İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mü-yap MP3'ü Durduramaz

K

karakter

Misafir
Mu-yap değil feriştahı gelse mp3 engellenemez bunun birçok nedeni var, İşte size birkaç neden:

Sony gibi kendini kanıtlamış şirketler mp3 player çıkarıyor ve türkiyede hattinden fazla satışı yapılıyor eger tr de mp3 engellenirse türkiyenin dış ticaretinde büyük aksaklıklar meydana gelir,

Mp3 sitelerinin bazılarının erişime engellenmesi sanatcılara kısa bir sus payından başka bişey oldugunu zannetmiyorum bu muyap dalgası zaten sanatcıların meclise gitmesinden sonra çıktı,

Farzedelim ki Tüm Mp3 Siteleri açılır açılmaz kapatıldı tr de artık hiç mp3 sitesi kalmadı, piyasadaki cd lerin elden ele dolaşmasını kim nasıl durduracak,
türkiyede terör gerçegi var bırakın türkiyeyi dünyada var kim durdurabiliyor?

Benim tahminim kısa bir süre sonra herşey eskisi gibi olacak ve siteler mp3 dagıtmaya devam edecek, ben takmıyorum ve dagıtıyorum ragbet varki dagıtıyorum olmasa kimse dagıtmaz farzedelim kapattı gene açarım inat ugruna 100 defa gene açarım hapise tıksalar gene açtırım sanatcılarda kim vergi kaçırıyor devlet ona baksın destekci olacagınızı bilsem mp3 e değil sanatcına bak diye protesto kampayası yapıcam neyse ben bu konuda baya doluyum

Yorumlarınızı bekliyorum

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sana katılıyorum. Olau daha taze gibi ondan boyle. Biraz zaman gecsın aradan müyapta bıkacak site kapatmaktan sora hersey eskiye doner.

C

Cyber Coder

Misafir
Türkiyede sorun kalmadı sanki bıktım bu devletten ya eşitlik yok bu ülkede

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sony mp3 player çıkarıyorda illegal işler içinmi çıkarıyor acaba ?

mp3'ün ne demek olduğunu bilmiyorsunuz yada Türkiye'de legal iş yapılmadığı için size mp3 kelimesi yanlış öğretildi. mp3 bir uzantıdır, orjinal CD aldığınızda içindeki dosyalar .mp3 olacaktır, fakat siz onu başkasıyla paylaşırsanız korsan olacaktır. sony bunu orjinal CD'den dinleyin diyor, ama korsan dinleyenlerede birşey demiyor/desede birşey değişmez.

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mp3 player ların konuyla ne alakası var ?
Mp3 illegal bir şey değilki. Telif hakları cignenirse illegalleşir.
Adam şarkı bestelemiştir kendi , atar player'ına dinler dinler durur.

K

karakter

Misafir
Mp3ün format oldugunu bilmeyen yok zaten Gamend, Sony gibi firmaların ne dedigini sen nerden biliyorsun açıklık getirirsen iyi olur, dedigim gibi mp3 player çıkaran sadece sony değil bunun gibi birçok marka sanatcıların istegi sadece sitelerdeki mp3 paylaşımını bitirmek değil mp3 ü bitirmek

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
karakter' Alıntı:
Mp3ün format oldugunu bilmeyen yok zaten Gamend, Sony gibi firmaların ne dedigini sen nerden biliyorsun açıklık getirirsen iyi olur, dedigim gibi mp3 player çıkaran sadece sony değil bunun gibi birçok marka sanatcıların istegi sadece sitelerdeki mp3 paylaşımını bitirmek değil mp3 ü bitirmek

bir player aldığında bir not görürsün genelde.Lütfen orjinal cd den dinleyin kopya kullanmayın diye.Aksine onlarda verim açısından orjinalini tavsiye ederler.SAtışlar düşer evet haklısın ama el atamazlar bu mevzuya :)
Bıkmaya gelince ortada büyük paralar var bıkmazlar hatta bıkamazlar işleri korsanla mücadele

D

dnturkey

Misafir
karakter' Alıntı:

ne saçmalıyosun sen ya mp3 ü niye bitirmek istesinler sen manyak mısın ?

oldu olacak benim paramla aldığım mp3 üme de karışackalar öyle mi ?

adamlar kendi şarkılarını mp3 formatında üretiyorlar :) allahım sen bana sabır ve..

kendine gel kendine....

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
mp3 bir format mp3 yasaklamıyorki adamalr ilegal mp3 dagıtımı yasaklıyor mp3 formatını yasaklamak bırak muyap devlet bile yapamaz öyle bir şey..

olay cok farklı sen farklı yönden anlamışsın..

adamlar legal iş yapın demek istiyor.

ama kızdıgımız olay ayrımcılık yapıldı %80 siteye uyarı gönderildi bu %20 olan ve büyük sitelere bilerek uyarı cekmediler..

I

i.s.a.q

Misafir
powerclubun henuz tanıtımı yapılmadı gunluk 150-200 bin tekıl çok saglam reklam odeneklerı ile o sayfaya saglarsalar ciddi iş yaparlar.

Legal oldugu ıcın desteklıyorum.lAKİn ayrıma bende karşıyım.Müyap'ın 'da kendı cıkarları dogrultusunda bazı şeylere gırdıgıne ınanıyorum.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En sonunda bizde nasibi aldik gerci bekliyordum cunku cok kisi chat yerinde söyluyordu seni sikayet edecem ve etmisler canlari sagolsun. Okadar cok arkadaslarin sitelerine el attilar bizimkide atildi hakda veriyorum su sanatcilara muyapa kendimede bizim gibi webmasterlerede veriyorum. Hayirlisi diyelim gerci benim amacim sadece dinletmekti yani bir taraftan reklamlari oluyordu yeni script almistim sadece dinlemek amacli wma yani kalitesi dusuyordu ama gelde anlat. Bundan sonra script sarki sözleri icin calistircam acaba odami yasak? Ayrica Kürtce icinde muyap gecerlimi nede olsa o sanatcilar onlarin grubunda yoklar yada bir amatör sanatcinin sarkisi dinletmek. Suan Sayfayi duzeltiyorum butun sarki muzik olan yazilari siliyorum kaldiriyorum sonra email yazcam bakalim ne diycekler param olsa hakki satin almak isterdim ama nerde oo para :)

Allah hepimizin sonu hayir etsin sorularima cevap verirseniz cok sevinirim...

Saygilarimla...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sana sölemişdim scripti alırken ama sanırm pc başından sakalımı göremiyorsun :)

Mü-yap ' a üye olmayan sanatçıların mp3 lerini dilediğin gibi dinlettirebilir yada indirtebilirsin.Şarkı sözlerine zaten asla karışamazlar için rahat olsun.Eğerki yurt dışı girişin çoksa bence mp3 e de devam et asla banlayamazlar.Karar ve takdir senindir.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok devam etmiyim banlanmadan haric emailde baska yollarda hakkimizi deneriz falan bisey yaziyordu isimi ve adresimi garantiye alayim turkiyeden gelenler daha cok sarki sözler icin sorun yoksa öyle devam ederim bide kürtce sarkilari amatör dj remix sarkilari eklerim buna bisey demezler peki muyap uye olmiyan sanatcilar kimlerdir nelerdir nasil göre biliyoruz?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
adam bir sermaye veriyor, aylarca stüdyoya kapanıyor albüm yapıyor. webmasterlar mp3 sitesi yapsın, içerik mp3 olduğu için siteye ziyaretçi akın etsin, webmaster doldursun google reklamını cartı curtu para kazansın diye di mi?

yaptığımız tasarımlar, scriptler çalınınca olay çıkar. biri en ufak bir logoyu kullanınca "emek hırsızı" denir. ama biz milletin aylarını, emeğini alırız izinsiz yayınlarız biz emek hırsızı olmayız, biz masum oluruz, biz emekçi oluruz...

KOMEDİ.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
atay ' a katılmamak mümkün değil.Emin olki atay herkezde senin gibi düşünüyor ama sorun şu :) Milyonlarca hırsızlık varken birden neden mp3 piyasası ve neden haksız kapatmalar... İşde budur belkide bir kısmımızı kızdıran

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
yo ben müyapın her yaptığını doğru bulmuyorum. benim savunduğum illegal olarak sanatçıların şarkılarının dağıtılmasının durdurulmaya çalışılması. arada çok masumun canı yandı. ama şu fikrede katılmıyorum, "bi sürü olay varken niye bi olay?" işe bi yerden başlamak lazım :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
tabiki başlamak çok doğalda yöntem aşırı derecede yanlış.Aslında yöntemde deil... Bir derneğin eline verilen sınırsız bu güç..

M

maxxlist

Misafir
Mu-Yap hala siteyi banlatmaktan başka bişey yapamıyor değil mi? Yani başka hapis, para cezası vs başka cezalar yok değil mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5