İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mysql sorunum var !!... Acil ...

A

Anonymous

Misafir
Selamlar ...

Arkadaslar forumun diğer bölümlerinde belirttiğim gibi ben port5.com (portland.co.uk) adresinden bir sub domain aldım ve mysql server olup olmadıgını bilmiyorum sanırım yok ve benim baska bir yerden aldıgım domain de mysql server mevcut ben o mysql olan domaininden mysql olmayanda nasıol phpnuke nasıl kurabilirm yani kullandıgım subdomainde phpnuke olacak fakat ben onun tablelerini diğer subdomaindeki mysql den kullanmak istiyorum

Mümkünmüdür olabilirm mi böyle bişey (Saçma olabilir Kusura bakmayın)

Saygilarimla ....

A

Anonymous

Misafir
Kendini hosttaki MySQL e superuser olarak tanımlatabilirsen, host tanımında localhost yerine kullanmak istediğin host un IP sini yazarak yapabilirsin.

B

Blade__

Misafir
bukonuda biraz açıklama yapabilirmisiniz bende bukonuda sorun yaşıyorum gidip freesql.org dan mysql aldım ama dosyalarım başka hostta şimdi nasıl dosyaların olduğu hosttaki yerimi freesql.org daki mysql a yönlendirecem phpnukenin config ayarındanmı bu ayarı dğeğiştirdim ama olmadı birde aldığım mysql daki bilgilerde por 3307 yazıyor ama config.php dosyasındaki ayarlarda bu port şeçeneği yok şu olayı açıklayın bizahmet cevaplarınızı bekliyorum

saygılar...

RisKatOr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blade__' Alıntı:
bukonuda biraz açıklama yapabilirmisiniz bende bukonuda sorun yaşıyorum gidip freesql.org dan mysql aldım ama dosyalarım başka hostta şimdi nasıl dosyaların olduğu hosttaki yerimi freesql.org daki mysql a yönlendirecem phpnukenin config ayarındanmı bu ayarı dğeğiştirdim ama olmadı birde aldığım mysql daki bilgilerde port 3307 yazıyor ama config.php dosyasındaki ayarlarda bu port şeçeneği yok şu olayı açıklayın bizahmet cevaplarınızı bekliyorum

saygılar...

Bunu Bende Çok Merak Ediyorum,Acaba Bilen Biri Varsa Lütfen Bizahmet Yardımcı Olsun...

wizz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
satınaldığın hosting paketinde genel olarak mysql server a dışarıdan erişim izni vermez. Paketini kontrol et. Erişim izni yoksa boşuna uğraşma derim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5