İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mysql İki Tarih Arası Sorgu

xon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle herkese merhaba,

Arkadaşlar veri tabanımda baslangic ve bitis adı altında iki tarih alanım var bunların saklanma tipi Y-m-d şeklinde.

Bugün bir kayıt açıyorum ve bu alanlara baslangic=2011-01-26 bitis=2011-02-16 şeklinde veriyi kaydediyorum.

buraya kadar sorun yok.

benim yapmak istediğim bugün bu tarihler arasındaysa sorguyu getirmesi yani 26 Ocak ile 16 Şubat tarihleri arasına girdiğimizde Yıl ne olursa olsun bu sorguyu belirttiğim tarihler arasında çalıştırmasını istiyorum. Yılı umursamadan bunu her yıl çalıştırmalı.

Mesela basit şekilde;
$bugun = date("Y-m-d");
$v = mysql_query("select * from ozel_liste where baslangic <= '$bugun' and bitis >= '$bugun'");

bu bugün için yani 2011 için çalışmakta fakat bu 2012 için çalışmayacaktır. Çünkü veritabanımdaki yıl hep 2011 olarak kalacaktır.

Bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim.
Saygılarımla.

ararbulur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tarih = date

tarihay = Month(tarih)
tarihgun = Day(tarih)

sqltext= "select * from blabla where DATEPART(mm, DTARIHI) = "&tarihay&" and DATEPART(dd,DTARIHI) >= "&tarihgun&" and DATEPART(dd, DTARIHI) <= "&tarihgun&" "

işine yarar sanırım

ararbulur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üstteki sql server için
bu mysql

SELECT * FROM destek_mesajlar where MONTH(tarih) = '01' AND DAY(tarih) = '28'

burada tarih tarih tablosunun adı..

xon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üstteki sql server için
bu mysql

SELECT * FROM destek_mesajlar where MONTH(tarih) = '01' AND DAY(tarih) = '28'

burada tarih tarih tablosunun adı..

Çok şık.

Teşekkür ederim gerçekten yardımın dokundu.
Saygılarımla.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5