İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müyap ile anlaşmayı başardık.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben olsam ilgiyi sadece sitemde odaklamak isterdim. Program ile hizmet sunmak ap ayrı bir iş.

Katılıyorum, ancak şuda önemli bir nokta bence. Şimdi ilk olmanın nimetleri kısa süre sonra geçecek.Bunu duyanlar başvurup lisans hakkı almak isteyecek.İşte o aşamada, siteden ziyade kullanıcıya rahatlık ve özgürlük verenin kazanacağını inanıyorum. Keza, ttnette bu işi yapıyor benzer olarak, öyleyse kullanıcı farkını en başta uygulamak bence yararlı gibi geldi.

Dip Not; Nefusa sayende uzun zamandır biriyle uzun zamandır tartışmıyordum, özlemişdim sağol valla :D

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acemi kardeşim sistemde her keseye uygun reklam alanı bulundurmayı hedefliyoruz
yani seninde sıran gelicek :p

şaka bi yana yumedya test görevini yerine getirdi ve asıl sistem olan Video + mp3 + televizyon + radio işimizin ilk adımını atmamızı başarı ile sağladı.
söylediğiniz şeylerin hemen hemen hepsinin bizim listemizde yeri var sadece adımları farklı.

ttnet Free mp3 sitesi yaptı ;
peki soruyorum size bu forumdan kaç kişi güvenipte ttnet den mp3 indirdi ?
(önemle hatırlatırımki bu bilgiler gerçekten elimizde var :))

ttnet Video sitesi de açıyor yada açtı
peki ya hit sayısı ? verilen hizmetin kalitesi ? + kullanıcı dostu bir yapı ?
işte bu soruların yanıtlarını bizlerde arıyoruz hala
ve hala "daha ne katabiliriz." i aramaktayız.

Reklam konusuna gelince;
şu anda düşündüğümüz sistemde Ön Ödeme (pre-order diye görmeye alıştığınız sistem) yapan firma yada kişilerin reklamları min 1 ay daha fazla yayında kalacaktır.
sizler webmaster'lar olarak böyle bir sistemin (youmedyadaki kalitenin %20 daha iyisi ile geliyorken biz) günde kaç tekil alacağını düşünürsünüz ?
ve böyle bir yere reklam verirseniz ne amaçla , vermezseniz sebebini söylermisiniz ?

gelin bunlarıda tartışalım

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi adıma söyliyim ben ttnetten mp3 indirdim :)

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günde kaç tekil alacağı sizin yapacağınız ön tanıtıma bağlı. Eğer ben sitenizden bir program indirip o program ile istediğim mp3 leri yahut videoları dinleyebiliyor isem. (Bir sınır yok ise)
Herkesede tavsiye ederim mesela. Tabi hemen mp3 dinle türündeki reklamlar artık kullanıcıya güven vermiyor kullanıcılar bu tarz reklamlardan saçma sapan sitelere yönlendirildikleri için ön tanıtım olarak kaliteli sitelere (özellikle ekşi sözlük) reklam verirseniz kısa sürede tekil hit patlaması yaşanır diye düşünüyorum. Hatta öyleki sunucu problemi dahi çıkabilir. Bir nevi karşılıksız hizmet olduğu için bir çok blog ve kişisel site sizin reklamınızı zaten ücretsiz yapacakları kesin.

Reklam olayına gelince eğer hit çok fazla olur ise uygun fiyatlarla günlük reklamlar alırsanız neden vermeyelim tabiki veririz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ahh ahh.. O kadar basit yöntemler olurki, hitde gelir, parada gelir.Proje güzel olduğu için, ufak tefek hamlelerle bence çok güzel yerlere gelir. Ama GaLadRe ' nin dediklerinede katılmamak elde değil. Reklam konusunda seçicilik çok önemli. Ama tabiki tanıdığım CMYLMZ bunada bir şeyler düşündü :) PTC gibi değişimler, yıllık anlaşmalar mutlaka gündeme gelecektir. Biz önerilerimzi sunarken, sizin plan ve projelerinizi bilmediğimiz için, adımlara göre değil, olması gerekenleri söyleyebiliriz. Ama o program önerimi ciddiye alın derim, yoksa ben yapacağım, sırf sohbet useri için :)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günde kaç tekil alacağı sizin yapacağınız ön tanıtıma bağlı. Eğer ben sitenizden bir program indirip o program ile istediğim mp3 leri yahut videoları dinleyebiliyor isem. (Bir sınır yok ise)
Herkesede tavsiye ederim mesela. Tabi hemen mp3 dinle türündeki reklamlar artık kullanıcıya güven vermiyor kullanıcılar bu tarz reklamlardan saçma sapan sitelere yönlendirildikleri için ön tanıtım olarak kaliteli sitelere (özellikle ekşi sözlük) reklam verirseniz kısa sürede tekil hit patlaması yaşanır diye düşünüyorum. Hatta öyleki sunucu problemi dahi çıkabilir. Bir nevi karşılıksız hizmet olduğu için bir çok blog ve kişisel site sizin reklamınızı zaten ücretsiz yapacakları kesin.

Reklam olayına gelince eğer hit çok fazla olur ise uygun fiyatlarla günlük reklamlar alırsanız neden vermeyelim tabiki veririz.

@GaLadRe dostum öncelikle şunu belirteyim.
ilk açılışta program yapmış olsak dahi kullanıma açmayı düşünmüyoruz.
önce site tanıtımı yapıp kalitemizi kanıtlamak ve bunun haklı gururunu duymak istiyoruz.
böylelikle reklamcıların sürekli kullandığı bir terimi gündeme getirmiş olmayı hedefliyoruz
"algıyı değiştirmek , algıyı yönetmek"

yani ben size (maximum) 8Kb/ Sec ile DVD kalitesinde müzik dinleyebileceğiniz söylesem inanmazsınız ( sallama kardeş din kardeşiyiz dersiniz :) )
ama bunu kanıtlarsam işte o zaman iş degişir.

yada şöyle örneklendirebilirim;
8.9 Gig BlueRay bir filmi 1mbit adsl kullanıcına izletebiliyorum hemde HD kalitesinde dersem , kafama taş atarsınız
ama bu forumdaki bazı dostlarım ile bunun testini yaptık ve wireless kullanan arkadaşlarımız bile ( ki %30 - 40 jenerasyon kaybı yaşarlar) takılmadan seyrettiler.

bu iki dilimdede seyretmenizde bir sınır bulunmamaktadır.

en büyük korkumuz şu ;

Soru :
- yahu arkadaş biz XXX kişiye kadar server'larımızı ayarladık peki bu iki katı olursa ?

Cevap :

o kadar kullanıcıya kadar gelmişsek birileri kapımızı çalar herhalde yahu dimi ama ?

ikinci cevap:
türkiyede ne projeler heder oldu belkide boşa uğraşıyoruz

üçüncü cevap :
boşa bile olsa en iyi boşa uğraşı biz veririz olm zaten yola çıkışımız da bu degilmi ala alaaa

inanın firma içindeki konuşmalar bu şekilde

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ahh ahh.. O kadar basit yöntemler olurki, hitde gelir, parada gelir.Proje güzel olduğu için, ufak tefek hamlelerle bence çok güzel yerlere gelir. Ama GaLadRe ' nin dediklerinede katılmamak elde değil. Reklam konusunda seçicilik çok önemli. Ama tabiki tanıdığım CMYLMZ bunada bir şeyler düşündü :) PTC gibi değişimler, yıllık anlaşmalar mutlaka gündeme gelecektir. Biz önerilerimzi sunarken, sizin plan ve projelerinizi bilmediğimiz için, adımlara göre değil, olması gerekenleri söyleyebiliriz. Ama o program önerimi ciddiye alın derim, yoksa ben yapacağım, sırf sohbet useri için :)

Canım kardeşim sen reklam vericem de ben klipleri küçültür senin reklamını yayınlarım merak etme :D
sen ve zıppkın ın reklamlarına hep yerim var da arayıp soranlara artık :p
ama sana tavsiyem yapıcaksan iyisini yap ki rekabet doğsun birbirimizi en iyiye taşıyalım
Saygılar

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Canım kardeşim sen reklam vericem de ben klipleri küçültür senin reklamını yayınlarım merak etme :D
sen ve zıppkın ın reklamlarına hep yerim var da arayıp soranlara artık :p
ama sana tavsiyem yapıcaksan iyisini yap ki rekabet doğsun birbirimizi en iyiye taşıyalım
Saygılar

Sponsorluk konusunda, yaşadığım bir örneği aktarayım.

hemencevir.com sahibi Uranus, gerçek hayatta tanıdığım takdir ettiğim abimizdir. Kendisinin projesine XXX marka bir bilgisayar firması sponsor oldu ve alt yapısını sundu. Benimde, bulgaristan projem var biliyorsunuz az çok.. Belki bende beğenilirse bir sponsorluk yapabilirim. Bu şekilde, potansiyel arttıkça destekleyen çok olacaktır eminim.. Bence doğru yoldasınız ve hiç korkmadan cesurca bugünki gibi yürümelisiniz ki, başarı gelsin.Bizlerde sizleri izler, alkışlarız.

Rekabete gelincede, rekabeti severim ama benim yönetebileceğim yada oturup yapabileceğim şey değil, olsaydı girmeyi ciddi ciddi düşünürdüm :)

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Örnek projenizi hayranlıkla takip etmekteyim : ) Bu işi daha evvelden illegal yapanlardan biri olarak, tüm illegal site sahiplerine hakettikleri cezaların verilmesi taraftarıyım...

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sponsorluk konusunda, yaşadığım bir örneği aktarayım.

hemencevir.com sahibi Uranus, gerçek hayatta tanıdığım takdir ettiğim abimizdir. Kendisinin projesine XXX marka bir bilgisayar firması sponsor oldu ve alt yapısını sundu. Benimde, bulgaristan projem var biliyorsunuz az çok.. Belki bende beğenilirse bir sponsorluk yapabilirim. Bu şekilde, potansiyel arttıkça destekleyen çok olacaktır eminim.. Bence doğru yoldasınız ve hiç korkmadan cesurca bugünki gibi yürümelisiniz ki, başarı gelsin.Bizlerde sizleri izler, alkışlarız.

Rekabete gelincede, rekabeti severim ama benim yönetebileceğim yada oturup yapabileceğim şey değil, olsaydı girmeyi ciddi ciddi düşünürdüm :)

Uranus kardeş şanslıymış
fekat benim projenin ihtiyacları azcık büyük ihtiyacları var
bunu karşılıcak sponsorlarda baya bi yürek olması gerekio die düşünüyorum :D
ama teklif etmen bile yeter teşekkürlerimi sunarım
Saygılar

xaereo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok Güzel bir düşünce vede inş başarılı olursunuz zaten Böyle bir projeylen idealinizi gerçekleştirmemek için sebbep kalmaz Önemli olan azimli çalışamk sabretmek gerisini zamana bırakmaktır.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açıkçası ürktüğümüz yegane şey hazırlandığımız kullanıcı sayısından fazla gelirse ne olur ?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
açıkçası ürktüğümüz yegane şey hazırlandığımız kullanıcı sayısından fazla gelirse ne olur ?

Bu durumda daha geniş kitleye sahip olacaksınız. Tabii ki biraz da sermaye ile önce kendi reklamınızı yapacaksınız, sonra adınız duyulunca da büyük sponsorlar size sponsor olurlar merak etmeyin. Ben bu duruma üzülmem, aksine sevinirim.

Ne kadar üye = O kadar reklam
Ne kadar reklam = O kadar ün,şan,şöhret
Ne kadar ün,şan,şöhret= O kadar sponsor, reklam
Ne kadar sponsor, reklam = O kadar para

:)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Rexrot çok güzel denklemler kurmuşsun dostum
çok feci hesaplar dönmeye başladı bu aralar
90K mp3 9-10K videonun kapladığı alan ( ve sürekli artacak bi alan)
ortalama 100K kullanıcı dediginizde ciddi bir maliyet söz konusu
yapacağımız eklentiler ile eminimki bu kullanıcı sayısı artacak
hem keyif hemde sıkıntı aynı anda yürüyor olacak buna eminim :D

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Datacenter açmayı düşünün bence şimdiden :D ttnet ' in rahatca projeye girmesi bundan.. Alt yapılarına güvenleri var.Ama bence gerçekten de korkun.Proje kesin tutacağı için, sizi zorlayacağına eminim. Aslında hemen şimdiden bir iki sponsor bulmakta fayda olabilir.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Evet korkulur ama bu konu o kadar büyüdü ki ben sizin büyük bir sermayeniz vardır diye böyle bir cevap yazdım. Misal, ben böyle bir projenin altından kalkamam. Ne tecrübem yeter, ne de maddi imkanım.

Ama, büyük şirketlerle yüzyüze görüşüp projenizi detaylıca anlatırsanız onlar size yardım edebilir.

Bakarsınız bizim de birgün Youtube'umuz olur! :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Evet korkulur ama bu konu o kadar büyüdü ki ben sizin büyük bir sermayeniz vardır diye böyle bir cevap yazdım. Misal, ben böyle bir projenin altından kalkamam. Ne tecrübem yeter, ne de maddi imkanım.

Ama, büyük şirketlerle yüzyüze görüşüp projenizi detaylıca anlatırsanız onlar size yardım edebilir.

Bakarsınız bizim de birgün Youtube'umuz olur! :)

Çok yakından bildiğim bir örneği vereyim. Danışmanlığını yaptığımız bir tekstilciler derneği için Akbank ve Garanti ile görüştük. Akbank, banka olarak sponsor oldu aylık 8 Bin YTL , Garanti ' de, Bonuc Card reklamları için 6 Bin YTL ödedi.Aslında bu tarz projelerde, hitap kesmi gerçekten de kazandırıyor. Heleki bu projede kitle geniş ve herkese hitap edecek.En önemliside yüksek ziyaretçi alacak.O sebeple, yüksek reklam getirisi olabileceğini düşünüyorum.Ama arkadaşın da dediği gibi, en azından 3-4 ayı finanse etmeyi garantilmek şart gibi. Sanırım oda zaten vardır..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acemi kardeşim zaten 6 aylık 100K user finansını köşeye ayırmış durumdayım
ama bir anda üstüne çıkarsa hesaplarım şaşar.
ona çözüm aramaya başladım şimdiden
ha bu arada bu sistemden korkuyormuyum ASLA sadece gelen kullanıcılara EN DOĞRU şekilde hizmet verebilirsem yaptığım işten keyif alacağımı biliyorum
ve firmaca bir özelligimiz vardır
keyif almadığımız hiç bir işi yapmıyoruz (komik gelebilir ama gerçekten böyle)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Benim de demek istediğim bu zaten. Bakın planlarınızı yapmışsınız. 6 ayda maksimum 100k user mi depolayabilirsiniz? E olur bence hiç fena değil.

100k user çok iyi. Bunlar hem arkadaşlarına önerirler, hem de sizin reklamınız yapılmış olur. Bu durumdan istifade ederek dediğim şekilde büyük şirketlerle temasa geçebilirsiniz. 100k useri yabana atacaklarını sanmıyorum, hem de 6 ayda.

+ 6 ay sonunda 100k userden fazla olacağı için (veya bu civarlarda) 5. aydan itibaren sponsor arayışlarınıza girebilirsiniz.

Ama benim tavsiyem yine de siteyi açmadan önce bir görüşün. Kabul etmezlerse bu konunun linkini verin olayın ne kadar projeleştiğini görürler. Yine kabul etmezlerse "6 ay sonra görüşürüz" gibilerinden birşeyler söylersiniz. Yine kabul etmezlerse...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5