İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müşteri deseki : Joomla varken neden sana site yaptıriyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet .Müşterinin istediği ucuz ve yetenekli birşey ben ucuza yetenekli birşeyi neden yapiyim.Bu ülkemize halı makinaları gelince eldokuma tezgahlarının kapanması gibi birşey.
Bu durumlarla karşılaşanlar varmı varsa ne çare buluyorsunuz.Dokumaktan vazgeçip tüccarlık mı yapıyorsunuz ?

saygılar..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
hazır sistemlerle gidebileceğin nokta kısıtlı. her zaman için, kendi yaptığın sistemi kontrol etmek, geliştirmek, düzeltmek daha sağlıklı ve kolay. forumlar dışında hazır portalları şahsen pek kurmam ve sevmem.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende kendim için kesinlikle kurmam ancak başkası içinde kendim bir sistem hazırladım .Buna göre sitenin tasarımı sade ve bence şık yönetici panelide var ( birçok şirket sitesi türü basit sitelere konulmuyor.) asp tabanlı bir sistemle yazı haber(duyurular) ekleyip düzenleyebiliyor.Fotoğrafta ekle-sil düşünüyorum . Bilmiyorum yeterli olurmu.Ne yapsam bu hazır olanlarla başedemem.
Zaten böyle bir çalışma en az 300-400 eder diyorum.Vatandaşın biri çıkıp hazır sitelerle 3 kuruşa bazen bedava yapıyorlar.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her müşteri joomla var desede:

sonuçta müşteri her zaman sitesinde istediği her noktaya istediği içeriği resmi vs... yerleştirmek ister ancak kısa sürede her ne kadar cms olsa bile joomlanın bunu yapamayacağını kanlı canlı bir webmaster olsa sadece web mastera söyleyince istediği her şeyin istediği şekilde olduğunu anlar.

Joomla kuran müşterinin ömrü istediği modülleri aramakla bulsa bile tam istediği gibi bir modül olmadığını anlamakla geçer.

joomla kuran müşteri bir gün sitesine girdiğinde 12-13 yaşındaki bir çocuğun attığı ve çocuğun özene bezene yaptığı süslü heker bilmem kim yazan logosunu görür:) (aha işte gitti koca firmanın karizması bu indexle:))

joomla kuran müşteri joomlayı yazan kişilerin her zaman joomlayı kullanan kişilerin deticated serverı olduğunu var sayarak gönüllerince her türlü tehlikeli sayılabilecek php fonksiyonlarını kullandıkları için ikide bir host aldığı firmaya serverınızda neden şu fonksiyon açık değil diye dert yanıp durur. host 1 sabreder 2 sabreder en son onu serverdan kovar çünki server host firmasınınındır ve 1 müşteri joomla kullanacak diye her türlü fonksiyon açık tutulup diğer müşterilerini riske atmaz

joomla kuran müşteri eninde sonunda gerçek bir webmasterla bağlantı kurup ya bizim yeğen bize bi site yapmıştı biz şu an siteyi beğenmiyoz istediğimiz özellikler yok sitemizde siz bize tam olarak istediğimiz özelliklerde bi siteyi kaça yaparsınız der (işte bu an daha önce fiyat verdiğiniz fakat size one ya 600 ytl ye sitemi olur 300 ytl ye yapıyolar deyip joomla kurduran müşterinize zam yaptık artık siteleri 1000 ytl ye yapıyoz diyeceğiniz andır yaptırmazsada canı sağolsun web tasarım emeği başka işlere harcanan emeğe benzemez)

Ayrıca not: Elde dokunan halılar hala çok değerlidir makinenin yaptığı halı hiçbir zaman el dokuma kalitesinde değildir zaten makine halıları bu yüzden ucuzdur :) )

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
inan ben en az 8-10 kere o bahsettiğin hazır sistemlerden kurdum. ancak hareket alanın çok dar oluyor. Scripti çözene kadar haftalar geçiyor zaten. Ve tabi hepsinide sildim...müşterim şimdiye kadar böyle bişi hiç talep etmedi benden. eğer etmiş olsaydı ;
Sizin gibi koskocam x firması kalkıp ortaokul öğrencisiyle aynı sistemi kullanması sanırım müşterileriniz açısından alay konusu olur gibi bi cümle kurardım kesinlikle. Ve onların rakiplerinin kullanıdklarını örnek gösterirdim. Bakın y firması düşünememişmi sizin gibi hazır bir sistem kurmayı, bu nişantaşı yerine tahtakaleden lacoste almak gibi birşey olurdu sanırım gibi örnekler verince zaten vazgeçerdi. Kısacası keşke biri bana öyle dese kesinlikle alırım işi...Yeterki adamın kafasındaki tek problem bu olsun ;)...

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben müşterime hiç bir zaman joomla satmam :) illaki istiyorsa oturur en ince detayına kadar anlatır kurarım joomlayı. joomlayı 300 ytl ye satan bi dünya arkadaş var sora gidip alın bakın size ne güzel site yaptık diyorlar müşterilerine :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Harikasınız.Çok teşekkürler.rep reprepreprep :)
saygılar.
----
venom a rep veremedim .peşpeşe verilmiyor falan dedi sanırım.Ancak daha önce sonsuzhosta rep vermiiştim .Sanırım farketmiyor peşpeşe derken aynı kişi olmasa da peşpeşe sayıyor.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Müşteri böyle bir soruyu sormaz.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Müşteri böyle bir soruyu sormaz.

Soruyu o şekilde sorması zor tabii.Ancak kastedtiğim soruyu sorma şekli değil öyle bir kıyaslama durumunda müşterinin kendi adına yaptırıp fazla para vermesinin avantaj dezavantajıydı. Sağolsun sonsuzhost ve venom cevaplarıyla yardımcı oldular.Tekrar tşk. ediyorum

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
müşteri neden böyle bir soru sormasınki? tabiki sorabilir. Artık eskisi saf adamlar yok piyasada...heleki orta ölçek firmalarda patrona kanal yapıyım diye ön plana çıkmaya çalışan IT ciler bu tarz fikirleri çok sıklıkla atıyorlar. Şimdiye kadar scriptle alakalı bişi yaşamadım ancak template olaylarında sıklıkla başıma geldi. Özeliikle çalıştığım bi kaç ajanstan. Sadece müşteri olarak bakmamak lazım olaya. Örnek olarak ben ajanslarla çalışıyorum ve buna benzer tuhaf yakıştırmalar başıma gelmiyor değil. Ancak ordan aliyim demiyolarda al ordan benzet diyolar :D...(fiyat kırmak için)..
Kısacası bu yakıştırmalardan anladığım firmalarla direk irtibata geçmemiş olmanızdır.

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Joomlayı niye bu kadar hafife alıyorsunuz ki, yanlış anlamayın, işinize karışmak haddim değil ama bende joomla ile site yapıp okul masraflarımı çıkarıyorum. Joomlayı hatim etmiş, kitabını yazmış onca adam var ve yaptıkları sistemlere hayranlıkla bakarsınız.

Bu kadar ön yargılı olmayın. Joomlanın tema yapısı çok esnek, istediğiniz yere istediğinizi yerleştirebilirsiniz, istediğiniz özellikte siteler yapabilirsiniz.

Ha şunu iddia ettiğim düşünülmesin, kesinlikle katılıyorum, webmaster'lık, bu işi yapmak vs. al joomlayı bileşen modül ekle sat demek değil, elbette bu işi hakkıyla yapmak için kod bilmeki oturup kafa patlatıp bişeyler yazmak lazım.

Demek istediğim joomlaya bu kadar burun kıvırmayın :)

3ddd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bencede joomla hiç hafife alınacak bir sistem değil. ben joomla kullanıyorum genelde (kişisel sitelerimde) ve inanılmaz esnek bir sistem. her şekle sokabiliyorsunuz. modül aramayada gerek yok. modül kullanmadan birçok şeyi halledebilirsiniz.

neyse müşteriye joomla satılmaz diye birşey yoktur. sonuçta onunda üzerinde bir emek var. template ini yapmak için biton uğraşıyorsunuz css kodlarını yazıyorsunuz grafik çizim yapıyorsunuz vs vs.

hiçbir müşteriye joomla kurmadığımıda belirteyim :)

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konu taleple alakalı. Talep joomla ile doyurulabiliyorsa gerisine gerek yoktur. Başka şeyler yapmak etkinsizliğe neden olur zaten. Ama -çok uçuk bir örnek ama ordan bazı şeyler çıkarılabilir- bir Sabancı asla Joomla kullanmaz. Özgün bir site yapmak isteyecektir. Özgün siteler yapma yeteneğiniz varsa ve bu yeteneğinizle hem kendinizi hem de müşterinizi tatmin etmek istiyorsanız işin talep yönüne bakmanız gerekiyor. Sizi arayanları bulmanız gerekiyor, dolayısıyla da işlerinizde çok seçici olmanız ve mümkünse size uygun talebe sizin gitmeniz gerekiyor.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
arkadaşlar lütfen konuya mesaj yazarken konu tarihine bakınız.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bu demekki konu tarihine mesaj yazmadan once bakın eski konuları hortlatmayın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5