İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MsSQL üzerinden çalışacak forum için host lazım

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şuan access den çalışan forumum var fakat access bir yerden sonra kaldırmıyor
MsSQL'e geçmeyi düşünüyoruz ama bizim hostta MsSQL oldukça yavaş işliyor
Nerdeyse Access'den farkı yok diyeyim
Bu konuda nasıl bişey yapabilirim
Acaba Sql server suncusu ayrı olan host varmı bildiğiniz veya MsSQL iyi çalışan host

N

nudembilisim

Misafir
Şuan access den çalışan forumum var fakat access bir yerden sonra kaldırmıyor
MsSQL'e geçmeyi düşünüyoruz ama bizim hostta MsSQL oldukça yavaş işliyor
Nerdeyse Access'den farkı yok diyeyim
Bu konuda nasıl bişey yapabilirim
Acaba Sql server suncusu ayrı olan host varmı bildiğiniz veya MsSQL iyi çalışan host

Merhaba;
Nudem Bilişim olarak size bu konuda yardımcı olabiliriz. msn adresimiz [email protected] eklerseniz satış elamanımız size yardımcı olacaktır.

Saygılarımızla

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ayrı kendinde de bunu yapabilirsin.Ama ayrı ayrı ne kadar performans verir bilemem(bence şimdikinden farksız).Bence ikisinide bi serverde kurmaya çalış.

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya ama yavaş oluyor
geçen dakikhost çökmeden denemiştim çok iyidi
şimdi başka bir hostta alanımö var mssql çok yavaş işliyor
yani bunu ne belirler bilmiyorum doğrusu
işlemci hızı mı acaba?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Aynı dc içerisinde belki sağlıklı çalışabilir. Ama tavsiyem aynı makine üzerinden çalıştırmandır.
Mssql kullanıyorum ama kullanan sitelerin hitleri fazla değil. ortalama 2000 tekil civarında hit, işlemciye hiçbir etki yapmıyor.
Ama forum sistemlerinde çok fazla sorgu olacağından işlemci ve ramın önemi büyük olacaktır diye düşünüyorum.

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynı dc içerisinde belki sağlıklı çalışabilir. Ama tavsiyem aynı makine üzerinden çalıştırmandır.
Mssql kullanıyorum ama kullanan sitelerin hitleri fazla değil. ortalama 2000 tekil civarında hit, işlemciye hiçbir etki yapmıyor.
Ama forum sistemlerinde çok fazla sorgu olacağından işlemci ve ramın önemi büyük olacaktır diye düşünüyorum.
evet haklısın galiba
peki önerin varmıdır host olarak

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Hitlerle mssqlin alakası yok. Berbat bir script yazarsın 10 kişiden sonra kaldırmaz ama tüm optimizasyonları yapılmış tüm bağlantıları kontrol edilmiş bi script yaparsın 10.000 kişi kaldırır. Kişiye bağlı diyebiliriz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5