vermelisiniz, herseyi dokmeniz lazim oncelikle.

Program siteye socket aciyor, MSN Messenger'in login olurken yaptigi tum islemleri yapiyor. Daha sonra programda kucuk bir debug yaparsiniz, pencere acilirken ne sekilde bir data geliyor, mesaj gelirken ne sekilde bir data geliyor, mesaj yazarken nasil gonderiyorsunuz...

Bunlari ortaya cikardiktan sonra bot'u yazmaya baslarsiniz. Eger mesaj buysa, bunu yaz. Pencere aciyorsa sunu yap.

Domain whois gibi olaylarda da yine socketlerden faydalaniyorsunuz. Mesaj yazan mail ile socketi eslestirmeyi gerceklestirmeniz gerekiyor. Domain'e whois cekildiginde kime yazilacagini bilmesi icin :)

Detay cok ama yuzeysel bir sekilde anlattim. Dokuman vs. bulamadim ben. Ama bu tur program, programciklarin hepsi bu mantikla yazilir.

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel

Güzel bir destek yöntemi olmuş,

Destek veren birçok firma yakında bu robot olayına girecektir.

Robot nasılyapılır ? bilgisi olan var mı ?

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı şekilde bir MSN bot şu anda localhost'umda çalışmakta. İngilizce-Türkçe çevirileri (en azından sözlük) için hazırlamaya çalışıyorum.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kodlama dili filan nedir açıklayan olursa bildiği bilginin zakatını vermiş olacak.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu dağıtmayalım, eğer MSN bot ile ilgili konuşmalar olacaksa lütfen yeni konu açınız.

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorması aip bu bot log tutuyormu?

yada yok yok benim içim fesat..

BerkeSandal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DefauLt' Alıntı:
Tesekkur ediyorum. Fikirler ne kadar genis olursa hizmetin buyuklugu ve kitlesi de o kadar genisler.

MSN Bot mantigi, MSN Messenger'a login olurken bir sniffer kullanmaniz kafi. Hangi bilgiler siteye gonderiliyor, hangi bilgiler alindiginda cevap vermelisiniz, herseyi dokmeniz lazim oncelikle.

Program siteye socket aciyor, MSN Messenger'in login olurken yaptigi tum islemleri yapiyor. Daha sonra programda kucuk bir debug yaparsiniz, pencere acilirken ne sekilde bir data geliyor, mesaj gelirken ne sekilde bir data geliyor, mesaj yazarken nasil gonderiyorsunuz...

Bunlari ortaya cikardiktan sonra bot'u yazmaya baslarsiniz. Eger mesaj buysa, bunu yaz. Pencere aciyorsa sunu yap.

Domain whois gibi olaylarda da yine socketlerden faydalaniyorsunuz. Mesaj yazan mail ile socketi eslestirmeyi gerceklestirmeniz gerekiyor. Domain'e whois cekildiginde kime yazilacagini bilmesi icin :)

Detay cok ama yuzeysel bir sekilde anlattim. Dokuman vs. bulamadim ben. Ama bu tur program, programciklarin hepsi bu mantikla yazilir.

Teşekkürler sanırım bu konu üzerinde biraz durucam

iyi çalışmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tesekkur ediyorum yorumlariniz icin.

Sozlukte hos bir olay. Onumuzdeki gunlerde webmaster'lar icin genis istatistik bilgilerini tek komutla almak icin gelistirme yapacagim. Google, alexa rank'lerini topluca bir kac saniyede alabileceksiniz.

Bot log tutmuyor. Ulasabilen tek el Reksnet yetkilileridir. EV1'da bulunan bir windows dedicated'imizde calisiyor.

Ayrica MSN Bot yazmak zor birsey degil. SSL kullanmadigi icin basit Authorization'larla login isleminizi tamamlayabiliyorsunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5