İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

"Mustafa"

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Filmi (belgesel) izlemedim, yapılan yorumları okudukça izlemekten de vaz geçtim.
Filmi izleyen insanların büyük çoğunluğu kızgın ve gergin yorumlar yapmış.
Can Dündar neredeyse vatan haini ilan edilecek.

Haberturk te bir haber ve altında yapılan yorumlar.
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=106005&cat=140&dt=2008/11/01

Sizce belgeseli izlemeye gidip gişe rekoru yapmasına katkıda bulunalım mı? Yoksa izlemeden yorumlara ortak mı olalım.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
izleyelim bizde yorumumuzu yapalım...

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar ben filmi izledim, film berbat ötesi Atamızı içkici, din düşmanı, ihtiyarlığında dünyadan elini eteğini çekmiş tuhaf bir insan gibi gösteren çok abuk bir film, ben filmi çok yadırgadım ve inanın bu film çok büyük eleştiriler alacak, Turkcell bunu görerek sponsorluktan çekildi ve akıllı bir adım attı ama filmi baştan sona destekleyen Doğan medya gurubu bu ayıbın altından nasıl kalkacak bakalım.

Bu filme sakın gitmeyin ve gücünüzün yettiği her yerde protesto edin lütfen, böyle Atatürk filmi olmaz olamaz ayıptanda öte bana göre bir suçtur bu film.

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Arkadaşlar ;

Atatürk bizim atamız değilmi. Vatanımızı Kurmuş. Ama bu içkiciliğe çok takılıyorsunuz. Bende Atatürkçü yapısında bir kişiyim. Ve bu yüzden bu filmi tarafsız izlemeniz gerek. Atatürk kendiside kabul ediyor . İçkici olduğunu , Dini çok fazla benimsememiş olduğunu ancak onun böyle anlatılmazı onun bizim gönlümüzdeki yerini değiştirebilirmi. Lütfen filmi yorumları okumamış gibi tarafsız bir kafayla izleyin birde..

Can Dündar Atamızı lekeleyecek bir şey yapmamış:)

Birde "Devrim Arabaları" Filmine gitmenizi öneririm. fevklade bir film.

ayriyetten birde burdaki yorumları okuyun.

http://beyazperde.mynet.com/film.asp?id=4389&kat=arama

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Arkadaşlar ben filmi izledim, film berbat ötesi Atamızı içkici, din düşmanı, ihtiyarlığında dünyadan elini eteğini çekmiş tuhaf bir insan gibi gösteren çok abuk bir film, ben filmi çok yadırgadım ve inanın bu film çok büyük eleştiriler alacak,

Az önce Habertürk'de yayınlanan ve çok sevdiğim bir prgoram olan Burası Haftasonu'na konuk olan Ülkü Adatepe'de benzer konuşmalarda bulundu. Atatürk'ü tam anlamıyla gösteren bir yapım olarak görmediğini belirtdi.

Bende izlemeyi istiyordum ama vazgeçtim, gişe rekorunda olmak istemiyorum...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben yorumlara bakarak bu paragöz adama para kazandırmam, he lafını edecektir "Atatürk belgeselini bile şu kada kişi izlendi !" diye ama olsun biz gönülden bağlıyız.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hatasız kul olmaz, önemli olan insanları hatalarıyla kabul etmektir.
Zamanında Atatürk'ün de her insan gibi hataları, yanlışları olmuştur.
Bu hata ve yanlışları; gizlemeye çalışarak onun değerine değer katılamayacağı gibi milletin gözüne gözüne sokmakla da değerinden birşey yitirmez.

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar ;

Atatürk bizim atamız değilmi. Vatanımızı Kurmuş. Ama bu içkiciliğe çok takılıyorsunuz. Bende Atatürkçü yapısında bir kişiyim. Ve bu yüzden bu filmi tarafsız izlemeniz gerek. Atatürk kendiside kabul ediyor . İçkici olduğunu , Dini çok fazla benimsememiş olduğunu ancak onun böyle anlatılmazı onun bizim gönlümüzdeki yerini değiştirebilirmi. Lütfen filmi yorumları okumamış gibi tarafsız bir kafayla izleyin birde..

Can Dündar Atamızı lekeleyecek bir şey yapmamış:)

Birde "Devrim Arabaları" Filmine gitmenizi öneririm. fevklade bir film.

ayriyetten birde burdaki yorumları okuyun.

http://beyazperde.mynet.com/film.asp?id=4389&kat=arama

Sen bir filmde sürekli bir insanın olumsuz yönlerini ortaya koymaya çalışırsan ben o işte bir art niyet ararım, Atatürk ün hiçbir devrimi hiçbir başarısı işlenmemiş anca din adamlarını nasıl azarladığı vurgulanıyo bumu bizim atamız.

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Atatürk'ün özel hayatı beni pek fazla bağlamaz. Atatürk vatanı kurtarmış mı? Evet kurtarmış.İçki mi içmiş? Helalı hoş olsun...

Allah'la kul arasına girilmez...

Yorumlardan;
Atamızı içkici, din düşmanı, ihtiyarlığında dünyadan elini eteğini çekmiş tuhaf bir insan gibi
anlamını çıkartıyorum. Gitmeyi düşünüyordum ama vazgeçtim.

Can Dündar "layık bir film yapamadık" diyordu. Sanırım kendisi baş sırayı çekiyor...

Atatürk; içki de içmiş, Kur'an'da okumuş. Halkçıymışta, milliyetçiymişte...

Ülkemizdeki bazı yobazların ekmeğine yağ sürecek filme karşıyım. ;)

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok merak ediyorum ve heyecanla bekliyordum.Sonra burada ve genel yorumları okuyunca soğudum gitmek istemedim.Arkadaşlar ile zorla gittim.Yarısı izledim çıktım.
Beğenmedim bende filmi...

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
ülkemizi her türlü ezen insan değerli kılınır mantığı ile yola çıkanlardan biri daha
herhalde canı altın portakal istiyor arkadaşın o yüzden böyle berbat film yapmış
malumunuz birileride nobel edebiyat ödülü almıştı

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
filmi izlemedim ama bizim milletimize atatürkü istedikleri gibi göstermezsen eleştiri alırsın kaç kişi gördü atatürkü :) kimse adam araştırdım diyor devlet arşivlerini inceledim diyor xxx kişisi çıkıp ben atatürkü böyle tahmin etmiyorum diyor çok ilginç. sonuçta oda insan kusursuz insanmı var ama yeni bir devlet kurmuş türlü düşmanları yenmiş bunu kabul etmeyenmi var. Ben izleyemedim ama izlicem yorumlara pek aldanmıyorum

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu konu ile ilgili en güzel yorumu Mehmet Ali Birand yaptı fikrimce:
MUSTAFA'NIN FARKI...

Can Dündar'ın açtığı pandora kutusundan çıkan MUSTAFA, kimi çevrelerde şok yarattı. Eleştirenlerin üstünde durdukları, filmde anlatılanların yanlış veya eksik olmasıyla ilgili değil. Tarihi verilerin hepsi doğru, ancak eleştiriler daha çok “Ne gerek vardı bunları ortaya koymaya” cümlesiyle özetlenebilir.

Atatürk'ün içki içmesi, aşkları, Latife hanımın antipatik, Fikriye'nin sempatik gösterilmesi, annesinin ikinci evliliğine tepkisi, Abdüllatif'i evlat edinmesi gibi konuların filmde işlenmesine tepki gösteriliyor.

Atatürk'ün fevri davranışları, zaman zaman hükümetleri zor durumda bırakacak tutumlar (Hatay konusundaki gibi) takınması, hele sırf Cumhuriyetin ilanı ve meclisin sorunsuz açılabilmesi için dini lidere ödün vermesinin filme konması eleştiriliyor.

Neden?

“Halk Atatürk'ü böyle tanımasın” diye (!)

Bunda ne zarar var? Bu millet budala mı? Bu millet liderini hataları ve sevaplarıyla sevemez mi? Üstelik, Mustafa'nın kişisel sorunları veya farklı davranışları da, yarattığı eseri hiçbir şekilde gölgeleyemez ki... Artık tabularla yaşamayı bırakalım. 70 yıl sonra artık herkesin bir Atatürk'ü var. Yıllardır, kimi zaman kitaplarda kimi zaman fısıltı halinde tüm gerçekler zaten konuşuluyor, tartışılıyor. Bugün nihayet gerçek Atatürk'ü tartışıyoruz.

Onurs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
içki içtiğini söylüyormuş, söylesin ne var ?
Atatürk içki içemezmi ?..

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boş konuşuyorsunuz gençler. Banane içkisinden qumarından. Banane karı-kız ayaklarından. Banane inancından.

Allah aşkına yapmayın, bence o film Atatürk 'ün lider yanını değil insani yanını ele almış. Senin benim gibi içki içen biri işte.

Bu arada bu nasıl cehalet ben bilmiyorum. Daha dün bu forumda filmle ilgili konu açıldı ve herkes orda Can Dündar şöyle, Can Dündar böyle, zaten sarızeybek gibi bir şahaser de onun falan diyordunuz. Eeeee, bu ne döneklik de şimdi adamı vatan haini ilan ettiniz.

Çıkarın şu at gözlüklerini! Bu ülkeyi bölmediği sürece, diline, örf ve adetlerine zarar vermediği sürece bırakın isteyen istediğini yapsın, yazsın.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
@tırtıl
ilgili konuda daha çok site için açmıştım.

Bu konuda bazı arkadaşlarımız galiba yanlış anlıyorlar. Kimse Atatürk'ün içkisine karıştığı için filmi eleştirmiyor, en azından ben.

Şimdi filmi çektiğiniz kişi Atatürk. O öyle bir devki, öyle zeki bir insan ki, öyle yüce bir insan ki ... Yan filmin malzemesi çok. Ayrıca film için tüm kapılar da size açılmış, tüm arşiv ellerinizin altında. Böyle bir durum da iken eğer siz onun o yönlerini ele almayıp bu şekilde bir anlatıma geçerseniz, kusura bakmayın ama adama sorarlar "neden ?" diye ... Olay bundan ibarettir...

İyiniyetle çekmiş olabilir, ben kınama maksatlı olarak yazmıyorum... Ama neden bu şekilde ?

X

Xman

Misafir
İyiniyet falan yok Atatürk imajını yıpratmak için çekilmiş aşırı art niyetli bir film, hatta film demek bile yanlış kısaca düzmece diyebiliriz.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Anlamadığım; neden bunlar tartışılıyor?
Bir insanın dinli veya dinsiz olma hakkı yok mu?
Bu bireysel bir hak, bir özgürlük değil mi?

Gerçi henüz bireysel hak ve özgürlüklerin sorgulanmayacağı olgunluğa erişemedik ama bu hal ve hareketlerle sittin sene de erişemeyeceğiz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5