İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mutlaka okuyun.

G

guajira

Misafir
arkadaşlar bizim sınıftan bir arkadaş bana bu maili forwardlamış. aslına bakarsanız forward listesinde epey kişi var. siz de bu mailden aldınızmı?

""Dear YAHOO User,

Because of the sudden rush of people signing up to YAHOO, it has come to our attention that we are vastly running out of resources. So, within a month's time,anyone who does not receive this email with the exact subject heading,will be deleted off our server. Please forward this email so that we know you are still using this account.

We want to find out which users are actually using their YAHOO accounts. So if you are using your account, please pass this e-mail to every YAHOO user that you can and IF YOU DO NOT PASS this letter to anyone we will delete your account.

From Mr. ALLEN SMITH
YAHOO Admin. Dept.

Our YAHOO system is getting to crowded!! We need you to forward this to at least 20 people. I know this seems like a large number, but we need to find out who is really using their account. If you do not send this to at least 10 YAHOO members, we will delete your account. Sorry for this inconvenience.

Sincerely, Director of YAHOO Services
BOB LOPEZ""

özetle diyoki yahoda çok fazla gereksiz hesap açılmış bu yüzden bu hesapları kapatcaklarmış. ancak hesabınızı kullandığınızdan emin olmak için bu maili çeşitli yahoo userlara forwardlamanızı istiyor. sizden de bu tip mail alan varmı?

T

TurkishDomains

Misafir
" If you do not send this to at least 10 YAHOO members, we will delete your account. Sorry for this inconvenience."

Eğer mailin kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmek istiyorlarsa senin bu mesajı bir kişiye forward etmen yeterli olacaktı. Halbuki en az 10 kişiye forward etmezseniz sileceğiz diyorlar. Büyük çelişki! ve bence komedi, amaçları ne acaba, spam yaparak yahoo.com a zarar vermek mi?

B

Beles_Org

Misafir
Abicim bu tam bir komedi :D Hani şu mesajı 10 kişiye yollamassan kötü şans peşini bırakmaz tipi bir mail.Ne kadar çok arkadaşına iletirsen o kadar çok spam tuzağına düşersin.
Yahoo böyle amatörce işlerle uğraşmaz!!!
Bu adamların amaçları, sizin mail adreslerinizi toplamak :D
Şunuda unutmayın ki, yahoo'dan gelen mesajların renkleri farklı oluyor.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu bir sahtekarlık maili. ben daha almadım ama kokusu cıkar..
yawhoo boyle seylerle ugrasmaz, dupeduz aldatmaca

O

onder

Misafir
antisemitizm yapmak istemem ama bana daha iğrenç bir mail geldi, israilli pislik yahudi amcamın teki göndermiş bu maili, ip adresinden anladım. Insanların bu durumdan bile faydalanmak isteyenler var..

Konu: TSUNAMIS DISASTER HELP FUNDS

Dear Sir,

With sympathy and heavy laden hearts, we hereby appeal to your sense of
generosity to assist by donating any amount you can afford towards The
"TSUNAMIS DISASTER HELP FUNDS", which is aimed at assisting the victims of
the Asians Tsunamis which took place on Sunday the 26TH December, 2004 .

We are a non- governmental charity organisation with offices and
members across 5 continents namely Europe, North America, South America,
Africa and Asia. Our goal is to assist poor, innocent survivals of both
man-made and natural disasters. Our officials and members are scattered in
places in needs of human and material relief as seen in cases of Sudan (
Darfur ) and Haiti etc.

We would appreciate it, if you can send us an email For further
enquiries on how to make donations towards the Tsunamis Disaster Help Funds
( T D H F )
Reply to [email protected]
Yours Sincerely,

Mr. James Mike.

H

hitmp3tr_com

Misafir
arkadaşlar hesap kapatma uzun süre girmeyince zaten olmuyomu?

böyle tarzan gibi kontrol edecek değil ya yahoo hesaplarını :)

ama çok komik bişey olmuş cidden :)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana bu tip maillerden günde en az 50 tane geliyor. Bunların hepsi spam okumadan siliyorum. Artık bunalmış vaziyetteyim spam maillerden.. arkadaşlar okumadan silin böyle mailleri

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. Bir kere yahoo asla kendi ismini "YAHOO" diye yazmaz - "Yahoo!" diye yazar.
2. Asla maillerin sonunda isim kullanmazlar.
3. Gramer hataları yapmazlar (Örneğin: "Our YAHOO system is getting to crowded!!" --> "Our Yahoo! system is getting too crowded." olmalı)
4. Yahoo!'nun hangi kullanıcıların hesaplarını kullanıp hangilerinin kullanmadığını böyle ilkel bir metotla bulmaya çalışacağı fikri saçmadır, buna inanan ise hakkaten biraz saftır (sözüm meclisten dışarı :D )

Soru şudur: Acaba bu maili oturup hazırlayan zihniyet hayatta mutlu/başarılı/sağlıklı olabilir mi?

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onder' Alıntı:
antisemitizm yapmak istemem ama bana daha iğrenç bir mail geldi, israilli pislik yahudi amcamın teki göndermiş bu maili, ip adresinden anladım. Insanların bu durumdan bile faydalanmak isteyenler var..
Hmmm... Bu "israilli pislik yahudi amca" sana bu maili gönderdiği için mi pislik/israilli veya yahudi olduğu için mi pislik?

Bu retorik bir soru, cevabı zaten bariz - yanıtlamana gerek yok. Yalnızca forum kurallarını daha iyi okumanı ve özümsemeni tavsiye ediyorum.

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
guajira' Alıntı:
arkadaşlar bizim sınıftan bir arkadaş bana bu maili forwardlamış. aslına bakarsanız forward listesinde epey kişi var. siz de bu mailden aldınızmı?
...

Bu arada bu mailin amacı, internet hakkında çok fazla bilgisi olmayan Yahoo! kullanıcılarının bir mail listesini çıkartıp daha sonra da bilimum düzmece e-maillerle banka hesap numaralarına, vs ulaşmaktır. (bkz: "Nigerian Scam")

O

onder

Misafir
.Onur.' Alıntı:
Hmmm... Bu "israilli pislik yahudi amca" sana bu maili gönderdiği için mi pislik/israilli veya yahudi olduğu için mi pislik?

Bu retorik bir soru, cevabı zaten bariz - yanıtlamana gerek yok. Yalnızca forum kurallarını daha iyi okumanı ve özümsemeni tavsiye ediyorum.

Anlayamama gibi bi durumun var sanırım. Dedim ki antisemitist bir amaçla yazmadım. Tabi anlayabilmiş olsaydın cevap yazmaya çalışmazdın. Onun için boşver, takıl sen.

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onder' Alıntı:
Anlayamama gibi bi durumun var sanırım. Dedim ki antisemitist bir amaçla yazmadım. Tabi anlayabilmiş olsaydın cevap yazmaya çalışmazdın. Onun için boşver, takıl sen.
Peki ben şöyle bir cümle kursam: "türk pislik müslüman amca bana spam gönderdi" - sence bu ırkçı bir söylem olmaz mı?

Antisemitist amaçla yazmamış olabilirsin ama kurduğun cümle forum kurallarına ve anayasaya aykırıdır. Amacın ne olursa olsun.

Bu arada ben yahudi veya herhangi başka bir etnik/dinsel gruptan değilim, Türk'üm - yalnızca bilinçli veya bilinçsizce yapılan bunun gibi "gündelik ırkçılığa" karşıyım. Bütün Türkler'e önyargı ile bakan Batılı bir bağnazdan farkın kalmaz, eğer insanlara dinleri/ulusları yüzünden önyargı ile yaklaşırsan.

Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır: "Sana yapılmasını istemediğin bir muameleyi sen de başkasına yapma ki herkes mutlu olsun."

Seninle kişisel bir problemim yok, umarım konuyu kişisel algılamıyorsundur.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.Onur.' Alıntı:
Peki ben şöyle bir cümle kursam: "türk pislik müslüman amca bana spam gönderdi" - sence bu ırkçı bir söylem olmaz mı?

Evet olur.

İnsanlar vardır tek başlarına yaşayamazlar ve toplum ihtiyacı hissederler..İnsanlar bir araya gelir toplumları oluşturur.Böyle bir toplum milattan önceleri oluşmuş ve günümüze kadar gelmiştir. Herkesin kendi fikirleri vardır.Toplum içinde yaşayan insanlar buna uymak zorundadırlar, bahsettiğin anayasa ve forum kuralları bölümüne giriyor bu söylemim.İlk başta uyarın çok güzeldi, ama daha sonra bir misilleme yapıp karşılık vermen tepki çeker.Sen nasıl diğer konuyu savunup arkadaşı uyardıysan sözlü olarak, burdada sana tepki veren çıkacaktır. Ama pm atıp, uyarıp yazıyı düzeltmesini isteyebilirdin.

..ve bazı toplumlar aralarında aynı düşünceyi benimseyen grupları oluştururlar ve bu kişiler birbirini destekler, ama diğer kişilerin haklarını çiğnemeyerek ve saygı duyarak yapmak zorundadırlar..Bunuda cümlelerinden ben çıkarttım umarım anlamışımdır.. çok güzel açıklamassın Onurcuğum..

Yalnız dediğim gibi bu değişik fikirleri savunan arkadaşlar, tepkisiz kalamaz herşeye saygı duyamaz mesela ben senin yazdığın yazıyı düzeltmeni rica ediyorum. Türk ve Müslüman yazılarının baş harflerini büyük yazmanı istiyorum, bunu duygusal olarak değil herhalde imla kuralı olarakta söylebilirim.
Milliyetçilik ve ırkçılık farklı şeyler diye düşünüyorum.. Ama misilleme yapman gerçekten yanlış.Çünkü verdiğin örneğe mensup olan kişilerin tepkisini çekebilir böyle bir genelleme, benim çekiyor mesela.. Aramızda "israilli yahudi pis amca" olsaydı önderciğimin yazısınada o tepki verirdi herhalde..

I

idealsohbet.com

Misafir
internetin i-sini bilmeden yahoonun adını duymuştum. seneler önce nete ilk bağlandığım gün ziyaret ettiğim ilk sayfaydı ve o günden beri hep bu tür dedikolar gelir kulağıma rengini bazen siyah beyaz yapması ile de ulen heklendi mi acaba diye aptal dusuncelere gark ettirir bizim anti toplumumuzu :) bence rahat olun yahoo konusunda dünyanın en cok hit alan ve en büyük internet firmalarından birisi.. böyle sacmalık olmaz heralde..

O

onder

Misafir
.Onur.' Alıntı:
Seninle kişisel bir problemim yok, umarım konuyu kişisel algılamıyorsundur.

hayır algılamıyorum ama orada bir yahudiye dediğim söz vardır, tümüne değil.

"israilli yahudi pislik amcamın teki" demişim, yani tümü değil. Ama kişisel olarak soracak olursan S.S tarihi ile ilgiliyim ve yahudilere sıcak bakmıyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil sonuçta, onlarda Türkleri sevmeyebilir.

Bana kalırsa yazdığım mesaj'ın yönü değişti, bence kapatalım bu konuyu.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle benim mesajımıda yanlış anlaşılmasın,
iki değerli arkadaşımlada kişisel problemim yoktur. (ah ulen yoktur, burdada varsın :) )

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xmlsr' Alıntı:
... İlk başta uyarın çok güzeldi, ama daha sonra bir misilleme yapıp karşılık vermen tepki çeker. Sen nasıl diğer konuyu savunup arkadaşı uyardıysan sözlü olarak, burdada sana tepki veren çıkacaktır.

Öncelikle düşüncelerin için teşekkür ederim. Misilleme yapmaya çalışmıyorum. Yalnızca duruşumu bir örnekle ifade etmem daha açıklayıcı olur diye düşündüm. Empati oluşturabildiğime de inanıyorum. Bilmem yanlış mı inanıyorum :)

xmlsr' Alıntı:
Ama pm atıp, uyarıp yazıyı düzeltmesini isteyebilirdin.

Tabi bunu yapabilirdim. Fakat bu durumda amacıma ulaşmam mümkün olmazdı. Ben o yazıdan bir yahudinin rahatsız olduğu anlamda rahatsız olmuş değilim. Genel bir önyargı/yaklaşım problemine dikkat çekmek istedim ki; senin de dikkatini çekebilmişim. PM ile bunu başaramazdım.

xmlsr' Alıntı:
..ve bazı toplumlar aralarında aynı düşünceyi benimseyen grupları oluştururlar ve bu kişiler birbirini destekler, ama diğer kişilerin haklarını çiğnemeyerek ve saygı duyarak yapmak zorundadırlar..Bunuda cümlelerinden ben çıkarttım umarım anlamışımdır.. çok güzel açıklamassın Onurcuğum..
Teşekkürler.

xmlsr' Alıntı:
Yalnız dediğim gibi bu değişik fikirleri savunan arkadaşlar, tepkisiz kalamaz herşeye saygı duyamaz mesela ben senin yazdığın yazıyı düzeltmeni rica ediyorum. Türk ve Müslüman yazılarının baş harflerini büyük yazmanı istiyorum, bunu duygusal olarak değil herhalde imla kuralı olarakta söylebilirim.
Benim o kelimeleri küçük harfle yazmam yalnızca örneğin yazım niteliğinin, önder'in yazım niteliğine benzemesini istememdendir. Önder "İsrail" ve "Yahudi" kelimelerini büyük harf kullanarak yazsaydı benim örneğimde de "Türk" ve "Müslüman" kelimeleri büyük harfle yer alırdı; yalnızca şekil açısından, verdiğim örneği daha önce sarf edilen cümleye benzetmek ve insanların bununla bağlantı kurmasını kolaylaştırmak için. Yoksa küçük harf kullanmamın başka bir sebebi yoktur.

xmlsr' Alıntı:
Milliyetçilik ve ırkçılık farklı şeyler diye düşünüyorum.. Ama misilleme yapman gerçekten yanlış.Çünkü verdiğin örneğe mensup olan kişilerin tepkisini çekebilir böyle bir genelleme, benim çekiyor mesela.. Aramızda "israilli yahudi pis amca" olsaydı önderciğimin yazısınada o tepki verirdi herhalde..
Misilleme yapmak gibi bir derdim olmadığını tekrar belirteyim. Amacım, bir Yahudi'nin önderin sarfettiği cümleyi okuyunca neler hissedebileceğini göstermekti. Ve tabi nasıl olup da bu cümlenin benim tarafımdan "ırkçı" algılanabildiğini sizin de görmenizi sağlamaktı.

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onder' Alıntı:
hayır algılamıyorum ama orada bir yahudiye dediğim söz vardır, tümüne değil.

"israilli yahudi pislik amcamın teki" demişim, yani tümü değil. Ama kişisel olarak soracak olursan S.S tarihi ile ilgiliyim ve yahudilere sıcak bakmıyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil sonuçta, onlarda Türkleri sevmeyebilir.

Bana kalırsa yazdığım mesaj'ın yönü değişti, bence kapatalım bu konuyu.
"Bana bu iğrenç maili gönderen pislik amca israilli/yahudi imiş" şeklinde söyleseydin, söylemin ırkçı nitelikte olmazdı. Fakat "israilli yahudi pislik amca" söz öbeği aynı zamanda "israilli yahudi pislik" öbeğini de içeriyor.

"türk müslüman pislik amca" sözünü düşün ve bu sözün ırkçı olmadığını söyle bana. (Bu bir misilleme falan değil - yalnızca önder'in beyin kıvrımlarıyla bağlantı kurmaya çalışıyorum)

Ekleme: Bu arada ben de İsrail hükümetinin politikalarını tasvip ediyor değilim. Fakat bunun konumuzla bir ilgisi yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5