İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mysql 4.0 vs 4.1

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Mysql 4.0 ile Mysql 4.1 arasinda performans olarak bir fark varmi, kullananlarin tecrubeleri nedir acaba bu konuda?

N

Netlojik.Net

Misafir
farklı başlık açacağıma burda sorayım bende

4.x ile 5.x rasında bir fark varmı.

kimisi 4.x hızlı diyor ama 5.x e geçince sanki siteler daha hızlı açılıyor özellikle php-nuke ve bulletin forum gibi mysql den veriyi çok alan scriptler.
ama Memory ve load eskisinden fazla yükseliyor.

Birde de faydaları var.

faydaları ; yanınıza gelen müşteri başka bir sunucuya geçemiyor çünkü 5.x ten 4.x e tekrar geçiş yapılamıyor, çünkü çoğu sunucu 4.x kullanıyor adet gereği. bu güzel çünkü ya 5.x bulacak veya mecburen sizle devam edeck. : )

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
5x türkçe sitelere göre değil.... charset cevrimlerinde performans ve sorgular 2 katı yavaşlar.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bir üstteki arkadaş 5x i sormuş ondan 5x e örnek verdim. 4.0 ile 4.1 arasında ki fark 4.1 de mysqli desteği olması sanirsam ben bir o farki gördüm.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
mysql 4.0 cpanel in desteğini çekmesiyle bitti artık performans olarak hazır scriptlerde hiçbir fark yok bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5