İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mysql Bakımı Yapıcak Smf İçin Ücretli

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba ,

Arkadaşlar kullanmakta olduğum SMF forum aşırı derecede yavaş ve bir çözüm bulamıyoruz SMF dbsinde herhalde bir sorunlar var çözmüş değiliz sorunun tam yerini tespit edemiyoruz.SMF forumumu mysql kontrol edecek toplolara bakım yapıcak hata varsa yerini bulup onarcak arkadaş arıyorum.
İlgilinen Arkadaşlarla Ücret konuşabiliriz Pm veya Msn Yolu ile.

Mysql 432 Mb.

Ekran Görüntüsü veriyim ):
5c5bd7a4-1.JPG

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Mysql 432 Mb kaç yıllık bir site bu? Bu kadar veri çok fazla değilmi?
Smf kullanıpta bu konuda senin durumuna düşen başka biri varmı?

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Mysql 432 Mb kaç yıllık bir site bu? Bu kadar veri çok fazla değilmi?
Smf kullanıpta bu konuda senin durumuna düşen başka biri varmı?

1 Sene 2 ay ama 8 aydır SMF kullanıyorum ondan önce vb kullanıyorduk geçiş yaptık tam bilmiyorum neden bu kadar yüksek olduğunu belki vb ile ilgili kalıntılar olabilir emin değim bilgim olmadığı için birşey diyemem.
Benim gibi arkadaşlar varmı bilmiyorum.

90229 Mesaj
16125 Konu
21037 Üye
Son üye: *cHaPaK*

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
90bin mesaj hiçbir şey değil... Veri tabanında gereksiz loglar olabilir bunları gorum bakımı kısmından silmeyi dene ayrıca komple veri tabanını optimize et aynı yerden smf ile alaklı olmayan tablo varsa da phpmyadminden sil... Sunucuda da sorun oalbilir ama yavaşlık veri tabanı büyüklüğüyle pek orantılı değil .

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bende 130 000 entry, 40 000 baslik 25 000 özel mesaj 2000 yazar, 60 000 oy var ve sadece 45 mb. sende bir sorun var galiba

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
90bin mesaj hiçbir şey değil... Veri tabanında gereksiz loglar olabilir bunları gorum bakımı kısmından silmeyi dene ayrıca komple veri tabanını optimize et aynı yerden smf ile alaklı olmayan tablo varsa da phpmyadminden sil... Sunucuda da sorun oalbilir ama yavaşlık veri tabanı büyüklüğüyle pek orantılı değil .

evet gereksiz loglar olduğunu düşünüyorum ve yeterince bilgim olmadığı için oynamak istemiyorum.

bende 130 000 entry, 40 000 baslik 25 000 özel mesaj 2000 yazar, 60 000 oy var ve sadece 45 mb. sende bir sorun var galiba

evt haklısın sorun bu kadar büyük olması imkansız : (

N

Netlojik.Net

Misafir
Smf de hata kaydı seceneğini kapat.

hata kaydı seçeneği kapat. kısa zamanda veri tabanını şişirir. tablo ismini şuan hatırlamıyorum ama. smf nin admin panelinden bakabilirsin kapalımı diye. galiba admin panelindende siliniyordu hata kayıtları.

bu arada resim açılmadı. cpanel kullanıyorsan sunucu servis durumuna bakabilirsin. load ne alemde diye. belki hata sunucundadır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5