İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MySql Yeter Artık!!!

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Hiç çekmedim mysql den çektiğim kadar.
2 aydır gün aşırı mysql kendi kendine duruyor. Yeni makineye geçmemize rağmen problem hala devam etmekte.
Sorunun ne olduğunu mysql in neden çalışamaz duruma geldiğini nasıl öğrenebilirim.
Makine windows ve 10 a yakın mysql kullanan site var.
Ne yapabilirim. Akıl verin yardım edin.

U

uzaymerkezicom

Misafir
sqli ayrı bi makineye aldır. Sqlin bir sınırı var. daha geniş istiyosan oracle alıcaksın veya 10 siteden birisi aşırı yükleme yapıyodur. onu bul.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uzaymerkezicom' Alıntı:
sqli ayrı bi makineye aldır. Sqlin bir sınırı var. daha geniş istiyosan oracle alıcaksın veya 10 siteden birisi aşırı yükleme yapıyodur. onu bul.

MySQL o kadar sınırı olan bir db değil, çok büyük verileri işleyebilecek yapıdadır. Ancak makine win olunca bir sürü sorun çıkabilir ve makinenin performansı db'leri kaldıramıyor olabilir.

uzaymerkezicom arrkadaşın dediği gibi başka makineye taşıyarak deneyebilirsiniz. Yine de sorunun kaynağını öğrenmek için MySQL loglarını kontrol etmek gerekiyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
mysql neden duruyor?
Duruyor mu? Crash mi oluyor? Yoksa hizmet veremez hale mi geliyor.
Mysql yuku kaldiramiyorsa, mysql i linux tabanli hizli bir makinaya kurup 4 Gb bellek atayin. Sadece mysql calissin.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Saat 11 i gösterdiğinde mysql cevap veremez hale geliyor ve siteler açılmıyor.
Bu neden kaynaklanıyor olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5