İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Muyap'ın Yayınlanmasını İstediği Şeyler

A

Amanha

Misafir
video klip yasak değil diye biliyorum birde dizileri felan tv kartı ile kayıt edip onları yayınlamanda sakıncalı değil capturetv.com felan şuana kadar kapanması lazımdı yasak olsaydı

R

reklamsitesi.be

Misafir
müyap zaten müzik yapımcıları birliği gib bişey olması lazım müzikten ötesi onu ilgilendirmiyo..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bir zamanlar dergide genel müdürlerinin yazısını okumuştum.. yakında oyuna programa vs el atacağız diye konuşuyordu.. adamların bu işten kazandıkları servet yetmezse ilerde birgün bakarsınız diğer sektörlerede el atarlar.. Para baldan tatlıdır. yaparlarmı yaparlar korkulur vallahi.. Ama onlar yapmasını biliyorlarsa bizlerde birşeyler yapmasını biliyoruz.. Elimiz armut toplamaz misali : ) Müyap ın tt si var ise.. Webmaster inda Db si var ;)

System32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Programa, Oyuna el atmaları için ortalığa ücretli indirecek sitenin ortaya çıkması gerekir. bkz: http://powerclub.com.tr/anasayfa.jsp
Bütün bu işlerin başlangıcı bu siteye dayanıor. Tabi sanatçılarda bastırdı parayı şakır şakır kapandı siteler.

Soruya gelirsek:
Muyap'ın sitelerde yayınlanmamasını istediği şeyler nelerdir?
Mü yap Müzikle ilgili müzikten başkası ilgilendirmez.

Ama TT nin istediklerine gelirsek :D

- Hiçbişi :D Onlar sadece oyun sitelerinde gezen insanlar olmasını istiyorlar.

Geyik bile yazamıyorum çünkü malum eksisozluk

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yakında muyapın kapattığı sitelerde 'Bu site mahkeme kararı ile kapatılmıştır' yazısının altına 468x60 reklam yerleri koyarlarsa şaşmayın:D

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bence muyap hikaye herşeyu gibi bu işide batırır yüzüne gözüne bulaştırır bunlar. Korsanın bi yönden yasaklanması iyi ama .. onlar benim bir sitemi kapadı . Onda sonra ben uğraşmak istemediğim için tekrar dan yeni domain alıp açmadım. İsteseydim şuan 10 tane mp3 sitesi açardım. isterlerse kapatsın onlar kapatana kadar ben masrafımı ve fazlasını zaten kazanırım :)
Birde şöyle bir durum. Muyap çoğu siteyi yani .com lu sitelere direk habersizce domaini kapatırken. Benim .be li sitemin domain sahibine neden maille uyardı. =) Ve domain hala açık :)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
emirx' Alıntı:
Yakında muyapın kapattığı sitelerde 'Bu site mahkeme kararı ile kapatılmıştır' yazısının altına 468x60 reklam yerleri koyarlarsa şaşmayın:D

Müyap telekom birliğinden herşey beklenir :p

S

.SErKAn.

Misafir
Yazgulu, sesli şiirlerden dolayı kapatıldı, sesli şiirden dolayı da kapatabiliyormuş; ama sanıyorum ki şiir-mp3'ten kaynaklanıyor.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence sanatçıların telif haklarının korunması adına çok güzel bir olay bu. arkadaşlar başkalarının yaptıkları işler üzerinden hiçbir maddiyat ödemeden para kazanmak olmaz. 1 albümün en kötü production ayağı 25-30bin$ civarlarında + harcanan tanıtım giderleri kat kat fazla. şimdi bu adamın mp3ünü alıp siteden free dağıtmak hak mı?

gelelim alakasız sitelerin kapanmasına. kurunun yanında yaş da yanıyor bazen ama biraz daha dikkatli olmaya çağırıyorum ben yetkilileri.

ilk başlarda çok tepki verdiğim bir olaydı Muyap olayı zamanla alışıyor insan hehe

bence turkiyeye CD-Rom ithaalatı da yasaklanmalı MP3'e kökten çözüm. 3 diskete 1 şarkı :)

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ewt dogru soledın bos cd ve dvd hıcbırsekılde gırmemelı turkıyeye sadece ardıskıler kullanılmalı muahaha 120gb altı kabul etmıyoruz

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
hitix' Alıntı:
bence sanatçıların telif haklarının korunması adına çok güzel bir olay bu. başkalarının yaptıkları işler üzerinden hiçbir maddiyat ödemeden para kazanmak olmaz. 1 albümün en kötü production ayağı 25-30bin$ civarlarında + harcanan tanıtım giderleri kat kat fazla. şimdi bu adamın mp3ünü alıp siteden free dağıtmak hak mı?

gelelim alakasız sitelerin kapanmasına. kurunun yanında yaş da yanıyor bazen ama biraz daha dikkatli olmaya çağırıyorum ben yetkilileri.

ilk başlarda çok tepki verdiğim bir olaydı Muyap olayı zamanla alışıyor insan hehe

bence turkiyeye CD-Rom ithaalatı da yasaklanmalı MP3'e kökten çözüm. 3 diskete 1 şarkı :)

bilgisayarında yada cd çantanda hiç mp3 yokmuş gibi konuşuyorsun... Herşey normal standartlarda olsa biz neden mp3 yayını yapalım benim içerde cd reyonum var iken neden gidip ordan almayayım ama alamıyorum.... Bu hafta içerisinde tam tamına 8 tane albüm çıktı en ucuz cd fiyatı ile 8*7,5 = 60 ytl gibi bir fiyat yapıyor ve bu çıkan sanatçıların topunun albümlerini toplasan içinden 5-6 şarkı anca çıkar.. Türkiyede malesef sanatçı kavramı diye birşey kalmamış... prodüktörlerin kapısını çalan kaset çıkartıyor... iyice enine boyuna araştırdım bir cd nin max maliyeti 2,5-3 ytl arasında değişiyor peki bu fiyata mal olan bir cd yi yüzde yüz gibi fahiş bir rakam ile satmak revamı.. Eğri oturup doğru konuşmak lazım... Güzelim ülkemdeki asgari ücret brüt 530 net 350 ytl olduğu sürece korsan olayı devam edecektir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5