İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mysql Türkçe karakter sorunuma çözum var mı ?

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar lutfen yardım edın :(

eskıden fastnext de calıstırdıgım forumumu godaddy den vps alınca tasımaya karar verdım

phpkit site ve vb forumum vardı

HATA :

Önemli Uyarı!

install.php isimli dosya /install/ klasöründe bulundu.

Bu çok büyük bir açık oluşturuyor, Lütfen bu Dosyayı derhal silin. Dosya silinene kadar Yönetici Paneline giriş yasaklanacaktır.

database denmı artık nedense :( okuttugum database aynen boyle oluyor

general ve turkhis olarak iki cesit aldım ıkısınıde upload ettım hata yıne aynı buna bı çözum bılen var mı :(

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
imzamdaki linke tıklayarak mysql türkçe ayarlarını nasıl yapabileceğini öğrenebilirsin. Bunu yaptıktan sonra şunlarıda uygula:

veritabanı latin5, karşılaştırmasıda; turkish_ci olmalı. - dil dosyanda iso-8859-9 olarak ayarlı olduktan sonra problem kalmayacaktır.

alternatif olarak utf8 de kullanabilirsin ama türkçe bir forum kullanacağın için sıralamalarda sorun çıkabilir, latin5 ve turkish_ci kombinesi senin için en idealidir.

not: php5 ve vbulletin kullanıyorsan, mysqli fonksiyonunu kullanmanı ve config.php dosyanda latin5 olarak yazmanı öneririm.

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
soyledıklerını denıcem abı ınsALLAH ...
fakat cozum bulamazsam hatayı aynen yazacam tsk ederım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5