İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MySQL 4.0.x den 5.0.x e gecis

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
MySQL 4.0.x den 5.0.x e gecis yapsam, herhangi bir sorunlar ile karsilasirmiyim?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Cevap kullandığın uygulama, sistem, ve yazılıma göre değişir. iyinet.com için mi bahsediyorsun? MySQL 4.0.x ten 5'e değil 4.1.x 'e geçmeni öneririm. 5te VB forumlarda performans sorunları yaşandığına dair sayısız serzeniş duydum sohbet ortamlarında...

Edit: Bu arada sorun eğer geçiş aşaması ise yedek aldıktan sonra hiçbir problem yaşamazsın, sayısız kez denedim hiçbirinde problem yaşamadım

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçen süresi dolmak üzere olan server da mysql upgrade denemesi yapmıştım.Uyrıda 5 e gecerseniz 4 e geri dönüş olmadığı şeklindeydi.5 e upgrade ettim ancak bunu yaparkende kernel düzenlemeside gerekiyormuş.
Gerekli düzenleme de yapıldıktan sonra 5 genede çalışmadı.4 e geri dönmek için
4 ü tekrar üzerine kurdum sanırım.Sorunsuz 4 versiyonundan çalışmaya devam etti.OS Freebsd 5.x di.

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 henüz stabil olmadı tam olarak halen 4.x öneriliyor pek gereği olduğunu düşünmüyorum.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
eğer 5 e geçerseniz tekrar server değiştireceğiniz zaman yine 5 versiyonlu bir server aramak zorundasınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5