İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Named problemi

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar,

Arkadaşlar şu son 2 gün içerisinde domainleri yönlendirdiğimde (hangi registranttan kaydedilmiş olursa olsun) nameserverların yönlenmesi çok uzun zaman alıyor. Daha öncesinde en fazla 5 dakika içinde yönleniyordu. Yine telekomla ilgili bir problem mi var acaba? Hadi named'ta problem var desek, eski sitelerin gösterimi gayet düzgün. Namedı yeniden başlatsam da birşey değişmiyor, ilginç bir durum kısacası.

Bir fikriniz var mı?

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende yaşadım aynı sorunu.

sunucunun dns ayarlarına vs baktım-baktırdım.

sonuç çıkmadı sonra kendiliğinden düzeldi.

M

maiL

Misafir
godaddy i kullanıyorum ns yönlendirmesi en fazla 1 - 2 dk arasında gerçekleşiyor.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm sunucularımda öyleydi ama 2 gündür bu problem devam ediyor. Geç yönleniyor neden bilemiyorum. Sabaha kadar didikledim sistemi ama bir problem yok.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yurtdışından bir dns çözücü kullanın.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Domain adreslerini IP adreslerine çözen sunucularda yurt içi varsayılan TTNET sunucularını kullanırsanız onun hızına ve güncelleme aralığına mahkum kalırsınız. Yurtdışı kaynaklı sunucular daha hızlı güncelleme yaparlar.

Bu adresleri değiştirmek için
Ağ bağlantılarım -> Görüntüle -> Yerel Ağ Bağlantısı (veya kablosuz, veya çevirmeli, artık neyse) -> Sağ tıkla, özellikler -> öğe listesinin en aşağısında TCP/IP'ye gir -> DNS Sunucu adresini otomatik olarak al yerine, aşağıdaki adresleri kullan -> adresleri gir.

Hangi adresi gireceğim diyorsanız, üzerinde DNS yüklü herhangi bir sunucu adresi olabilir. Çoğu dedicated serverınızda yüklü olacağı için onun adresini yazabilirsiniz mesela.

N

Netlojik.Net

Misafir
eski sunucunuz aktifse ve hala oradada dns leriniz kayıtlı ise ordan dns leri değiştirin. sorunun çözülmesi lazım.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Domain adreslerini IP adreslerine çözen sunucularda yurt içi varsayılan TTNET sunucularını kullanırsanız onun hızına ve güncelleme aralığına mahkum kalırsınız. Yurtdışı kaynaklı sunucular daha hızlı güncelleme yaparlar.

Ağ bağlantılarım -> Görüntüle -> Yerel Ağ Bağlantısı (veya kablosuz, veya çevirmeli, artık neyse) -> Sağ tıkla, özellikler -> öğe listesinin en aşağısında TCP/IP'ye gir -> DNS Sunucu adresini otomatik olarak al yerine, aşağıdaki adresleri kullan -> adresleri gir.

Hangi adresi gireceğim diyorsanız, üzerinde DNS yüklü herhangi bir sunucu adresi olabilir. Çoğu dedicated serverınızda yüklü olacağı için onun adresini yazabilirsiniz mesela.

sunucularımızdaki /etc/resolv.conf deki ipler çözümlemeye yardımcı olabilir mi?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Olur.

Bu arada mesajı şimdi görünce senin son pm'i cevaplamadığım aklıma geldi, bana gündüz saati atarsan konuştuğumuzu yaparız yarın, uykusuzum direk yatacağım öyle bir uğradım foruma:)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
canın sağolsun Angelo ii uykular.
Immunity yede sordum sağolsun verdiği tüyolarla sonuna kadar geldim sonunu getiremedim :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44

Ek Bilgi: Yukaridaki bilgiyi kullanarak, TTNETin mahkeme karariyla kapatmis oldugu siteleride goruntuleyebilirsiniz.

Tesekkurler Angelo!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5