İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MSN orucu bozar mı hocam?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Verdiği fetvalar ile gündeme gelen ilahiyatçı Zekeriya Beyaz, daha önce zararlı siteler 'hek'lenebilir sözünün kurbanı oldu. Sitesi çökertilen Beyaz, “Bunun hesabını nasıl verecekler” diye feryat etti. Beyaz, kızlarla MSN'den konuşmanın oruca tesir edebileceğini söyledi.

Kişisel sitesi ve MSN Messenger'daki sohbetleriyle teknoloji dostu bir tavır sergileyen İlahiyatçı Zekeriya Beyaz, zaman zaman teknolojik kazalara da maruz kalıyor. Daha önce MSN'den konuştuğu bir 'heker'a “Zararlı siteleri çökertmek caizdir. Gazanız mübarek olsun” diye fetva veren Beyaz Hoca, kendi sitesinin 'hek'lenmesiyle şoka uğradı.

Zekeriya Beyaz, 'heker'lar tarafından kaydedilen son MSN görüşmelerinde, sitesini çökerten 'heker'ın bu kez yanlış yola saptığını savunuyor ve “Böyle yapmaları caiz değil. Ben orada emek vererek bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Yüce Allah ahret günü karşılaştırır bizi. Bunun hesabını nasıl verecek?” diyor.

“MSN'de kızlarla konuşmak oruç bozar mı?” sorusuna ise Beyaz, şöyle cevap veriyor: “Duruma göre değişir. Burada niyet önemli. O an içindeki niyetin önemli. Ama bana sorarsan MSN orucu bozmaz.”

Kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=104301

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İftarada az kaldı biraz gülüyüm vakit geçirim diye zekeriyabeyaz.com.tr girdim. yine heklenmiş sitesi :)

screen aldım aşağıda.

zekeriyabyzbz6.jpg

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dini programlara zaten cagrilmiyor.Kadir Celikle Objenktif, Ibo Show, Bizden Kacmaz, Dobra Dobra varken zaten pek vakti kalmaz zekeriya beyin.

Aslinda guzel bir eslesme olabilir. Bu cocuklar ne kadar heker'sa bu adamda o kadar hocadir ;)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dini programlara zaten cagrilmiyor.Kadir Celikle Objenktif, Ibo Show, Bizden Kacmaz, Dobra Dobra varken zaten pek vakti kalmaz zekeriya beyin.

Aslinda guzel bir eslesme olabilir. Bu cocuklar ne kadar heker'sa bu adamda o kadar hocadir

Ciddi bir saptama yapmışsın hocam teksin diyorum başka bişi demiyorum sana :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Msn onun saysesinden meshurrrrr oldu dermisim :p

Msn orucu Bozarmı :)
gülüyorum sadece...

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe'de "w" diye bir harf yoktur
"yada" değil ya da yazımı doğrudur
cümlede sadece ilk kelimeler ve özel isimler büyük harfle başlar
"mı,mi,mu,mü ..." gibi soru ekleri kelimeden ayrı biçimde yazılır :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ne kadar terbiyesizce bir karşılaştırma, koskoca profesöre laf söyleyene bakınız...yaşınız kaç merak ettim açıkça ve bu konuda uzmanlık alanınız ne.

Terbiye sinirlarini bilecek yastayim , bu konuda merak buyurmayin. Terbiyesizce olan karsilastirma degil, sizin tavrinizdir. Yas ile mantik ve akli dogru orantili degerlendirmenizde farkli bir ironi konusudur. Konuya donersek ,Turkiyede Profesor olmak o kadarda zor degil. Bilimden ziyade kimliklerle aliniyor. Egerki bilimsel altyapi ve cagdas verilere gore profesorluk verilseydi, bunca universiteden polemik sesleri yerine bilimsel makaleler cikardi ve dunyaya Turkiyede de universite oldugu hatirlatilirdi. Uzmanlik gerektirmeyen, sizinde ufak zihin alistirmalari ile bariz sekilde gorebileceginiz verilerle bu zat'in hocalik yapamayacagini anlardiniz. P*rno rezaleti, Lerzan Mutlu Hadisesi ve internette yapacaginiz birkac dakikalik arastirma ile elde edeceginiz diger veriler hocaligi ne cihette yaptigini gosterecektir.

Fekat;
Ben hirsiz olsam, calmak haram degildir diyen hocaya saygi duyardim.
Ben katil olsam, Hakli sebeplerle adam oldurmek serbestdir diyeni severdim.
Ben kadin saticisi olsam, Guzellikleri herkesle paylastirmak lazim diyen hocayi severdim.
Ben uyusturucu tuccari olsam, Insanlari hayatin dertlerinden uzaklastirmak icin eroin verilebilir diyen hocayi severdim.

Ha bunlar dinen caiz midir? Dini bilenler icin degildir. Ama inanmak isteyene gore dinin cagdas yorumu olarak algilayip yoluna devam ederler.

Zekeriya Beyaz'i sevenlerinde mantikli sebepleri vardir eminim. Ben sevmiyorum. Sizin Zekeriya Beyaz sevginize karismiyorsam, sizinde benim sevmeme hurriyetime karisma hakkiniz yoktur.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yaş derken, büyüklere saygıdan bahsetmiştim.

ayrıca yapmaya devam ettiğiniz, kişiye iftira forum kurallarına göre yasaktır...

--------------------------------------------------------------------------------

ALAY ETMEMEK, KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ LAKAPLAR TAKMAMAK

İnkarcılar, kendi nefislerini yüceltmek ve diğer insanlardan daha üstün bir konuma geçmek arzusuyla her fırsatta alaycılık, aşağılama, lakap takma gibi çirkin yöntemlere başvururlar.

Allah müminlerin birbirlerine karşı cahiliye ahlakına ait olan bu davranışlarda bulunmalarını yasaklamıştır. Kuran'da Allah'ın bu hükmü şöyle bildirilmektedir:

Ey iman edenler, bir kavim (bir başka) kavimle alay etmesin, belki kendilerinden daha hayırlıdırlar; kadınlar da kadınlarla (alay etmesin), belki kendilerinden daha hayırlıdırlar.

Kendi nefislerinizi (kendi kendinizi) yadırgayıp-küçük düşürmeyin ve birbirinizi 'olmadık-kötü lakablarla' çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir. Kim tevbe etmezse, işte onlar, zalim olanların ta kendileridir.
(Hucurat Suresi, 11)

Müminler Kuran'ın bu hükmü gereğince, birbirlerine karşı son derece içli bir saygı ile yaklaşırlar. Çünkü mümin, Allah'ın ruhunu taşıyan, Allah'ın pek çok sıfatının üzerinde tecelli ettiği, Kuran'ın birçok yerinde övülmüş, sonsuz mükafaatla müjdelenmiş bir varlıktır.

Müminler birbirlerine Kuran'da dikkat çekilen bu gözle bakmalı ve birbirlerine karşı üstün bir ahlak ile yaklaşmalıdırlar. Zira aksi takdirde, Allah'ın bu hükmünü gözardı eden bir kimse aynı ayetin devamında bildirilen, "imandan sonra fasıklık" tehlikesiyle karşılaşır.

Tevbe edip bu davranışını düzeltmezse, yine ayetin ifadesiyle, zalimlerden olur. Zalimlik ise Kuran'da, iman etmeyenler için kullanılan terimlerden biridir.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Iftira ettigimi sanmiyorum. Gayet net'tir yazdiklarim. Haber sitelerini gezerek ayrintilari bulabilirsiniz. Din hakkinda sacma sapan konusan biri hakkinda, sacma konusuyor demek alay etmek degildir. Nasilki site altlarina karinca duasi gibi spam ekleyenlere tepki verdiginizde alay etmek olmuyorsa, ismi gecen adama soyledigim sozlerde farksizdir. Yas konusundaki tespitinize gore abdullah ocalan da, George Bush'ta yasca buyuktur. Buyrun saygi gosterin istiyorsaniz.Kamuya malolmus kisilere saygi yas ile degil, yaptigi islerle ve sozledikleri sozlerle gosterilir. Bende bu sahsa hakettigi kadar saygili olduguma inaniyorum. Cunku kisiligine yada yasantisina direk olarak bir yorum yapmadim. Icra ettigi alana yetersiz kaldigini dusunuyorum ve dile getiriyorum. Ki buda bir gozlemci olarak en dogal hakkimdir. Bu sizi niye bu kadar agresif yapti bunu cozemedim. Ben nasilki yetersizdir yaziyorsam, sizde yeterlidir diye yazip gerekcelerinizi siralayabilirsiniz.

Alay etmemek ile alakali yazdiginiz uzun yazi icinde tesekkurler. Fakat bunun muhatabi Zekeriya Beyaz degildir. Alay edilmiyor, ortada somut olan verileri yaziyoruz. Ve dikkat edebilirseniz, yorum bile yapilmiyor bu zatin sahsi hakkinda. Yaptigi is'teki sacmaliklari disinda dile gelen birsey yoktur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5