İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MÜ-YAP YUUUUUUUUUHHHH ARTIK YA

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gün gelirde bu google'da kapanırsa hiç şaşırmam ama dananın kuyruğunun kökten koptuğu gün olur ! ...

su cümlenen katılmıyorum google dünyanın mucizesi gibi görmek tapmak biraz sacma degilmi. internet motoru olarak ilk akla gelen site olabilir ama her şey o siteden yürümüyor herşeyde internet degildir.

o yüzden google yasaklı ülkeler var ilk degil. iran gibi ülkede yasakladı ilk başta

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
su cümlenen katılmıyorum google dünyanın mucizesi gibi görmek tapmak biraz sacma degilmi. internet motoru olarak ilk akla gelen site olabilir ama her şey o siteden yürümüyor herşeyde internet degildir.

o yüzden google yasaklı ülkeler var ilk degil. iran gibi ülkede yasakladı ilk başta

Belki google'yi dünyanın bir mucizesi gibi kabül etmiyor olabilirsiniz lakin ülkemizde internet ile yeni tanışan birisi internette birşey aramak istediği zaman gireceği ilk site google değil mi ? Hani bebeğin ilk söylediği sözler genelde anne, baba olur ya. Bu onlar için sonradan çok değerli olur. Birazda böyle. İlk başta google'yi öğreniyorlar ve öylede gidiyor.

Diyelim bir arkadaşınız size birşey sordu. Birşey araştırıyor. Sorduğu kişi kendisine direk gir google.com'a gir, kelimeni yaz. Ara bulursun. Diyor... Ülkemiz baz alınarak bunlar çoğaltılabilir.

Yani bence şuan ülkemizde tartışmamız google = internet ... :D

Birazda bunun için kendimizin neler yaptığınada bakarak anlayabiliriz... !

Tamam google başka ülkelerde yasaklı olabilir ama bu bizi bağlamaz diye düşünüyorum. ülkemizdeki koşullar farklı değilmi...

Saygılar.

OmerDemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özellikle türkiye gibi bilgisayar konusunda gelişmekte olan ülkelerde googlenin önemi büyük.

Herkez bir şeyler araştırmak için ilk başvurugu adres tabikide google.
Eminim türkiyede ne kadar bilgisayar varsa başlangıç sayfasıda google.

samann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
e yakında internetimizin olmasıda bir işe yaramıyacak çünkü açtığımız hersitede
" Bu Site Mahkeme kararı ile kapatılmıştır " yazısını görür olduk.

En iyisi about:blank ı anasayfa yapalım editleyip o malum kapalı yazısını koyu öyle trene bakar gibi izleyelim.

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Heheh :D shoutcast'temi. Helal olsun sana devletim.. YouTube'dan sonra doğru bir saptama daha :D

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
shoutcast mı? Çok komik ya, daha neler duycaz. Yakında Türkiyeden girilecek site kalmayacak gibime geliyor. Bi Mü-Yap'ın sitesi kalcak bence, Mü-yap tabi o zaman bi forum açar, bi de Java Sohbet açar, bol bol sohbet ederiz :)

*JoKeR*

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Sitenin kapanması sorun değil sadece milleti uğraştırıyolar, çalışan bir sürü proxy var onlarla her türlü giriliyor kapanan sitelere...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bazı noktaları gözden kaçırıyoruz.Doğru bu ülkenin, hakim ve savcıları internet hakkında detaylı bilgiye sahip olmayabilir,fakat bu tarz kararlarda hakimler,bilirkişinin raporuna göre karar verir.

Hakimler,her karar vereceği konu üzerinde bilgi sahibi olmak zorunda değildir.Eğer teknik bir durum söz konusu ise o zaman mahkeme bilirkişiye başvurur.Bu bilirkişiler,genellikle mühendislerden oluşur.Fakat bilirkişi olabilmek için genellikle torpiliniz olması gerekir.Bu nedenle eski mühendislerimiz şuan bilirkişilik yapmaktadır.Bu kişilerde teknoloji ile çok içlı dışlı olmadıkları için bu tarz yanlış kararlar orataya çıkmaktadır.Bu tarz durumlar azalacaktır ancak eski mühendisler emekli olduğu zaman...

Brk.!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha neler neler görecegiz ki merak etmeye başladım :D

Yakında MÜ-YAP kendisini de kapatacak bu gidişle :D cok saçma bi olaya direk gidiyoruz helal yhaa....Var mı ki dünyada bizim gibi uygulama yapan??

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçenlerde radyo hostu almıştık. Radyo projemiz vardı. Bu işle birlikte yatıcak gibi görünüyor..

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Cehalet nelere kadir, shoutcast.com un ne işe yaradığını bilmeyen Mahkemenin acizliği.
Yakında wikipedia.org, facebook.com , hukuki.net, lyrics.com, digg.com , video.search.yahoo.com, video.google.com, dmoz.org, alexa.com , mackolik.com, myspace.com, blogger.com ...
da kapanacak.
Özellikle bu blogger.com bloglarının aramalarda önde çıkması yüzünden devlete karşı bi karalama blogu açıp mahkemeye ben verip kapattıracam :)

Dedikten tam 5 ay sonra blogger da kapatıldı :) sıra geldi twitter ve friendfeed bu iki siteye gıcık oldum, iki profil açıp şikayet edeyim :D

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Selim biz bi arama motoru yapalım peşindende google ı kapattıralım, köşeyi döneriz belki ne dersin :))

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Uğraşmayalım, direk google u tehdit edip hamilimize çekleri isteyelim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5