İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MYI MYD FRM uzantılı veri tabanı yedeğini C panelde nasıl geri yüklerim

turkuaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski çalıştığım firmanın hdd inin hasar gördüğü bildirildi sadece veri tabanına ulaşılabilmiş veri tabanı yedeğim tar.gz uzantılı olarak bana verildi. Şimdi bu yedeği yeni sunucumda kullanmak istiyorum. eski firmamda panel Cpaneldi ama değiştirip direktAdmin yapmışlar dolayısıyla bu yedek cpanelinmi direktadminin mi bilmiyorum. şu an kullandığım arkadaşımın sunucusunda ise cpanel var.
aldığım yedeği cpanelden ve phpmyadminden yüklemeyi başaramadım. zipli halini de içindeki mdi, mdy, frm uzantılı dosyalarıda ayrı ayrı denedim.. yanlış yada eksik yaptığım bir şey olabilir mi.. versiyon farkı vb sorun teşkil eder mi ?..
tecrübesizim fikirlerinizi bekliyorum...

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bak bunun nasıl yapıldıgını bende merak ediyorum

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o dosyaların hepsini /var/lib/mysql altındaki veritabanı adının içine at ondan sonra o dosyaların hepsini nhown la sahibi ve grubu mysql olucak şekilde ondan sonra phpmyadmine girince bütün tablola kullanılıyoe diye bir hata alıcaksın exporty a gel ve veritabanını yedekle oradan sonra bütün tabloları sil ve yedeğini aldığın dosyadan geri yükle

turkuaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okan23' Alıntı:
o dosyaların hepsini /var/lib/mysql altındaki veritabanı adının içine at ondan sonra o dosyaların hepsini nhown la sahibi ve grubu mysql olucak şekilde ondan sonra phpmyadmine girince bütün tablola kullanılıyoe diye bir hata alıcaksın exporty a gel ve veritabanını yedekle oradan sonra bütün tabloları sil ve yedeğini aldığın dosyadan geri yükle

amma karışık bi işlem yaa;(

sıkıştırılmış halini değil açıp içindeki dosyaları atacam sanırım /var/lib/mysql in içine ama böle bir dizin görünmüyor bende..
nhown dediğin neresi yada program mmı ( yoksa şu sql veri tabanları ile kullanıcılarının birleştirildiği sayfayımı kastadiyoruz.)

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chown -R ile dosyaların sahibini ve grubunu mysql olarak değiştiriceksin
örnek
chown -R kullanıcıadı:kullanıcıadı /var/lib/mysql/veritabanıadı

atıcağın yerde atıyorum bilgi diye bir kullanıcı var forum diyede bir mysql veritabanı oluşturudn coanelden
sorna giriceksin
cd /var/lib/mysql/bilgi_forum/
o dosyaları ondansonra buraya kopyalayacaksın

turkuaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"/var/lib/mysql/veritabanıadı"
bahsettiğiniz klasör bende yok ana dizine yükledim cpaneldende aynı dizine atmıştı önceden..
chown -R bunu nasıl kullanacağımı bilmiyorum.. ftp programı yada cpanelde buna benzer bir yer bulamadım...
online yardım edebilir misiniz ?...
msn: webmaster[at]e-kastamonu[dot]net

not: şu anki sunucuda kendimin değil sadece elimde cpanel ve reseller hesabına ait bir whm var.. bunlar çözüm içine yeterli olur mu bilmiyorum..

Maverick

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Shell erişiminiz olmadan bahsedilen komutu siz çalıştıramazsınız. Root yetkisi olan kişinin çalıştırması gerekmektedir.

turkuaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesapta shel işaretli ide açılırken resellerdede bu domaine ait hesapta shel işaretli görünüyor... server sahibi arkdaşada ulaşabilirim ama oda bu konnuda pek bilgili değil. sitesi çok kullanıcıya sahip olduğundan server kiraladı sadece...

root olan arkadaşa bu komutu belki çalıştırta bilirim sonucunda kendi siteside etkilenir mi? sadece bu yüklediğimiz dosyalar içinmi geçerli olacak bu komut. arkdaş vbluetin kullanıyor. bundan etkilenecekse hiç denemek istemem...

"/var/lib/mysql/veritabanıadı" bu yol yok bende var lib mysql budamı sadece rot erişimli ?...

buraya dosyalar tek tek mi yoksa sıkıştırılmış halde mi atılacak ?..

maverick vaktin müsaitse msn e gelebilir misin şu anda rot erişimli arkadaşım online..

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
veritabanıadı dediğim orda yükleyeceğin hesbaından oluşlturduğun veritabanı adı yukarda kullanıcı adın bilgi ise forum diyede bir mysql veritabanı oluşturduysan dosyaların atılıcağı yer
/var/lib/mysql/bilgi_forum/
tabiki zipsiz dosya halinde atıcaksın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5