İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MYsql yardımı acıl

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba,
phpmyadmınden gzip şeklınde forum yedeğımı aldım 50 Mb yakalaşık oalrak şimdi yedeğimi gerı yuklemek ıstıyorum phpmyadmına gırıyorum dosyamı seıyorum yukle dıyorum ancak devamlı oalrak aşağıdakı hatayı almaktayım bunun oalyını çözemedım 300 sanıye sınır olduğu için bır trlu yukleyemıyorum dosyayı zaman yetmıyor ne yapmalıyım bunun değerı nerden yukseltılıyor

hata mesajı :

Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\htdocs\domains\databases\phpMyAdmin\read_dump.php on line 168

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kabul edilebilir bir seferlik işlem süresi 300 saniye yani 5 dakika.

bu süre zarfında dosyayı yükleyemedi için hataya düşüyor

ayar dosaynızdan time out (işlem zaman aşımı süresini yükseltin)

böyle bir ayarın olma nedeni şudur: bazen mysql servera yanlış sql komutu gönderilebilir ve bu durumda mysql işlemin içinden çıkamaz. Böyle durumlarda işlem zaman aşımına uğraması için o ilgili ayardaki zaman kadar beklendinkten sonra işleme son verilir.

yanlız bu time out ayarı php nin ayarı da olabilir (Büyük bir ihtimalle)
veya mysql in de olabilir. her iki çalışma mantığı için de aynı şey sözkonusudur.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı zamanda php.ini den max_upload_file_size değerinizde arttırmalısın 2 mb standart

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi phpmyadmın ıındırdım çunku lesk ınkı değişmıyor snaırım,
daha sorna phpmyadmın çalıştırdım, gzip ı yukluyorum fakat yıne hatalar alıyorum,

bu GZİP e yedekeldığım dataların tabloları nasıl gorebılırım tablo oalrak yuklesem oalyı çözucem sanırım gzip ıcn ıcınde sql var bu sql u tabloalrına nasıl bolerz acaba ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
SQL kodlamasindan anlaman gerekiyor, ya da ingilizce biliyorsan da olur, yapisi basit. CREATE TABLE ile baslar tablo yaratma sorgusu, icindeki alanlari yazdirir ve sonra kapatir. Bir sonraki bolum baslar, ona gore sorguyu bolebilirsin.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bigdump tam oalrak nasıl kulanılıyor kısa bır anlatımı varmı turkce baktım bulamadım ben :(

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mithrandil' Alıntı:
bigdump tam oalrak nasıl kulanılıyor kısa bır anlatımı varmı turkce baktım bulamadım ben :(

çok kolay gzip şeklinde olan dosyanı Ftp ile Sitene at, daha sonra bigdump içerisinde gerekli ayarları değiştir ve siteadresi.com/bigdump.php yi çalıştır gerisini o halleder :D

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
malesef bu şekıldede olmadı,
sanırım ssh veya root ıel yapıalbılıyormuz Gz dekı mysql aktarımı,
ben makıneme uzak masaustu ıle bağlanıyorum gerçi root nasıl kullanılır nedır hiç bılmıyorum, sonuc oalrak benım bu Gz uzantılı sql umu tablolarla aktarabıelceğım başka bir çözum yokmu
(bu arada 3.5.4 vbuleltınden 3.6.0b3 e geçmenıngetırdıklerıdır bunlar)

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SSH üzeride olur.. ama Su Sekilde mümkün.. Zaten üstte belirtmiş bigdump yolu ile ben biraz daha acayım..

- ftpden .sql ve .gz uzantılı backuplar yüklemek için..

$db_server ="localhost";burada tırnakların içerisine localhost yazıyoruz

$db_name = "buraya";tırnakların içerisine db name yazılacak

$db_username = "buraya"; tırnakların içerisine db username yazılacak

$db_password = "buraya"; tırnakların içerisine db password yazılacak

$filename = "buraya";tırnakların içerisine almış olduğumuz backup ın ismi yazılacak örnek: yedek.sql olarak

şimdi bigdump.php dosyamızı kaydediyoruz...
bütün işlemler bittikten sonra ftpden bigdump.php daha önceden almış olduğumuz sql veya giz uzantılı backup ımızıda aynı dizine atıyoruz ve ftp de işimiz bitiyor ftp den çıkıyoruz

şimdi explorer penceresine gelerek bigdump.php dosyasını çagırıyoruz örnek olarak http://www.siteniz.com/bigdump.php

ve karşımıza pencere açılıyor ve start import a basarak Yedeğin yüklenmesini beklioruz..

Ek Dosya: http://rapidshare.de/files/15864044/bigdump.zip.html
-----

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu hatanın açılımı nedır acaba ?

Starting at the line: 30001

Error at the line 30001: 1150702580, 0, 1);

Query: 1150702580, 0, 1);

MySQL: You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '1150702580, 0, 1)' at line 1

Stopped on error

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5