İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MYSQL to MDB CONVERTER

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bu programı kullanamadım. Bir siteden bilgisayarıma yüklediğim mysql veritabanını access'e çevirmek istiyorum. Program sanki server'dakini alıp çeviriyor gibi... Ben, bilgisayarımdaki myd'yi yine bilgisayarıma mdb olarak atsın istiyorum. Sitemde mysql kullanmıyorum. Bu yüzden mysql veritabanını server'a yükleyip access'e çevirme şansım yok. Belki başka bir program bu işi de yapıyordur. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
mysql-front ile yapabilirsiniz diye hatırlıyorum.

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.mysqlfront.de sitesi açılmıyor inndir com ve diğer download sitelerinde de bu yazılımı arattım bulamadım. Mysql-front programını bilgisayarıma indirebileceğim çalışan bir link bilen arkadaş var mı?

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bne size başka bir yöntem söyliyeyim.Denedim ve sorunsuz cevirdi.
ihtiyac olan programlar phpmyadmin ve ms access
maddeler halinde yazdım uzun gibi gözüksede detaylı anlattığım için uzadı aslında kısa bir işlem ;

1. phpmyadmin üzerinden tablonuzdaki türkçe karakterlerin sorunsuz gözüktüğünden emin olun.
2. dönüştürmek istediğiniz tabloda işlemler(operation) menüsünü secin
3. sol taraftan csv secenegini secin(excell için csv değil)
4. dosya olarak kaydedin gz veya zip herhangi bir sıkıştırma kullanmayın.
5. kaydettiğiniz dosyayı (xxx.csv şeklinde olmalı ismi) notepad ile açın(wordpad ile değil)
6. notepad ile açtığınız dosyanın içindeki herşeyi ctrl+a vasıtası ile secin ve ctrl+c ile kopyalayın
7. yeni boş metin belgesi (txt dosyası) oluşturun
8. yeni metin belgenizi wordpad ile açın(notepad ile değil)
9. az önce notepad ile kopyaladığınız verileri wordpad ile yapıştırın ctrl+v veya shift+insert
10. ms access i açıp boş veri tabanı oluşturun
11. boş veri tabanı oluşturduktan sonra dış veri al seceneğini secip wordpad ile oluşturduğunuz yeni metin belgesini secin(yada adı herneyse)
12. dosya büyüklüğüne göre 1-30 sn sonra karşınıza bi tablo gelecek.Gelecek tabloda gelişmiş e basın.en altta alanları göreceksiniz phpmyadmin de id olan bölüm haric diğerleri için yan taraflarından not secenegini secin.ondalık ayırıcısı seceneğinede # yazın.
13 bu işlemleri yaptıktan sonra tr karakter sorunu olmadan sorunsuz dönüştüğünü göreceksiniz.
14. mdb boyutu ister istemez büyüyeceği için repair ederek tabloyu optimize edebilir boyutunu küçültebilirsiniz.

Hepsi bu kadar başka bir prg vs ihtiyac olmadan bu şekilde sorunsuz kullanabilirsiniz.

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CepX.net ve hukuki arkadaşlara yardımlarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Önerdikleri, program ve yöntemi deneyeceğim. Sevgi ve Saygılarımla,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5