İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MYSQL şişince çalışan kod çalışmıyor.

S

.SErKAn.

Misafir
Evet db satırları - 2000 satır iken bu kodda hiç bir sorun yok fakat, satırlar 4000+ olunca bu hatayı alıyorum

mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource

PHP:
$tablo = mysql_query ("SELECT * FROM ".$db." ORDER BY rand() LIMIT 0,".$linkler.""); 
while ($oku = mysql_fetch_assoc ($tablo)) {
 $xcx = strtr($oku[dosya], "ıIİĞğÜŞİÖöÇ窺ü", "iiiggusiooccssu");
 $xcx = strtolower($xcx);

echo "<a href=\"$klasor/$xcx$oku[id].html\"><font color='#FFFFFF'>$oku[dosya]</a></font> ";

}

sadece rand ile veri çağırırken oluyor.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
PHP:
$tablo=mysql_query("select id,dosya from $db order by rand() limit 0,$linkler");
while ($oku=mysql_fetch_array($tablo)) {
 $xcx = strtr($oku[dosya], "ıIİĞğÜŞİÖöÇ窺ü", "iiiggusiooccssu");
 $xcx = strtolower($xcx);

echo "<a href=\"$klasor/$xcx$oku[id].html\"><font color='#FFFFFF'>$oku[dosya]</a></font> ";

}

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevaplamış ama bende bişeyler eklemek istedim.

1- mysql yada herhangi bir sql den veri çağrırken mutlaka ihtiyacınız olan şeyi çağırın.

PHP:
select * from tablo // Yanlış çünkü tablonun tümü hafızaya giriyor
select id,yazi form tablo // doğru sayılabilir gerekli yerler istenmiş

2- Eğer yüklü mysql sorguları yapmak zorunda kalıyorsanız mysql_pconnect ile bağlantı kurun. Hostu tipinizie ve ayarlara göre değişmekle beraber her iki varyasyonu deneyin.

3- Mysql_free_result kullanın. Tablolardan gelen veri yığınlarını boşaltırsınız.

PHP:
$topla=mysql_query ("select  id,deli,hastaligi from bakirkoy");
// döngüler ekrana basmalar vs....
mysql_free_result($topla);

4- Arama işi yaptıdığınız sütunları index özelliği verin. Bu konu çok detaylı geniş bir konu. Google amca faidesini anlatır size...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5