İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mssql hakkında yardım

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mssql yi kurmayı deniyorum godaddy de ancak çok araştırmama ragmen başlangıç seviyesi için temel yardım bilgilerine ulaşamadım.
Ben bilgisayarımda .mdf dosyası oluşturdum ve bilgisayarımdaki serverde aspnet ile bağlanıyorum ancak godaddy de bunu yapma durumum doğrudan mümkün değil sanırım

orada server üzerinde bir data tanımlattı buradaki tablomun aynısını yaptım vve bana connection string olarak 3 değişik kod hazırladı godaddy yanlız bunları tam olarak kullanıp bağlamayı başaramadım.Konu hakkında bilgisi olan ve yardım eden olursa çok makbule geçecek .
ŞimdidenTeşekkürler.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
mümkün olması gerekli...çünkü mssql oluşturduktan sonra yapman gereken başka şey yok diye biliyorum...
Gerçi godaddy de durum nedir bilmiyorum açıkçası ama mssql servera baglanmak için (yani kontrol etmek için) SQL Server Management Studio Express programını kullanmak gerekiyor. Benim hostta helm panel var ve orda ismini girerek oluşturdugum db için bana verdiği tek şey şifre ve ip numarası. Bunları kullanarak SQL Server Management Studio Express programıyla çok rahat bir şekilde db yi yönetebiliyorum..
İstediğim tabloyu açıp istediğimi siliyorum...

(umarım soruyu doğru anladım)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sağol.Doğru anlamışsın.Ancak bu godaddy de benim datayı sormuyorki hiç.Atmama engel olmuyor ancak o durumda çalışmıyorda .Bende 1 mssql tanıtma hakkımı kullanarak bir tane tanıttım ncak şimdi kullanamıyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
data dan kastın .mdf dosyası ise o konuyla ilgili bilgim yok açıkçası...ama dediğim programı indir gerçekten çok kullanışlı...Sanki access açmiş gibi çalışıyosun...istediğin zaman backup yapıyosun istediğin tabloyu veya oldugu gibi db yi lokelden yükleyebiliyorsun...
mssql de ftp ile uptade yok bildiğim kadarıyla dolayısıylada .mdf dosyanı nereye koydugununda önemi olmuyor.

NOT: bende mssql de çok bilgili değilim ama nette ve lokelde sorunsuz çalışabiliyorum dediğim yollarla...yukarıdaki bilgilerle yanlış yönlendirmek istemem sadece tecrübe ettiklerimi yazıyorum

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sağol .Ya şimdi keşfettim bu alanda belki daha basit ama daha temel bir sorunum var .Aspx i açamıyor bu yav! ayarlarında biryerde birşey var ama.
Demekki daha dataya gelmeden aspx hata veriyor belkide datayı doğru bağlamıştık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5