İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mysql'a yeni sorgu ekleme?

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhabalar,

Sitemde aktif bir script kullanıyorum. Bu script'i geliştirmeye çalışıyorum fakat bir yerde takıldım. Sitede

PHP:
$result = mysql_query("Insert Into video (kategori,adi,aciklama,resim,kod,hit,sure,kilit,tarih,vote,voteint) values ('$kategori','$adi','$aciklama','$resim','$kod','$hit','$sure','$kilit',Now(),'0','1')");

buraya kendi oluşturduğum $digerkodlar değişkenini ekledim, scriptte gereken editleri yaptım ama phpmyadmin'den '$digerkodlar' değişkenini nasıl atayacağım mysql'a bunu bilmiyorum. sql'yi indirdim öyle ekliyeyim dedim, böyle eklemek istersem her videoda $digerkodlar sorgusunuda çekicek ve boş oldugu için o sorgu hata verecek. phpmyadminde $digerkodlar satırını nasıl ekleyebilirim? Bundan sonraki atadağım $digerkodlar sql sunu çekmesini nasıl sağlayabilirim?

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Video adli database'e girin.

databasesg0.jpg

Resimdeki gibi bir herhangi bir alanda önce / sonra gibi bir ibare bunu hangi şekilde istiyorsanız seçin ve git butonuna basin

database2um8.jpg

Bu alana, kolonun adini girip türünü vs.. seçebilirsiniz Kolay gelsin.

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hocam çok teşekkür ederim, 1 saattir 2 defa dbyi tekrar yüklemem gerekti. Bilmiyordum nasıl yapacağımı bozdum önce, sonra yardımınızla öğrendim. Allah razı olsun

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5