İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MÜ-YAP YUUUUUUUUUHHHH ARTIK YA

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
www.shoutcast.com

BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Arkadaşlar mp3 dağıtılmasına bende karşıyım telif haklarına saygılıyım ama artık bu iş kanunluktan çıktı bu kanun mü-yapın eline verilen bir silaha dönüştü ve canı kimi isterse sorgusuz sualsiz onu vurmaya başladı

sanırım mü-yap shoutcasti sadece bir radyo kaynağı olarak görüyor orada verilen ve bilişimde gelişmemiz için ciddi anlamda yardımcı olacak stream teknolojilerinin açık kaynakları var fakat bu site resmen keyfi olarak engelleniyor.

Bu işin suyu çıktı ciddi anlamda bişiler yapmak isteyen ve bana katılmak isteyen varmı bu müyapın önüne gelen siteyi (mp3 dağıtan siteler kapatılsın buna karşı değilim) keyfi kapattırmasına engel olabilmek için yasal yollara başvuracak?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Cehalet nelere kadir, shoutcast.com un ne işe yaradığını bilmeyen Mahkemenin acizliği.
Yakında wikipedia.org, facebook.com , hukuki.net, lyrics.com, digg.com , video.search.yahoo.com, video.google.com, dmoz.org, alexa.com , mackolik.com, myspace.com, blogger.com ...
da kapanacak.
Özellikle bu blogger.com bloglarının aramalarda önde çıkması yüzünden devlete karşı bi karalama blogu açıp mahkemeye ben verip kapattıracam :)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
"sokma akıl" diye bir deyim vardır, bu nitelikteki insanlar yönetici olursa böyle olur.

davut.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mü-Yap asmis olayi... AOL'nin haberi olursa, dinlemez müyap'i felan... Kesinlikle bir karsi dava acarim adamlarin yerinde olsam, ödetirim müyap'a yüklü bir tazminat...

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakları aslında soyle adam akıllı bır dava açsalar muyap da akıllanır belkı

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
mü-yap eline silah falan veren yok müyap sadece davacı olur hakimler kapanma kararı veririr ve ttnet kapatma dileçcesini gönderiri kapatır.

yani muyap bu site kapancak deyip kapatamaz dava acar eger kapanma kararı cıkarsa kapanır red alırsa hiç bişi yapamaz.

Asıl hakim ve savcılarımızı bilişim teknolojileri konusunda egitim almaları şart %60 internet kullanmasını bilmiyor.

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu işin suyu çıktı ciddi anlamda bişiler yapmak isteyen ve bana katılmak isteyen varmı bu müyapın önüne gelen siteyi (mp3 dağıtan siteler kapatılsın buna karşı değilim) keyfi kapattırmasına engel olabilmek için yasal yollara başvuracak?

bu dediğiniz için müyapın uğraştığının yarısı kadar uğraşılsa hakimler savcılarda interneti öğrenip öyle karar verirdi.. önüne ciddi engeller çıkmadığı karşı düşünce kendini çok göstermediği için durum böyle. herşey zamanla..

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
inşallah AOL bi el atar bu olaya :)

yarın öbür gün bu müyap aol yede erişimi engelletir malum aol nin XM i var ve oradaki radyolarda çalınan albümler türkiyedede yayınlanıyor müyap kalkıp telif hakkı benim diyebilir ve kapattırabilir aol nin xm ini hatta aol ye erişimi engelletir sadece komedi bu ya :)

mstgngr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cehalet nelere kadir, shoutcast.com un ne işe yaradığını bilmeyen Mahkemenin acizliği.
Yakında wikipedia.org, facebook.com , hukuki.net, lyrics.com, digg.com , video.search.yahoo.com, video.google.com, dmoz.org, alexa.com , mackolik.com, myspace.com, blogger.com ...
da kapanacak.
Özellikle bu blogger.com bloglarının aramalarda önde çıkması yüzünden devlete karşı bi karalama blogu açıp mahkemeye ben verip kapattıracam :)

cehalet dedin de aklıma geldi,
Mahsun Kırmızıgül'ün "Beyaz Melek" filmini dağıttığı gerekçesiyle imdb.com kapatılmıştı..
Daha sonradan kapatılacak site imbd.com olduğu yönünde haberler vardı.

mstgngr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mü-yap eline silah falan veren yok müyap sadece davacı olur hakimler kapanma kararı veririr ve ttnet kapatma dileçcesini gönderiri kapatır.

yani muyap bu site kapancak deyip kapatamaz dava acar eger kapanma kararı cıkarsa kapanır red alırsa hiç bişi yapamaz.

Asıl hakim ve savcılarımızı bilişim teknolojileri konusunda egitim almaları şart %60 internet kullanmasını bilmiyor.

hakim ve savcılarda bir suç yok,onlar varolan yasayı uyguluyorlar.yasadaki boşluklardan dolayı böyle sorunlar oluyor sanırım..

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yuh yani bu kadarını düşünmezdim.İşin başına cahil insanları getirirseler.Yakında saglık sitelerinide mp3 var diye kapatırlar bunlar böyle bir görüş düşünce olamaz inanılmaz bir durum suan bu haberi okudum ve cidden sinirimden gülüyorum.Madem yapacaksın bilgili insanlarla yap şu işi b.. cıkardılar artık valla.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89

Bu sadist, ama güzel olan bir uygulama olur. :D Tüm siteler için yapılabilir bir uygulama haline geliyor. Yani yavaş yavaş isteyenin istediği siteyi bu tarz yöntemlere başvurarak kapattırabilir bir hale gelecek. Önceden site sahipleri rakip sitelere saldırılar düzenleyerek kapalı kalmalarını sağlayarak rakiplerinden kurtulmaya çalışırlardı. yavaş yavaş bu eski bir moda haline gelecek. Tercih edilmeyen, kullanılmayan. Ama zamanının en güzel uygulaması olarak kalacak... Aynı taş plaklar gibi...

selim o siteler arasına belkide en önemli olanını eklemeyi unuttun. www.google.com ...

Gün gelirde bu google'da kapanırsa hiç şaşırmam ama dananın kuyruğunun kökten koptuğu gün olur ! ...

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiyede insanlar mynete girmek için google ye girip mynet yazıp girmektedirler.Bu olaya cafelerde inceleme yaparsanız durumu daha iyi anlarsnız. Yani kimlik no sorgusu için diyelim www.xxxx.gov.tr/xxxx/xxxx/aaa.html sayfasına kim ie ile girip siteye giriş yapacak ki cok az kişi tabiki bilgisi olanlar. Yani google de yapanırsa internet hayatı biter Türkiyede kullanıcıları göz önüne alırsak tabiki...
Bilgisi az olanları...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9

Noktayı koyan cümle bu heralde konuya .. Teşekkürler Permission...

NeLph

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örneğini sayacağım yüzlerce site var bunlar kapanmıyorda tutup bu tür siteler kapanıyor.

bu mu-yap ı yönetenlerini araştırmak lazım acaba kaçı internet nedir ve mp3 nasıl bulunurun cevabını biliyor ?

bu aralar çok hek(bilerek yazdım) olayı oldu biride çıkıp mu yap ı hek lese ya :)
şöle anasayfayada kocaman yazsa İşiniz mp3 sitelerini kapatmak olsun başka işlerle uraşmayın die :D

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adamları ne şekilde uyardılar acaba? Mp3 yayınlayan radyoları kapatın yoksa bizde sizi kapatırız :D

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özellikle bu blogger.com bloglarının aramalarda önde çıkması yüzünden devlete karşı bi karalama blogu açıp mahkemeye ben verip kapattıracam

blogger'da subdomainler tek tek kapatılır, yani tek bir blogla tüm blogspot'ları kapatamazsınız veya blogger'ı kapatamazsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5