İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Müzik,Resim,Beden Dersleri Kaldırılıyor.

MuZiKCi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Resim müzik ve beden eğitimi dersleri 2005 Eylülünden itibaren kaldırılıyor.Bununla beraber:
TEMEL EĞİTİM 3 YILA İNDİRİLİYOR!

İLKÖĞRETİMDE
3.SINIFTAN SONRA DERS SEÇME BAŞLARSA;

MÜZİK, RESİM ve BEDEN EĞİTİMİ DERSLERİ KALDIRILIRSA;

BU DERSLER PARÇALANARAK BİREYSEL ETKİNLİK HALİNE GETİRİLİRSE;

SEÇMELİ ve PARALI DERS OLURSA;

ÜSTELİK BİLGİSAYARI SEÇEN ÇOCUK BU DERSLERİ ALAMAYACAKSA;

İLKÖĞRETİM FİİLEN 3 YILA İNMİŞ DEMEKTİR!

Temel eğitim zorunlu dersleriyle bir bütündür.

Derslerin parçalanması ve seçmeli hale getirilmesi sakıncalıdır; çocuk daha kendini tanımadan ders seçmeye zorlanmaktadır.

Temel eğitim her Türk çocuğunun yasal hakkıdır.

Eylül 2005’den itibaren uygulanacak olan yeni ilköğretim programı Türk Milli Eğitim Kanununa aykırıdır.

MÜZİK, RESİM ve BEDEN EĞİTİMİ DERSLERİ KALDIRILMASIN!

TEMEL EĞİTİM 3 YILA İNDİRİLMESİN!

BİLİYOR MUSUNUZ "SPAN " isimli Amerikan şirketi Tek Başına girdiği ihale ile eğitim müfredatımızı değiştiriyor.AMA İLGİNÇ OLAN O Kİ:
ABD’de Temel Eğitim zorunlu değil :
ABD’de 30 milyon okuma yazma bilmeyen, 50 milyon okuduğunu anlamayan insan yaşamaktadır. Sadece Los Angeles şehrinde 50 bin çocuk çeşitli nedenlerle okula gitmemektedir. Temel eğitim herkese eşit ve parasız olmaktan çıkartılınca kendiliğinden zorunlu olmaktan da çıkmıştır. Bizde de böyle olması istenmektedir. Paran varsa eğitim hakkın var olacaktır.
2005 yılında hâlâ Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesini imzalamamış olan ABD hükümetleri çocuklarını eğitimsiz bırakmakta bir sakınca görmemekte, böyle bir nedenle kendilerine BM tarafından herhangi bir yaptırım uygulanmamaktadır.

Kaynak&Diğer yazılar:
http://www.bedavamelodi.com/muzikdersi

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bir müzik öğretmeni olarak seni destekliyorum. elimizden geleni yapalım

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
saçmalık bence ya bu derstler ufak yaşta ve okul bitene kadaralınması gereken bir dersler.. bence böyle birşi olursa hata olur ve bir çok kişinin işsiz kalamsını nedne olurlar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5