İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nameservers ayarları ilgili acil...

D

duyurbeni.com

Misafir
www.dotable.com dan mutlidot hesabıyla yeni bir reseller aldım.Hizmetleri oldukça iyi diye duydum .

ancak şöyle bi sorunum var .

ns1.domainismim.com - 205.134.221.119
ns2.domainismim.com - 205.134.221.120
Nameserver info - http://www.dotable.com/kb_dns_guide.htm

godaddy' den nameserverlara giriyorum save changes yapıyorum

Field Validation Error

Please correct the following issue(s):

# Unavailable error in field Host name1
# Unavailable error in field Host name2

The unavailable error could be received if the nameserver entered is not registered at the registry.

yazısıyla karşılaşıyorum.

205.134.221.119/whn girebiliyorum yani hesaplar acılmış ancak neden domain yönlenmiyor....

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain godaddy'de ise sorun olmaması lazım. Başka bir yerden aldığın domaini godaddy'de nameserver olarak kullanamazsın sanırım.

D

duyurbeni.com

Misafir
nasıl yani hesabım zaten godaddyde ..reseller aldım işte dotabledan ama yönlenmiyor yani dns ayarlarını değiştiremiyorum acaba vakit mi gecmesi lazım

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
benimde başıma gelmişti.
ip leri ters çevir. 20 üste 19 alta gelsin :)
ben denedim kabul etmişti. Garip ama gerçek

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
duyurbeni.com' Alıntı:
www.dotable.com dan mutlidot hesabıyla yeni bir reseller aldım.Hizmetleri oldukça iyi diye duydum .

ancak şöyle bi sorunum var .

ns1.domainismim.com - 205.134.221.119
ns2.domainismim.com - 205.134.221.120
Nameserver info - http://www.dotable.com/kb_dns_guide.htm

godaddy' den nameserverlara giriyorum save changes yapıyorum

Field Validation Error

Please correct the following issue(s):

# Unavailable error in field Host name1
# Unavailable error in field Host name2

The unavailable error could be received if the nameserver entered is not registered at the registry.

yazısıyla karşılaşıyorum.

205.134.221.119/whn girebiliyorum yani hesaplar acılmış ancak neden domain yönlenmiyor....

kendi dnslerini kullanabilmem için ilk önce domain paneline kaydetmen lazım bu IP lere sonra yönlendireceksin.domain panelinden kaydetmeden yönlenmez.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alanadı şu an için nameserver olarak tanımlanmaya uygun olmayabilir. Bence godaddy'ye bir ticket aç bakalım ne diyecekler.

D

duyurbeni.com

Misafir
nameserver olarak yeni açıldı belki ondandır (...

"dnslerini kullanabilmem için ilk önce domain paneline kaydetmen lazım bu IP lere sonra yönlendireceksin." yaptım bunu:(

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
duyurbeni.com' Alıntı:
nameserver olarak yeni açıldı belki ondandır (...

"dnslerini kullanabilmem için ilk önce domain paneline kaydetmen lazım bu IP lere sonra yönlendireceksin." yaptım bunu:(
O aslında zorunlu değil, ben enom'dan yaptığımda anında oldu ama nameserverin aktif olması 15dk kadar sonra oldu.

En son olarak alan adını kontrol panelime ekledim.

Önce bir tanesini ekleyin sonra diğerini deneyin, bende bu şekilde bir sorun çıkmıştı.

D

duyurbeni.com

Misafir
sorun godaddy değil sanırım cünkü diger nameserverları görüyor...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Namserveri tanımlayıp domaine yönlendirmişsen aktif olması biraz uzun bir süre alabilir. Bu bazan bir kaç saat bazan da 24 veya 48 saat olabilir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizle aynı sorunu yaşayan bir kişi böyle anlatmış.

ben plesk sistemli bir dedicated sistemini işletiyorum şu anda. iki adet ip numaram var. biri primary ip (ana ip), diğeri secondary ip (paylaşımlı) bir de kendidomainim.com adında bir domainim var bu domainim için ns oluşturmak istiyordum.
öncelikle, ns oluşturacağım domainimi, domaini satın aldığım şirketin domain panelinden konfigüre ettim.domain panelinde, dns iplerinin girildiği kısımdan birincisine primary ip'yi diğerine de secondary ip'yi girdim sonra ayarları kaydettikten sonra, gene domaini satın aldığım firmanın domain yönetim panelinden ns kısmına ns1.kendidomainim.com ns2.kendidomainim.com şeklinde ns bilgilerini girip kaydettim. sonra kendi plesk panelime girip kendidomainim.com için bir host hesabı açtım. hesabı açarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kendidomainim.com'u host ederken bu domain için primary ip'mizi veriyoruz. Hostumuzu oluşturduktan sonra, plesk'ten DNS bölümüne giriyoruz. DNS kaydı eklerken kayıt tipini A seçiyoruz. A kayıt tipi için
Birinci giriş,
domain adı: ns1.kendidomainim.com
ip: primary ip numaramı girdim

Tekrar A tipi ns eklemeyi seçip bu sefer,
domain adı: ns2.kendidomainim.com
ip: secondary ip numarmı girdim

sonra ns tipi kayıt girişi yapıyoruz
domain adı giriniz kısmını boş bırakıp,
ayrı ayrı ns1.kendidomainim.com ve ns2.kendidomainim.com
girişlerini yapıp olayı bitiriyoruz.

D

duyurbeni.com

Misafir
sorun çözüldü arkadaşlar disconnect' e ve diger tüm arkadaşlar teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5