İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Msnciler Dikkat

X

Xman

Misafir
";-) " simgesini kullanmak istiyorsanız artık iki kere düşünün; her an sizden para isteyebilirler.

Farklı ve garip isimlerin ya da akla gelebilecek türlü türlü şeyin marka haline gelmesine alışmıştık ama Rusya'dan gelen bir haber bizi bir kez daha şaşırtmayı başardı. Haber şöyle: Bir Rus işadamı internette çok kullanılan ";-)" simgesini kendi markası olarak tescil ettirdi.

Superfone'unn GM'i Oleg Teterin ";-)" işaretinin marka olarak adlarına tescil ettirildiğini duyurdu. Hatta bunu duyurmakla kalmayan Teterin, :) , :) , :) simgelerinin de bu kapsama girdiğini iddia etti.

Tüm e-postalarımızı kurcalıyıp bu simgeleri bulamayacak ve kullanıcıları dava edemeyecek olduğundan Teterin'in asıl amacı reklamlarında veya logolarında herhangi bir şekilde bu gülücükleri kullanan şirketleri dava edip para kazanmak. Bunda ne kadar başarılı olacağı ise pek belli değil.

Kaynak : Hürriyet

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sallamasyon haber!
Ahanda ben gidip A harfini tesvil ettireyim...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
"A" dan sonra alfabenin en değerli harfi "b" mi "e" mi acaba, sesli harfler daha fazla eder gibi geliyor. Ben "H" harfini almayı düşünebilirim. Büyük küçük harf arasında fiyat farkı varmıdır acaba.?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
smile olarak kullanılan işaretinin tarihin tozlu sayfalarında register edildiği doğru. Tam hatırlamıyorum ama forumdaki bir çoğunun doğmadığı tarihlerde hemde :)
Ama işlemiyor sanırım ya da kurumlar kullanamıyor bilmiyorum o kadarını.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forrest gump filmini izlemediğiniz açıkca görülüyor smiley ve "shit happens" tescillidir filmide izleyiniz:) güzeldir..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç bir haber gerçekten.. bende . karakterini tecil ettireyimde hiç kimse yazılarına nokta koyamasın hiç bir yazı son bulmasın :)

Ram

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlginç bir haber. :) Bu smile'ı yaparken bile elim titredi. :p

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu tescil işini yapan firma reklam peşinde gibi duruyor. reklamın iyisi kötüsü olmaz ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5