İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mü-yap uyarısı hakkında sorum olacak

Metehan06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar benim bi muzik dinleme sitem vardı.
Mü-yap bu ayın(Nisan'ın) 9'unda uyarı yollamış ve 3 gün içinde kaldırın yoksa yasal yollara başvuracağız demiş.

Ancak maili, whoisteki domain mailine atmıslar.
O da önemsiz kısmına gitmiş.

Maili 22sinde gördüm... Ve dediklerini yaptım, müzikleri kaldırdım.

Bir sorun olur mu acaba... Cunku 3 gun icinde değil 13 gun ıcınde kaldırdım maili gec gordugum icin... Başıma iş açar mı...

Tutupta neden whois mailine atmıslar anlamadım sitede iletişim paneli vardı; hatta müziklerinin kaldırılmasını isteyenler icin sikayet@.. seklinde bir mail bile vardı..

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuda şöyle birşey okumuştum müyap bu mailleri gönderiyor ama üç gün olayına felan bakmıyor. yani üç gün geçmeden kaldırmasına rağmen kapatılan siteler varmış

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
eğer domainin whois înde adres telefon gibi kişisel bilgiler varsa size ulaşıp mahkem ile tebligat gönderebilirler.

Metehan06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zombie
evet dedigini bende duydum

cakirx;
yok ama gene de tedirgin oldum bi an için...

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı şey benimde başıma gelmişti. benimki radyo yayını için kapanmıştı. müzik dinleme işi ypanlar maillerinizi sürkeli kontrol etmeniz gerekir. ama tavsiyem bu işten vazgeçmeniz. çoktan mahkemeye dava açılmıştır. ben 4. günü farketmiştim maili kaldırdım radyoyu ama kapandı. müyapı arayıp içeriği kaldırdığını davayı geri almasını bildirmen gerek. yoksa hazin sona ulaşmaman için hiç bi sebep yok. 1 ay içinde kesin kapanır.

Metehan06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim merak ettigim sahsen basıma bir iş açıp açmayacağıydı.
Site sorun değil.. Kapattım gitti bana musallat olmasınlar da biliyorum :) müyap bu konuda çok hassas belli. Kaldırdık işte artık siteye erişimi de engellerse engellesin.

Lovemove; ilk kez duydum radyo icin site kapattıklarını...
Kendine has bir radyo yayınımı yapıyordun acaba, yoksa baska bir radyoyu sitende mi yayınlıyordun...

NeLph

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar peki online müziği youtube aracılığıyla klip şeklinde yapsak yinede aynı sonucu doğuruyor mu ?

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
muyap avukatını ara ver davanın açılıp açılmadığını sor bende zamanında uyarıyı geç görmüştüm ve avukatı aradığımda henüz davanın açılmadığını gördüm zamanlama önemli

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu muyap youtubeyi neden kapatmiyor herkes orda artik sarki dinliyor hemde sarkiyi donwload yapa biliyorsun böyle bir durumu kapatamiyor kucuk siteleri kapatiyor zaten anlamis degilim su muyapi bazi siteleri kapatiyor bazilari görmezlikden geliyor.

NeLph

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya evet anlayamadığım o bazı siteler cayır cayır online müzik hizmeti veriyor. hepsi de büyük onlar kapanmıyor gelip de biz gariban ların sitesini kapatıyolar aslında bizim dava açıp müyap ı kapttırmamız lazım :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5