İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müyap ile anlaşmayı başardık.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@sepulchral kesinlikle biliyorum. hatta o sistemi hazırlayanlarıda ( en azından başındakileri) iyi tanıyorum.
ve günlük istatistiklerinide öğrendim.
nasıl bir soru gelicek onu da merak ediyorum açıkçası

Aslında soru değil cevap verecektim. Zaten hazır bir sistem. Ama biraz moderasyona gitmişler. Microsoft sharepoint server üzerine çalışıyor sistemleri..

TTnet son 1.5 yıldır microsoft ile sıkı ilişkiler içinde.. TTmail-de microsoft exchange kullanıyorlar.

Sizde mi microsoft alt yapısıyla giriş yapacaksınız ? gibi bir sorum olabilir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Gerçekten farklı bir proje arkadaşlar.
Tasarımıda kullanılabilirlik ve göz zevki açısından gayet hoş.
Şarkı çalarken effectleri kullanarak kendinizi DJ gibi hissedeceksiniz. :)

code_Select

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteye girdiğimizde yeni albümlere kolay ulaşımın yanında güncel ve yeni hitlerin en kolay ulaşabilecek şekilde görünmesi iyi olacaktır.
güzel bir sistem olacağı her haliyle belli geri kalan tek şey kullanıcı memnuniyeti.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında soru değil cevap verecektim. Zaten hazır bir sistem. Ama biraz moderasyona gitmişler. Microsoft sharepoint server üzerine çalışıyor sistemleri..

TTnet son 1.5 yıldır microsoft ile sıkı ilişkiler içinde.. TTmail-de microsoft exchange kullanıyorlar.

Sizde mi microsoft alt yapısıyla giriş yapacaksınız ? gibi bir sorum olabilir.

şu ana kadar hazırlandığımız altyapı içerisinde microsoft ürünü olan birşey yok
(kullandığımız Xpler haric :D) genelde linux ve bsd tabanlı sistemler kullanıyoruz
işin türkçesi şu
neyi nasıl yaptığımızı ve makinenin bize ne tür + yetenekler sağladığını bilmek istiyoruz

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Demosu açıldığı zaman, elimizden gelen yardımı seve seve yaparız.En azından kullanıcı gözüyle, olmasını istediğimiz şeyleri belirtiriz :) Mesela, yükleme olmadan, istediğimiz yerden izlemek harikaydı.Bu özelliğin olmasını gerçekten de isterim.Üyelik altında, kendi playlistini belirleme, favori film yada müzik seçebilme klasik yöntemlerdendir. Ama farkının olmasını istiyorsanız, sitenize entegre bir masaüstü programıda uygulanabilir.Siteye girmeden dinleme tarzında olanaklar, hem reklam gelirlerine devam edilir, hemde kullanıcı için fark yaratılır.İlk denemedeki gibi sade bir siteyle başlamınız temenni ediyorum.Çünkü gayet kullanışlıydı. Tekrar hayırlısı olsun.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Demosu açıldığı zaman, elimizden gelen yardımı seve seve yaparız.En azından kullanıcı gözüyle, olmasını istediğimiz şeyleri belirtiriz :) Mesela, yükleme olmadan, istediğimiz yerden izlemek harikaydı.Bu özelliğin olmasını gerçekten de isterim.Üyelik altında, kendi playlistini belirleme, favori film yada müzik seçebilme klasik yöntemlerdendir. Ama farkının olmasını istiyorsanız, sitenize entegre bir masaüstü programıda uygulanabilir.Siteye girmeden dinleme tarzında olanaklar, hem reklam gelirlerine devam edilir, hemde kullanıcı için fark yaratılır.İlk denemedeki gibi sade bir siteyle başlamınız temenni ediyorum.Çünkü gayet kullanışlıydı. Tekrar hayırlısı olsun.

Siteye girmeden dinlemek bence CMYLMZ tarafından dezavantaj. Bu projeye o kadar para bas, adam gitsin mp3ünü siteye girmeden dinlesin. Bu olanak olursa siteye reklam veren adam nasıl güvensin? Reklamım fazla kişi tarafından görülmeyecek diye düşünür ve dolayısıyla cayabilir.

İlginin sitede kalması açısından öneriler daha sağlıklı olucak kanaatindeyim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
@NeFuSa Bu dediğin dezavantaj olabilir ancak oluşturulacak programın bir bölümüne reklamlar entegre edilebilir. Birde mp3lere sesli, videolara görüntülü reklamlarda yerleştirilebilir. Böylece bu dezavantaj hem kullanıcı açısından hemde reklam veren açısından avantaja dönüşmez mi ?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
@NeFuSa Bu dediğin dezavantaj olabilir ancak oluşturulacak programın bir bölümüne reklamlar entegre edilebilir. Birde mp3lere sesli, videolara görüntülü reklamlarda yerleştirilebilir. Böylece bu dezavantaj hem kullanıcı açısından hemde reklam veren açısından avantaja dönüşmez mi ?

Dönüşmez.
Gereksiz hit bölünümü olur çünkü.
Reklam yayınlama biçimi bu şekilde olursa, hit bölünür.
Hit bölündüğü takdirde CMYLMZ misal 100 K tekil hitim var diyebilecekken, 50 K hitim var demek durumunda kalacak.
% 50 durumunda bir kayıp söz konusu ve beklentiler büyükken bu pek tahammül edilebilecek türden bir oran değil.
Kaldı ki % 30 gibide anlaşma gereği bir komisyon söz konusu.
Diğer bir bakış açısı da şöyle;
Windows ortamında, sunucudan çekilen listeyi görüntülerkende sonuçta bir pencere açılması söz konusu.
Bu pencere neden siteden size özel verilmiş playlist linki olmasın ki? :)
Diğer bir yandan ise; CMYLMZ'ı tanıdığım için ben güveniyorum, fakat hiç bilmeden siteye girmiş olsam ve bana local(program ile dinleme) seçenek sunsa ben indirmem.
Nereden bileceğim arkaplanda menfaat için küçük programcık olmadığını? :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Haklısın NeFuSa.

Bir önceki sözlerimi bu açıdan geriye alıyorum. Bu tür işlerin tamamen site üzerinden yürütülmesi, en mantıklısı olur galiba.

web.doktor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zamanla mp3 dinleme sitelerine büyük oranda yoğunluk yaşacağını düşünen biri olarak projenizde başarılar diliyorum. Sitenizde amatörce müzikle uğraşanların müziklerini koyabileceği ve çoğu insanlara dinleteceği bir bölüm oluşturun buda size ekstra bir trafik getirecektir amatör müzik tutkunlarının şarkılarını yayınlayabileceği bir ortam sağlayacaktır.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@web.doktor çok iyi noktaya değindi. Gerçekten güzel bir fikir. Artık sitenin sahibine kalmış :)

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama farkının olmasını istiyorsanız, sitenize entegre bir masaüstü programıda uygulanabilir.Siteye girmeden dinleme tarzında olanaklar, hem reklam gelirlerine devam edilir, hemde kullanıcı için fark yaratılır.

Böyle birşey olursa ben dahil herkes indirir programı. Reklamveren içinde bu daha iyi olur programdaki reklamlar daha çok ilgi çeker.Hatta program içinde, üye olanların birbirleri ile online konuşması eklenirse online rekorları kırar gibi geliyor.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@web.doktor şu anda masaüstü çalışacak bir altyapı tasarlıyoruz .
Fakat, eğer gerekli sponsor bulunmaz ise bu tür bir girişim sadece hat maliyeti olarak karışımıza dikilecektir buna eminim.
@galadre uygulama içinde bu söylediginiz madde Görüntülü ve sesli olarak tasarlandı. ama yine konu sponsor ve hat meselesine dayanıyor

@webmasterevi . teşekkür ederim dostum umarım bu sıcak tavırlar bizi oralara taşımaya yeter :D

Saygılarımla

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tebrik ederim msn de daha önce tebrik etmiştim ama burada bir ben eksik kalmısım :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Siteye girmeden dinlemek bence CMYLMZ tarafından dezavantaj. Bu projeye o kadar para bas, adam gitsin mp3ünü siteye girmeden dinlesin. Bu olanak olursa siteye reklam veren adam nasıl güvensin? Reklamım fazla kişi tarafından görülmeyecek diye düşünür ve dolayısıyla cayabilir.

İlginin sitede kalması açısından öneriler daha sağlıklı olucak kanaatindeyim.

Programdada sponsorlara yer verebilecek. Realplayer gibi düşünebilirsin aslında bunu : ) Bunun güzelliği, adamın elinde hazır bir mp3 listesi olacak.Bu sayede dünyada bir ilk olarak, mp3 indirme alışkanlığı son bulacak.Bence çok tutabilir : )

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben olsam ilgiyi sadece sitemde odaklamak isterdim. Program ile hizmet sunmak ap ayrı bir iş.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Programdada sponsorlara yer verebilecek. Realplayer gibi düşünebilirsin aslında bunu : ) Bunun güzelliği, adamın elinde hazır bir mp3 listesi olacak.Bu sayede dünyada bir ilk olarak, mp3 indirme alışkanlığı son bulacak.Bence çok tutabilir : )

:) sevgili acemi bir sponsor sen ol bi de ZIPPKIN ne dersiniz :p

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
:) sevgili acemi bir sponsor sen ol bi de ZIPPKIN ne dersiniz :p

Ben youmedya içinde söylemişdim ne kadar fiyatlar diye, açıklanacak demiştiniz :D Kıytırık bir sohbet sitem var, hayatımda orada aynı anda 50 kişi görmedim, oranın reklamını vereyimmi :D

Şaka bir yana, proje sağlam oldukdan sonra gerisi çok kolay gerçektende. Bilişim sektörünün çok rahatca reklam vereceği bir alan.Ayrıca bankalar asla kaçırmazlar bu fırsatı.Sanırım bize sıra bile gelmez : )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5