İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mükemmel Ötesi Domain Satışta

Domain Usta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu özelliklere sahip kaç adet domain'iniz varsa bu söylediginiz fiyattan almaya hazırım. özel mesaj ile iletişim kurunuz..

Ben 10 katını vermeye hazırım. Nasıl yapalım?

....Neyse ilk sen söyledin. Arkadaşın elindeki tüm LLL.NET'leri alırsın artık.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
(Lakin bu domain maksimum 1500 dolar piyasa fiatına sahip) bunu yazıyorsun, arkadan da (Ha böyle domainleri 10.000 e satabilen varsa bana ulaşsın,benim domainleri satsın,komisyonunu alsın) bunu.. Yani sende ne yazdığını farketmemişsin sanırım.. İçindeki çelişkilerden kurtulmalısın.. 10bin liraya satılacak domainler var ve hala forumlarda cirit atıyorsan bir gariplik var derim..

Ne zannediyorsunuz ki bu forumu ?

10 bin liralık domainleri olan insanlar yok mu burada ?

Kimler kimler burada da sizin haberiniz yok. :)

hapee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ancestor domainin gg,daki açıklamasını çok beğendim gerçekten, iyi yazmışsın düşünmüşsün,
inşallah istediğin fiyattan sat..

BU DOMAİN NEDEN DEĞERLİ..?

3 Harfli Nadir Domain olduğu için değerli...

3 Harfli Tek Hece Nadir Domain olduğu için değerli...

3 Harfli Tek Hece ve Anlamlı Nadir domain olduğu için değerli...

Üstüne üstlük eski tarihli olduğu için değerli...

2 Süper Premium + 1 Preimum Harf içerdiği için değerli...

Ve Dünya Rezervlerinin %70 i Türkiyemizde olan madenin domaini olduğu için değerli...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu domainden kim daha çok anlıyor konulu uzağa işeme yarışı garip bir durum. Ne gerek var sen adamsın, ben adamım, sus adam sansınlara filan anlamıyorum. Koyarsın bakarsın satılıyor mu satılmıyor mu, piyasa değerini öğrenirsin. İstersen 150.000 appraisal olsun, 150.000 doları gelip veren adam yoksa ne anlamı var birbirinizle dövüşmeye. Sattığın domain olsun, gofret olsun bu böyle. Domainine gelince de 3 harfli benzer harflerden oluşmuş bir domainden artısı yok. Tüketiciye pazarlanabilir bir ürün olmadığı için borla ilgili siteyi ancak bu işle ilgilenen şirketler alabilir. Arkadaşlar sana iyi birşey söylemiş, sen boşuna saldırmışsın, Türk webmaster forumunda zor bu iş. Hele de aynı forumda bu domainin muhabbeti geçmiş kaça aldığın duyulmuş, sana gelip verdiğin fiyattan çok yükseğe teklif verileceğini gerçekten bekliyorsan Türk milletini pek tanımamışsın

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Adamlık konusundan ele almaya başlayım mesajınıza.. Hiçbir şekilde saygı seviyeyi düşmediği müddetçe ben de hiç seviyeyi düşürmedim. Yapıcı eleştirilere hep teşekkür ederek cevaplar verdim... Bir kişiyi her ne kadar sevmezseniz sevmeyin elindeki elmasa cam muamelesi yapamazsınız... (aaa bor.net i elmasa benzetti hahaha.. yorumları da bekliyorum :)) O yüzden o domaine 100 $ dan fazla etmez gibilerinden yorum yazan arkadaşa cevap vermek boynumun borcu oldu .. ki susmak da bir erdemdir .. ama o kadar erdemli değilim demek ki.. Ve adamlık konusunda... kısa ve öz bişey... domain işinden anlamıyorsan.. domain konusunda yorum yapmayacaksın... ve adamlığını sorgulatmak istemiyorsan ... kapasitene uygun hareket edeceksin...

Son olarak... Türk milletini tanıma konusunda... Bunu milletime maletme.. O kişilerin ölü soyuculuğundandır.. Paraya sıkıştım bor.net i alın desem 100 TL lik - 500 TL lik - 1.000 TL lik teklifler gelir... Bunu ölü soyuculukla ifade ediyorum... Milletime mal etmen yanlış... Esnafçılığı unutup , Fırsatçılığa yönelenlere mal edin.. Benim milletime değil...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Fiyatın ekonomideki tanımı bir mala veya hizmete o andaki piyasadaki tüketicilerin vermeye hazır olduğu rakamdır. Dolayısıyla şu andaki tabloya bakınca, domain 100 dolar diyen de 10.000 dolar diyen de boş konuşmuş oluyor. Elmas, elmas çünkü tüketiciler o fiyatı vermeye hazır şu anda, yarın kimse para vermezse o da cam olur. Ne kadar yüzüğünü seven Gollum gibi kıymetlim diye sevsen de böyle. Neyse çok fazla daha bir yere gitmez zaten bu, tartışmanın pek manası yok

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Fiyatın ekonomideki tanımı bir mala veya hizmete o andaki piyasadaki tüketicilerin vermeye hazır olduğu rakamdır. Dolayısıyla şu andaki tabloya bakınca, domain 100 dolar diyen de 10.000 dolar diyen de boş konuşmuş oluyor. Elmas, elmas çünkü tüketiciler o fiyatı vermeye hazır şu anda, yarın kimse para vermezse o da cam olur. Ne kadar yüzüğünü seven Gollum gibi kıymetlim diye sevsen de böyle. Neyse çok fazla daha bir yere gitmez zaten bu, tartışmanın pek manası yok

Yok tartışmıyoruz.. Bu konuda haklısınız.. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Ancak.. Elmas a elmas değerindeyken ve para verilir durumdayken 100 $ fiyat biçme mantıksızlıktan öte gitmez...

Swan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhabalar ancestor.

LLL olmasının yanı sıra, yıllardır bir efsane gibi kulaktan kulağa dolaşan ancak hâla devlet politikası olarak kayda değer bir faaliyet benimsenmediği için mit'e dönüşen Bor'la ilgili jenerik olması çok manidar. Kısaca "milliyetçi duyguları" kabartan hoş bir domain. :) Üstelik belli ki emek verilip, uğraşılıp alınmış. Hiç kimsenin satışınızı baltalamaya hakkı yok..

Satışınızla ilgili söyleyebileceğim tek şey bu tip webmaster forumlarında satılması biraz zor olan bir domain. Zira bir bor madeni işletmecisi ancak böyle bir domaine ihtiyaç duyabilir. Öyle bir adamın da forumda işi pek olmaz gibi.

Bir de arkadaşlar aynı konuyu birden çok forumda açmanıza takılmış. Bu konuda çok da haksız olmadıklarına inanıyorum bu tıpkı şuna benziyor; Nasıl ki pazarda malını bağıra çağıra, milletin gözüne soka soka satmaya çalışan bir satıcı bize biraz itici gelir ve nasıl ki malını tezgaha koyup satılmasını bekleyen satıcı daha pozitif görünür gözümüze, sizin durumunuz biraz böyle.. :) Tavsiyem malınızı tezgaha serdiniz, şimdi "kaliteli müşterileri" bekleyiniz.

Umarım ki domaininizi istediğiniz fiyatında üstünde bi pahaya satarsınız ve emeğinizi "katlı" bir şekilde alırsınız, hayırlı satışlar. :)

( İktisatçı olarak fiyat konusunda ufak bir açıklama yapmak isterim. Bir mal ve/veya hizmetin o toplumda kabul gören ortak değer ölçüsü üzerinden hesaplanan ederine fiyat denir. Serbest piyasa ekonomilerinde fiyatı tüketici değil üretici belirler. Herhangi bir absürd domaine dahi (örneğin: do1do1do1ma2ma2ma2in3in3in3.biz) istenilen fiyat (örneğin: 1 milyon $) biçilebilir. Alıp almamak, tüketicinin-müşterinin isteğine bırakılmıştır. Ürününe istediği bir fiyat için hiç kimse suçlanamaz, yargılanamaz. Yada -mamalıdır. :) )

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Güzel yorumunuz için çok teşekkürler... Pazardaki tezgahtar örneğiniz de güzel... Yapıcı eleştiriniz için saolun...

Bir iktisatçı olarak da ben şunu söylemek isterim...

BOR.NET Azalan Verimler Kanununa boyun eğmez bilesin...
İki gözüm Ricardo'nun Rant Teorisine kör baksın ki...
Bu domaini Marjinal Maliyet kadar sevdim...

Merhabalar ancestor.

LLL olmasının yanı sıra, yıllardır bir efsane gibi kulaktan kulağa dolaşan ancak hâla devlet politikası olarak kayda değer bir faaliyet benimsenmediği için mit'e dönüşen Bor'la ilgili jenerik olması çok manidar. Kısaca "milliyetçi duyguları" kabartan hoş bir domain. :) Üstelik belli ki emek verilip, uğraşılıp alınmış. Hiç kimsenin satışınızı baltalamaya hakkı yok..

Satışınızla ilgili söyleyebileceğim tek şey bu tip webmaster forumlarında satılması biraz zor olan bir domain. Zira bir bor madeni işletmecisi ancak böyle bir domaine ihtiyaç duyabilir. Öyle bir adamın da forumda işi pek olmaz gibi.

Bir de arkadaşlar aynı konuyu birden çok forumda açmanıza takılmış. Bu konuda çok da haksız olmadıklarına inanıyorum bu tıpkı şuna benziyor; Nasıl ki pazarda malını bağıra çağıra, milletin gözüne soka soka satmaya çalışan bir satıcı bize biraz itici gelir ve nasıl ki malını tezgaha koyup satılmasını bekleyen satıcı daha pozitif görünür gözümüze, sizin durumunuz biraz böyle.. :) Tavsiyem malınızı tezgaha serdiniz, şimdi "kaliteli müşterileri" bekleyiniz.

Umarım ki domaininizi istediğiniz fiyatında üstünde bi pahaya satarsınız ve emeğinizi "katlı" bir şekilde alırsınız, hayırlı satışlar. :)

( İktisatçı olarak fiyat konusunda ufak bir açıklama yapmak isterim. Bir mal ve/veya hizmetin o toplumda kabul gören ortak değer ölçüsü üzerinden hesaplanan ederine fiyat denir. Serbest piyasa ekonomilerinde fiyatı tüketici değil üretici belirler. Herhangi bir absürd domaine dahi (örneğin: do1do1do1ma2ma2ma2in3in3in3.biz) istenilen fiyat (örneğin: 1 milyon $) biçilebilir. Alıp almamak, tüketicinin-müşterinin isteğine bırakılmıştır. Ürününe istediği bir fiyat için hiç kimse suçlanamaz, yargılanamaz. Yada -mamalıdır. :) )

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sakin olun beyler iki grup oluşturmuş ve atışmaya başlamışsınız. Olumlu olumsuz eleştirilere açık olmalıyız ama eleştirirken de hakaret etmeyelim lütfen. Konuya yorum yapan domain konusunda bilgisine emin olduğum insanlar mevcut ama bu tarz tutumları iki görüş açısında bulunan kişilere de yakıştıramadım..

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Satamadıktan sonra elinizdekinin hiçbir değeri yoktur. Nasıl ki Bor'u ülke olarak satamadığımız için bir değeri yok, satamadığınız sürece elinizdeki domainin de bir değeri yok. O yüzden bu domainin fiyatı 3000 yok 5000 demek saçma. Sana göre öyledir, başkasına göre değildir. "Domain benim, biçtiğim değer budur" demeniz yeterli kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz.

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Satamadıktan sonra elinizdekinin hiçbir değeri yoktur. Nasıl ki Bor'u ülke olarak satamadığımız için bir değeri yok, satamadığınız sürece elinizdeki domainin de bir değeri yok. O yüzden bu domainin fiyatı 3000 yok 5000 demek saçma. Sana göre öyledir, başkasına göre değildir. "Domain benim, biçtiğim değer budur" demeniz yeterli kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz.

Çok doğru tespitte bulunmuşsun. Ama satan arkadaş zaten bunu biliyor. Aldığı ve kar elde etmek için sattığı bu domain belki bugün için değil ama ileriki senelerde çok değerli olacaktır kanısındayım.

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
satamadıktan sonra değersiz.. hmmm...

kaşıkçı elması da beş para etmez.... satamıyorlar çünkü...

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ya arkadaşlar... tamam beni sevmeyebilirsiniz .. ama yapacak bişey yok.. o domaine şu anda 2.250 $ zaten verdiler.. ben kabul etmedim... bugün 2.250 verirler kabul etmem.. ama yarın paraya sıkışırım 1.000 e satarım.. bu bir ticaret riskidir zaten... ama dünya piyasasında 3 karakterli demiyorum.. 3 harfli domainler anlamlı olsun.. anlamsız olsun.. değer kazanmaya devam ediyor... siz de satamadıktan sonra değersiz yorumlarına devam edin... belki bu satışta satılır .. belki 10 yıl sonra.. Ama Rabbim ömür verir de görürsek o günleri bu konuyu sırf sizin için hortlatacağım.. "Eskiden hakir gördüğünüz fakir ama gururlu bir domainci vardı" diyeceğim...

Aykan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu daha da uzatmaya gerek yok. 3 harf anlamlı jenerik bir domain. bence sakla dursun köşede. he zaman geçeriyi bir teklif gelir senin bor olur akaryakit o zaman satarsın ugur :)

anladın sen onu :p

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
anladım ben onu ... eyvallah aykan...

Çok doğru tespitte bulunmuşsun. Ama satan arkadaş zaten bunu biliyor. Aldığı ve kar elde etmek için sattığı bu domain belki bugün için değil ama ileriki senelerde çok değerli olacaktır kanısındayım.

değerli düşüncelerin için saol kardeş...

bi derdimi anlamayan ön yargılı insanlar oldu.. diğer herkes anladı...

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım ben onu ... eyvallah aykan...

değerli düşüncelerin için saol kardeş...

bi derdimi anlamayan ön yargılı insanlar oldu.. diğer herkes anladı...

Ölücülük soyuculuk meslek olmuş memlekette. Bence domain değerli. İlerde büyük bir firmanın bu adı kullanmak için harcayacağı parayı önemseyeceğini düşünmüyorum. Ama bazı arkadaşlara da şu konuda katılıyorum; bizim webmaster forumlarda satışı zor. Sanırım bunun sende farkındasın.Digitalpoint foruma da(tabi ingilizcen varsa) ilan vermende yarar var sanırım. Allah hayırlısını versin..

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ölücülük soyuculuk meslek olmuş memlekette. Bence domain değerli. İlerde büyük bir firmanın bu adı kullanmak için harcayacağı parayı önemseyeceğini düşünmüyorum. Ama bazı arkadaşlara da şu konuda katılıyorum; bizim webmaster forumlarda satışı zor. Sanırım bunun sende farkındasın.Digitalpoint foruma da(tabi ingilizcen varsa) ilan vermende yarar var sanırım. Allah hayırlısını versin..

Allah razı olsun.. Yok aşırı bir ihtiyacım olmadığı için şimdilik böyle bir satışı deniyorum.. Zaten sedo da da satışta... Satılmazsa bi kenarda bekleyecek zaten... Zaman ayırıp yorum yaptığın için saol...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5