İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Muyap youtube Klip eklemek

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Youtube a bile music clip lerini eklemek yasak, müyap bile karisabilir. Sikayet halinde basin derde girebilir. Youtube a eklerken zaten seni tatli bir dille uyariyor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

sozt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir ara YouTube'den futbol maçlarının özetlerini gösterdiği için bir siteye Lig TV'nin uyarı yaptığını okumuştum bu forumda idi sanırım.
Demek ki Müyap da isterse kapatabilir veya en azından uyarı yapabilir.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenin altında
bu sitedeki videolar youtube.com adresinden alınmıştır. videolarla ilgili detaylı bilgi youtube.com'dadır ve tüm hakları youtube.com'a aittir.
yazdıktan sonra sorun olmayacağını düşünüyorum.

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer tv den capture yapılmışsa siz bu videoları indirtmiyorsanız sadece izletmek istiyorsanız o zamn hiçbir sorun yoktur youtubedan aldığınıza dair bir açıklama da yaptınız mı iş biter

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
müyap ile mp3 yüzünden davalıyım, avukatım müyap eski avukatlarından ve bana söylediği ve üzerine basa basa söylediği nokta şu. Müyap ın kuruluşlar ile sözleşmesi bir ürünün kopyalanması çoğaltılması ve haksız kazanç sağlanması ile bağlantılıdır uzay yayını dediğmiz radyo internet radyo vs. şeylere karşı sözleşmelerinde herhangi bir madde bulunmamaktadır, müyap ın adı geçerken dikkat ederseniz fonogram kelimesi geçmektedir ve bu kelimede bir ürünün birden çok kopyasının oluşturulması ve satılması demektir.

ben yanıltmış olmıyım ama gözünüzde o kadar büyütmeyin, açtıkları davaların hiç birine avukatları katılmıyor davalar kendi kendine işliyor kamu davası ve minimum 3 yıl sürüyor. Hatta şöyle söyliyim müyap avukatı bi arkadaştan numaramı alarak beni arıyor davanız ayın kaçındaydı diye soruyor, komik çok komik.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
müyap ile mp3 yüzünden davalıyım, avukatım müyap eski avukatlarından ve bana söylediği ve üzerine basa basa söylediği nokta şu. Müyap ın kuruluşlar ile sözleşmesi bir ürünün kopyalanması çoğaltılması ve haksız kazanç sağlanması ile bağlantılıdır uzay yayını dediğmiz radyo internet radyo vs. şeylere karşı sözleşmelerinde herhangi bir madde bulunmamaktadır, müyap ın adı geçerken dikkat ederseniz fonogram kelimesi geçmektedir ve bu kelimede bir ürünün birden çok kopyasının oluşturulması ve satılması demektir.

sen bu avukata sormadınmı? Mağdem böyle bir madde yoktuda, neden o kadar kasdınız siteleri kapattırdınız diye.Ben olsam o avukata pekde güvenmem...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
sen bu avukata sormadınmı? Mağdem böyle bir madde yoktuda, neden o kadar kasdınız siteleri kapattırdınız diye.Ben olsam o avukata pekde güvenmem...

Benim şuanki avukatım müyap ın eski avukatlarından yani bu site kapatma olaylarından vs çok daha eski, sitelerin kapanmasının en büyük nedeni bizlerin korkaklığı ve hakimlerin bu konularda bilgisizliği.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Benim şuanki avukatım müyap ın eski avukatlarından yani bu site kapatma olaylarından vs çok daha eski, sitelerin kapanmasının en büyük nedeni bizlerin korkaklığı ve hakimlerin bu konularda bilgisizliği.

Aynı olaylar avrupadada oldu.İnternette download da korsana giriyor maalesef..

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eğer tv den capture yapılmışsa siz bu videoları indirtmiyorsanız sadece izletmek istiyorsanız o zamn hiçbir sorun yoktur youtubedan aldığınıza dair bir açıklama da yaptınız mı iş biter

Yaniliyorsun,
youtube a video upload yaparken haklarina sahip olmadiginiz video clip ve tv showlarini upload etmeyiniz diye.

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama şöle düşünelim biçok site tv capture yaparak kaç senedir ayakta ve hiç de kapanan görmedim

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir ara YouTube'den futbol maçlarının özetlerini gösterdiği için bir siteye Lig TV'nin uyarı yaptığını okumuştum bu forumda idi sanırım.
Demek ki Müyap da isterse kapatabilir veya en azından uyarı yapabilir.

aynen öyle lig tv tüm özet ve golleri kaldırtıyor ve ekleyen üyeleri banlıyolar videolarıda siliyor.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube video klipler yer almakda bence yasak degil sahsen bende yer verdim yalnız icerginde not olarak youtube alınmıstır diye bir yazi atmak ve video klipler diye yer vermek bana gore daha saglıklıdır

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
topu youtube atmadan bence bu konulardaki youtube nin kurallarınıda okumak lazım...
bugün sadece muyap değil sorun yaratan...program download vs gibi konularda da bir çok kişi problem yaşıyor ve yaşadıda...o zama biri çıkar ortaya ve dünyanın en büyük download sitesini kursun, atsın dosyalarıda rapide...ohhh!...Biri çıkıp napıyon dendeği zamanda rapidteydi abi ben napiyim desin ;)...
İllegal durum ne olursa olsun sonunda çok iyi şeyler olmaz gibime geliyor...gerçi bi dünyada rapid linki dağitan site var ama...artık o işi yapacak olanlar düşünsün o kadarını ;)

maxcilopez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Muyap'ı şahsen arayıp sormuştum video youtubedende olsa yasak.

neden onlar kapatılmıyor peki neden bizim site kapatılıyor eğer onlarla anlaşılıyorda video kaldırtılıyorsa otomatik bizimkide kalkıyor zaten desemde söylediklerim etkisiz oldu.

Onlar ne cevab verdiler kardeş yani youtubeyi neden kapatmıyolarmış
_?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
youtube kapatmak öyle kolay değil :p

Her video nun altında uyarı verme ile kapatırma bölümü var. Ayrıca sözleşmeye göre. (Yasal) kullanıcılar sorumlu müyap ın yapacagı tek şey yükleyinin ip sini almak. O kadar yani kapattıramaz.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
27 mart günü sitemde TÜRKÇE video klip izlettiğim için Muyap'tan uyarı aldım video klip izletmek yasak değil sadece TÜRKÇE video klip izletmek yasak !

hatta bir animasyon yaptınız ve içerisinde türkce bir şarkıyı fon müzik olarak kullandınız anında uyarıyı alırsınız!

ayrıca youtube konusunda da muyap yetkilisiyle konuştum ve davalık olduklarını söylediler,

" youtube ile herhangibir anlaşma sağlandığında da Resmi sitelerinde bunu açıklayacaklarını söylediler"

arkadaşlar tavsiyem sitelerinizden türkçe video klipleri kaldırın sonra dalgınlığınıza gelir admin contack mailinize bakmazsınız yandım dersiniz !

Herkeze iyi çalışmalar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5