İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MySQL ağırlıklı drupal blog sitesi.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Mizah ağırlıklı 3000 üyeli bir blog sitem var. Altyapı olarak drupal kullanıyor ve drupal veritabanına oldukça fazla yükleniyor. Aylık 15~20 GB. bandwith tüketiyor. Bunun için mümkünse Türkiye'de host edilen (ya da yurtdışında host edilen ancak hızlı), mysql sunucuları ile apache sunucuları ayrı makinalar üzerinde olan, hit ve bw arttığında, çok yükleniyorsunuz accountunuzu suspend ederiz gibi amatörce tehditler savurmayan ve tabi ki geçmişi ve referansları olan bir hosting arıyorum.

Yok bulamazsın colocation alacaksın derseniz bunun için de önerinizi istiyorum.
(Shared hosting için aylık max 5$ düşünüyorum.)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
abacus teklifin için teşekkür ederim ancak getiri beklemediğim bir siteye colocation için bu kadar para bağlamak istemem. Bir de parayı çıkarmak için hosting işleriyle uğraşacak vaktim yok :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bandwidth onemli degil, siten kaynaklari cok kullaniyorsa, shared ortamda kimse uzun sure izin vermez sana. Sadece downloadlarin oldugu bir site seninkinden daha fazla bandwidth tuketir, ama senin sitenin tukettigi farkli bir durum. 5 dolara 15 GB cok rahat bulursun ama dedigim gibi kaynak sorunu varsa, sonunda kapanir, amator bir tehdit degil yani.

VPS dusunebilirsin veya ufak server. O da 40-50 dolarlara cikartir maliyeti.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ; Dincer Bey'e , virtual sunucu fiyatina co-location teklifi yaptik , kendisinin mevcut sartlarda bu tur 1 platformunun paylasimli hosting sunucularinda barindirilmasi guc , genede shared hosting'de barindirmak istiyorum derseniz basliginizda belirttiginiz ozeliklerde yurticinde , 20$ aylik ile barindirabiliriz.

Saygilarimizla

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
çok yükleniyorsunuz accountunuzu suspend ederiz gibi amatörce tehditler

hocam bunun neyi amatör sen herkesin wordpad kullandığı çok monitörlü bir PC de PES oynayıp milletin wordpadını kilitlemek istiyorsun üstelik onlarla aynı parayı vererek...

bw ve cpu loadın aynı olmadığını millet olarak bilmiyoruz maalesef...

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Amatörceden kastım kullanılan uslup ve tayvanca-ingilizce karışımı garip ingilizceydi. Yazım oldukça argoydu. (3ix.org) Aksi halde shared hosting'de sunucuyu overload etmek tabi ki hoş bir şey değil.

Deneme amaçlı şu an bahsi geçen sitemi kullanmadığım celeron 1100 tualitin bir makinada 2048/512 ADSL üzerinde host ediyorum. mysqld'nin kullandığı CPU load %15'in üzerine çıkmadı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5