İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Multisite Wordpress için TR Reseller arıyorum

ahmetaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üzerinde Multisite Wordpress çalışacak tercihan TR lokasyonlu hosting arıyorum. Halen çalıştığım hosting firması 2 ay içinde sunucularını TR'den taşıdı, sunucu yapılarını değiştirdi, vb. Sonunda kaynakları yetersiz garip bir uygulamaya dönüştü.
Beni tekrar böyle bir duruma düşürmeyecek, wordpressin sınırlarını ve ihtiyaçlarını bilen, tutarlı bir hosting sistemine ihtiyacım var. Reseller olması satış yapmak için değil, kaynaklara daha iyi hakim olmak için gerekli.
ssh erişimi olursa, tercih ederim. Çünkü prosesleri ve kaynak kullanımını doğrudan takip etmek için çok yararlı.
Uptime değeri yüksek olmalı. Skype desteği varsa, çok güzel olur.
Eğer TR lokasyonlu bir çözüm bulamazsam, tekrar yurtdışından mochahost veya bluehost gibi çözümlere yöneleceğim.
İlginize şimdiden teşekkür ederim.

ynR

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

yanliş hatırlamiyorsam sizin ile daha öncesindede konuşmuştuk yurt dişi lokasyon aradıgınız için olmamıştı sanırım,

Sistem özelliklerimiz :

İşletim sistemimiz : Centos 6.6
Panel : Türkçe cPanel / Whm
İşlemcisi : i7 4770
PHP Sürümü : 5.3.x
Litespeed web server
GD Kütüphanesi Desteği
Zend Optimizer
ionCube Loader
Softaculous
Türkiye, İzmir Lokasyon

Buradan paketlerimize bakabilirsiniz : https://web-uzmani.net/musteri/bayihosting.php

Not : SSH erişimi ne yazikki vermiyoruz.. Aynı zamanda aylık & yıllık ödeme mevcuttur yıllık ödemelerde %35 e varan indirimler uygulamaktayız. Skype destegimiz ve telefon destegimiz mevcut

ahmetaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

yanliş hatırlamiyorsam sizin ile daha öncesindede konuşmuştuk yurt dişi lokasyon aradıgınız için olmamıştı sanırım,

Sistem özelliklerimiz :

İşletim sistemimiz : Centos 6.6
Panel : Türkçe cPanel / Whm
İşlemcisi : i7 4770
PHP Sürümü : 5.3.x
Litespeed web server
GD Kütüphanesi Desteği
Zend Optimizer
ionCube Loader
Softaculous
Türkiye, İzmir Lokasyon

Buradan paketlerimize bakabilirsiniz : https://web-uzmani.net/musteri/bayihosting.php

Not : SSH erişimi ne yazikki vermiyoruz.. Aynı zamanda aylık & yıllık ödeme mevcuttur yıllık ödemelerde %35 e varan indirimler uygulamaktayız. Skype destegimiz ve telefon destegimiz mevcut

Merhaba,
Geçen sefer önerdiğiniz fiyat epey yüksek gelmişti. Bu kez daha uygun gibi görünüyor. SSH olasılığı için bir kaç gün daha beklemeyi düşünüyorum. Son yaşadıklarım, bu konuyu daha da öne çıkardı. Çünkü sisteme erişemeden arka planda neler olup bittiğini takip edemiyorsunuz. Özellikle TR şartlarında bu konu daha da önem kazanıyor. Çünkü yurtdışında sistem koruma için alınan önlemler ve ayrılan kaynaklar çok daha anlamlı gördüğüm kadarıyla.
İlginiz için teşekkür ediyorum. Notumu aldım.
İyi çalışmalar.
Not: Bir önceki bir denemede LiteSpeed ile Wordpress uyumunu bir türlü sağlayamamıştık. Sizin Multisite Wordpress deneyiminiz var mı?

ynR

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğrudur fiyatlarımızı biraz düşürdük özellikle yillik alımlarda güzel bir indirimde yaptık.. SSH şuan için hiçbir müşterimize sağlamiyoruz bizim için sorun yaşatabiliyorlar..

Litespeed bizim için cok önemli yanliş hatırlamiyorsam size deneme paket sağlamiştik ozaman denemişmiydiniz multi wordpress olayını ? olmadı tekrar denemeniz için bir paket aktif edebiliriz

AtakServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üzerinde Multisite Wordpress çalışacak tercihan TR lokasyonlu hosting arıyorum. Halen çalıştığım hosting firması 2 ay içinde sunucularını TR'den taşıdı, sunucu yapılarını değiştirdi, vb. Sonunda kaynakları yetersiz garip bir uygulamaya dönüştü.
Beni tekrar böyle bir duruma düşürmeyecek, wordpressin sınırlarını ve ihtiyaçlarını bilen, tutarlı bir hosting sistemine ihtiyacım var. Reseller olması satış yapmak için değil, kaynaklara daha iyi hakim olmak için gerekli.
ssh erişimi olursa, tercih ederim. Çünkü prosesleri ve kaynak kullanımını doğrudan takip etmek için çok yararlı.
Uptime değeri yüksek olmalı. Skype desteği varsa, çok güzel olur.
Eğer TR lokasyonlu bir çözüm bulamazsam, tekrar yurtdışından mochahost veya bluehost gibi çözümlere yöneleceğim.
İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Ahmet Bey,

Sanırım Şu anda bizden almış olduğunuz reseller hesabınızdan memnun değilsiniz.
Sizi bir kaç konuda bilgilendirmek istiyorum daha doğrusu kaynak yetersizliği konusunda
Tr sunucumuzda CloudLinux alt yapısında değildi bu nedenle kullanmış olduğunuz alanları %100 kullanabiliyordunuz. Bu sizin için iyi fakat başka kullanıcılar için iyi olduğu söylenemez.İngiltere ve Türkiye lokasyon sunucularımızı tek bir cloud sunucuda toplamak istedik. Sunucumuzda kullanılan işlemci 3.1 GHzX4 yaklaşık 12 Ghz site başı %40 cpu limitimiz mevcuttur buda Sizin web sitenizde (ga***.com.tr) yaklaşık 4,8 Ghz (%100 kullanım olamayacağından 2-3 ghz diyelim) harcamaktadır. Bunu harcayan sizin web sitenizdeki kullanıcılar değil crontab lerdir. Yaklaşık 15-30-45-55 dk da bir çalışmaktadırlar(siz öyle oluşturmuşsunuz). Cloudlinux sistemi her web sitenin kendi içerisinde kaynakları harcaması ve sunucudaki başka sitelere etki etmemesini sağlar.Bu sadece sizin sitenizi sık boğaz yapar, sunucuya etki etmez. Eğer Tr den reseller almak istiyorsanız size tr lokasyon vps sağlayabiliriz veya başka bir hosting sağlayıcısı tavsiye edebiliriz.

Eski sunucuda crontabler hala çalışmakta ve kullanmış olduğu cpu oranına bakabilirsiniz
lPFVrwW.png

Umarım bizi anlayabilmişsinizdir, bizim şu anda yaptığımız olay herkesin iyiliği için
Eğer tamamen kendinize ait bir esx platformunda sunucu istiyorsanız;

Xeon İşlemci
512MB Ram
50 GB Sata
Limitsiz Trafik
100Mbps Port
aylık 20 tl den sağlayabiliriz.
1gb ve 100 gb sata versiyonu 30 tl den sağlayabiliriz.

İyi günler

ahmetaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Ahmet Bey,

Sanırım Şu anda bizden almış olduğunuz reseller hesabınızdan memnun değilsiniz.
Sizi bir kaç konuda bilgilendirmek istiyorum daha doğrusu kaynak yetersizliği konusunda
Tr sunucumuzda CloudLinux alt yapısında değildi bu nedenle kullanmış olduğunuz alanları %100 kullanabiliyordunuz. Bu sizin için iyi fakat başka kullanıcılar için iyi olduğu söylenemez.İngiltere ve Türkiye lokasyon sunucularımızı tek bir cloud sunucuda toplamak istedik. Sunucumuzda kullanılan işlemci 3.1 GHzX4 yaklaşık 12 Ghz site başı %40 cpu limitimiz mevcuttur buda Sizin web sitenizde (ga***.com.tr) yaklaşık 4,8 Ghz (%100 kullanım olamayacağından 2-3 ghz diyelim) harcamaktadır. Bunu harcayan sizin web sitenizdeki kullanıcılar değil crontab lerdir. Yaklaşık 15-30-45-55 dk da bir çalışmaktadırlar(siz öyle oluşturmuşsunuz). Cloudlinux sistemi her web sitenin kendi içerisinde kaynakları harcaması ve sunucudaki başka sitelere etki etmemesini sağlar.Bu sadece sizin sitenizi sık boğaz yapar, sunucuya etki etmez. Eğer Tr den reseller almak istiyorsanız size tr lokasyon vps sağlayabiliriz veya başka bir hosting sağlayıcısı tavsiye edebiliriz.

Eski sunucuda crontabler hala çalışmakta ve kullanmış olduğu cpu oranına bakabilirsiniz
lPFVrwW.png

Umarım bizi anlayabilmişsinizdir, bizim şu anda yaptığımız olay herkesin iyiliği için
Eğer tamamen kendinize ait bir esx platformunda sunucu istiyorsanız;

Xeon İşlemci
512MB Ram
50 GB Sata
Limitsiz Trafik
100Mbps Port
aylık 20 tl den sağlayabiliriz.
1gb ve 100 gb sata versiyonu 30 tl den sağlayabiliriz.

İyi günler
Merhaba Alp bey,
Sizi anlayabilmem mümkün değil!
Çünkü en başında ben ne istediğimi size ayrıntılarıyla belirtmiştim. Siz de, o şartlar altında bana istediğim hizmeti sunabileceğinizi söylemiştiniz. Bunun en başında TR lokasyon vardı.
Ama siz iki ay içinde sunucularınızı tamamen kendi inisiyatifinizle yurtdışına taşıdınız. Bu yetmedi, Multisite wordpress hesabımı 500MB'lık bellek alanına sıkıştırdınız. Üstelik aşırı CPU tüketen Cpanel ağırlıklı bir sistem üzerinde.
Bana hala eski siteden bahsediyorsunuz. Ben oradan taşınalı 2 gün oldu.
Yeni açılan yerde wp-cron sadece saatte bir çalışıyor.
Üstelik W3Cache eklentisini bile durdurdum. Çünkü bellek yetersizliği nedeniyle sürekli hata mesajı üretiyordu.
Bana sadece cron problemi var deyip durdunuz. Ama loglara erişim imkanı tanımadınız.
Öyle sanıyorum ki size sadece statik sayfaları olan ve ziyaretçisi bulunmayan web siteleri lazım.
Sorunu yanlış yerde arıyor ama bunu kabullenmiyorsunuz.
Halen üzerinde yirmiye yakın subdomain bulunan bir reseller hesabım, site5 üzerinde yıllardır çalışmaktadır. Sizin sisteminize aktardığım multisite wordpress sitem de bluehost üzerinde sorunsuz çalışıyordu. O hesabı aktarma nedenim de bildiğiniz gibi TR ziyaretçilerinin daha hızlı erişimini sağlamaktı.
Her iki sistem de reseller idi.
Ancak sizin altyapınız öyle görünüyor ki, hiç bir esnekliğe sahip değil. Bu şekilde çalışmaya devam ettiğiniz taktirde bana yaşattığınız sıkıntıları ne yazık ki başkalarına da yaşatacaksınız.
Yaklaşık iki aylık zamanımı boşa harcattınız. Alexa vb endekslerindeki kayıplarımı telafi etmem için gereken zamanı hiç saymıyorum bile.
Bütün bunlara rağmen, bana yeni tekliflerde bulunmanızı da açıkçası şaşkınlıkla karşılıyorum.
İyi niyetinize söyleyecek bir şeyim yok. Ancak bu tür işler yeterli teknik altyapı ve destek olmadan ne yazık ki yürümüyor.
Önümüzdeki günlerde umuyorum ki bir başka firma ile test çalışmaları yapacağım. O da olmazsa, yine yurtdışıyla çalışmaya başlayacağım.
Beni asıl üzen taraf, 6-7 yıl önce yaşadığım benzer sorunların kendi ülkemde hala çözülememiş olması...
Size hayatta başarılar diliyorum. Ama lütfen, başkalarının da zamanını böyle israf etmeyin.
Ahmet Aksoy

AtakServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Alp bey,
Sizi anlayabilmem mümkün değil!
Çünkü en başında ben ne istediğimi size ayrıntılarıyla belirtmiştim. Siz de, o şartlar altında bana istediğim hizmeti sunabileceğinizi söylemiştiniz. Bunun en başında TR lokasyon vardı.
Ama siz iki ay içinde sunucularınızı tamamen kendi inisiyatifinizle yurtdışına taşıdınız. Bu yetmedi, Multisite wordpress hesabımı 500MB'lık bellek alanına sıkıştırdınız. Üstelik aşırı CPU tüketen Cpanel ağırlıklı bir sistem üzerinde.
Bana hala eski siteden bahsediyorsunuz. Ben oradan taşınalı 2 gün oldu.
Yeni açılan yerde wp-cron sadece saatte bir çalışıyor.
Üstelik W3Cache eklentisini bile durdurdum. Çünkü bellek yetersizliği nedeniyle sürekli hata mesajı üretiyordu.
Bana sadece cron problemi var deyip durdunuz. Ama loglara erişim imkanı tanımadınız.
Öyle sanıyorum ki size sadece statik sayfaları olan ve ziyaretçisi bulunmayan web siteleri lazım.
Sorunu yanlış yerde arıyor ama bunu kabullenmiyorsunuz.
Halen üzerinde yirmiye yakın subdomain bulunan bir reseller hesabım, site5 üzerinde yıllardır çalışmaktadır. Sizin sisteminize aktardığım multisite wordpress sitem de bluehost üzerinde sorunsuz çalışıyordu. O hesabı aktarma nedenim de bildiğiniz gibi TR ziyaretçilerinin daha hızlı erişimini sağlamaktı.
Her iki sistem de reseller idi.
Ancak sizin altyapınız öyle görünüyor ki, hiç bir esnekliğe sahip değil. Bu şekilde çalışmaya devam ettiğiniz taktirde bana yaşattığınız sıkıntıları ne yazık ki başkalarına da yaşatacaksınız.
Yaklaşık iki aylık zamanımı boşa harcattınız. Alexa vb endekslerindeki kayıplarımı telafi etmem için gereken zamanı hiç saymıyorum bile.
Bütün bunlara rağmen, bana yeni tekliflerde bulunmanızı da açıkçası şaşkınlıkla karşılıyorum.
İyi niyetinize söyleyecek bir şeyim yok. Ancak bu tür işler yeterli teknik altyapı ve destek olmadan ne yazık ki yürümüyor.
Önümüzdeki günlerde umuyorum ki bir başka firma ile test çalışmaları yapacağım. O da olmazsa, yine yurtdışıyla çalışmaya başlayacağım.
Beni asıl üzen taraf, 6-7 yıl önce yaşadığım benzer sorunların kendi ülkemde hala çözülememiş olması...
Size hayatta başarılar diliyorum. Ama lütfen, başkalarının da zamanını böyle israf etmeyin.
Ahmet Aksoy

Bazı firmalar cpanel üzerinden ne kadar sistem harcandığını gösteren bölümü gizler. Biz size açık açık gösteriyoruz ; ki 512mb ram yetmiyorsa üstteki yazdığım mesajımda vps paketlerini inceleyebilirsiniz, bunun için sistem esnekliğini sorgulamaya gerek yoktur. Bizim size sunduğumuz uptime oranı %99 ve 2 aylık süreçte bu oran %99.9 dur. Yeni sistemimimizde bu oran aynı kalacaktır ki siteniz zaten şu an gayet iyi. Türkiye lokasyon düşünüyorsanız dediğim gibi vps veya başka bir firmadan reseller alabilirsiniz. sisteminiz harcadığı gereksinimler belli.

--IYINET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazilan mesaj 23:37 -->-> Daha önceki mesaj 22:58 --

ayrıca yeni hosting arıyorum diye konu açmanız bizi üzdü. Hiç hoş değil, bana skype veya başka bir yoldan Türkiye dışında başka bir hosting kabul etmediğinizi söyleseydiniz size giriş seviyesi vps veya başka firmalara yönlendirirdim. Başka bir firmaya geçmeye kafanıza koymuşsunuz zaten size son yapabileceğim iyilik
Mevcut sitelerinizi eski tr lokasyona yönlendirin, yeni firmaya sitelerinizi taşıyana kadar orada belirttiğimiz tarihlere kadar kalabilirsiniz
hoşçakalın...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5