MSN Türkiye’den Rekor Büyüme

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Mayıs 2006
Mesajlar
1,952
Reaction score
1
Konum
Nereye
Son 15 ayda MSN Türkiye portalı % 2,276, MSN Messenger % 418 ve MSN Hotmail % 158 oranında büyüdü. Türkiye’deki 6.7 milyon İnternet kullanıcısı MSN Messenger üzerinden iletişim kuruyor.

MSN Türkiye tarafından düzenlenen "Reklamverenler için İnterneti Etkin Kullanma Stratejileri" konulu “Yuvarlak Masa Toplantısı”nda medya ve reklam sektörlerinin temsilcileri bir araya geldi. MSN Ortadoğu ve Afrika Bölge Müdürü Ebru Çapa ve MSN Satış Müdürü Ernest Aberson’un sunum yaptığı toplantı, 7 Aralık 2005, Çarşamba günü İstanbul’da düzenlendi. İnternet üzerinden gerçekleştirilen pazarlama çalışmalarının bugünkü durumu ve geleceğinin ele alındığı etkinlikte tüm dünyadan başarılı uygulamalar gösterildi ve ölçüm sonuçları karşılaştırmalı olarak değerlendirildi.

Toplantıya katılan sektör temsilcileri, İnternet’in sunduğu olanakların Türkiye’deki en iyi uygulamaları konusunda da bilgi aldı. Çapa ve Aberson’un sunumlarında, özellikle MSN dünyası ile ilgili rakamlar, İnternet’e ayrılan tanıtım bütçelerinin etkinliğini ortaya koydu.

Çapa: “Reklamverenler fırsatı görüyor”

MSN Türkiye’nin son 15 aylık dönemdeki büyüme çizgisine işaret eden Ebru Çapa, “İnternet artık bir pazarlama mecrası olarak kendini kanıtladı. Bireyler, gerek iş saatlerinde gerekse serbest zamanlarında giderek daha çok süreyi MSN üzerinden etkileşim ile geçiriyorlar. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çağdaş pazarlama tekniklerine inanan reklamverenler bu büyük resmi çok iyi görüyorlar ve tüketicilerine daha yakın olmak için sunduğumuz fırsatları değerlendiriyorlar.” dedi.

Çapa’nın, MSN dünyasının oluşturduğu “büyük resim” ile ilgili açıklamaları arasında yaratıcı kampanya uygulamaları ile birlikte rekor büyüme oranları öne çıktı.

MSN Türkiye: “Büyük Resim” her gün daha da çok büyüyor

www.msn.com.tr” adresinden erişilen MSN Türkiye giriş sayfası, son 15 ayda yüzde 2,276 oranında rekor büyümeyle 3.3 milyon sayfa gösteriminden 80.1 milyona ulaştı. 15 ay önce 613,000 olan bireysel ziyaretçi sayısı ise yüzde 649 artış ile 4.5 milyona çıktı.

İnternet deneyiminin vazgeçilmezleri: MSN Hotmail ve MSN Messenger

Halen dünyada ve Türkiye’de en popüler e-posta servisi olan MSN Hotmail’in 15 ay önce 1.9 milyon olan kullanıcı sayısı yüzde 158 büyüme ile bugün 5.2 milyon düzeyine geldi ve bu artış hızı korunuyor.

Dünyanın en çok kullanılan ücretsiz anında mesajlaşma servisi olan MSN Messenger da Türkiye’deki yaygınlığını artırıyor. Türkiye’de 15 ay önce 1.2 milyon kullanıcının yararlandığı MSN Messenger’ı bugün yüzde 418 oranında artışla 6.7 milyon kişi kullanıyor.
 

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Katılım
27 Aralık 2005
Mesajlar
4,796
Reaction score
16
Konum
-Adsense-
büyümenin tek nedeni :) olmayan web adresini yazdığımızda otomatik msn de aramasıdır sanırım.Ama tabiki msn bir dev ve kolay kolayda çökmez.
 

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Mayıs 2006
Mesajlar
1,952
Reaction score
1
Konum
Nereye
Ben explorerın default arama motorunu Google a çevirdim : )

Kendi denemelerim haricinde msn de en fazla 10 kere arama yapmışımdır hayatım boyunca :)
 

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Katılım
4 Şubat 2006
Mesajlar
402
Reaction score
0
Asıl amaçları reklamveren lere ulaşmak. yoksa büyüme filan değil dertleri :) msn googlenin yanında gerçekten çok paragöz kalıyor sanki.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst