İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mysql_close soru?

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi bir sayfada mysql_qonnect le başladık sayfa sonuna mysql_close koymalımıyız koymamalımıyız?
Koyarsak + - leri neler bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. sql a yapılan bağlantı sayısı performansı etkiliyor bunu biliyorum.
ayrıca şimdi her sayfaya config.php girdiği için her sayfada zaten mysql_connect komutu çalışıyor. her sayfa sonun da kapatsak iyi mi olur kötü mü?
php.net te konu ile ilgili olarak scriptiniz çalıştırması bittiğinde link zaten kapanacaktır bu neden le kullanmanıza gerek yoktur diyor. http://tr2.php.net/mysql_close

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Her ne kadar PHP bunu yapsada, bağlantıyı kapatman tavsiye edilir.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql_pconnect de kullanıyorlar bağlantı bir süre sonra kapansın diye.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki kalıcı bağlantı mı iyi yoksa normal bağlantı mı? yada kullanımı nasıl ?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql_close işletilmesi için php bunu belli bir süre sonra yapıyor ve o süreye kadar bağlantı açık kalıyor.

MySQL işlemlerin yoğun olduğu sunucularda performansı iyileştirmek için iş bitiminde bağlantını kapatılması faydalı olur.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql_pconnect kalıcı bağlantı anlamına gelir, yanlışın olmasın.
mysql_pconnect bir kullanıcı başına bir bağlantı soketi açar ve bağlantı, timeouta yakalandığında kendisi kapanır. mysql_connect ise bir kullanıcının her sorgusunda ayrı ayrı bağlantı açar diye biliyorum..

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mysql_pconnect bir kullanıcı başına bir bağlantı soketi açar ve bağlantı, timeouta yakalandığında kendisi kapanır. mysql_connect ise bir kullanıcının her sorgusunda ayrı ayrı bağlantı açar diye biliyorum..

Şöyle bir durum var, persistant (kalıcı) bağlantı yapıyorlar ve bunun uzunluğunu konfigürasyon dosyaları ile kısa tutuyorlar. Böyle de bir taktikleri var kimi kullanıcıların. Fakat ben bağlantının açılması ve işlem bitiminde kapatılmasından yanayım.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle bir durum var, persistant (kalıcı) bağlantı yapıyorlar ve bunun uzunluğunu konfigürasyon dosyaları ile kısa tutuyorlar. Böyle de bir taktikleri var kimi kullanıcıların. Fakat ben bağlantının açılması ve işlem bitiminde kapatılmasından yanayım.
evt işlem bitiminde kapatılması daha mantıklı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5