İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

NARWEB VDS sistemli sanal sunucular - Yüksek Band - Uygun Fiyat

baterist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mevcut altyapımız ile Teklan DC bünyesinde devam ettirdiğimiz VDS hizmeti, gelen istekler doğrultusunda Nixcon DC üzerinde de kurulacak ve VDS altyapısı ile Nixcon üzerinden de hizmet verilebilecektir.

Talepler doğrultusunda Nixcon DC ye kurulacak altyapı ile ikinci bir veri merkezinden de hizmet veriyor olacağız.

VDS nedir?

Ana sunucu kaynaklarının gerçek anlamda bölünmesi ve size ayrılan cpu, ram, hdd gibi kaynakların diğer sanal sunucu kullananlar ile paylaşmamanız demektir.
Yani ayrılan kaynaklar tamamen dedicated sunucudan farksız olarak bölümlenmektedir.

Paketler;

Özel Paket 1

HP SUNUCU
4 x XEON 2 GHZ işlemci (2 adet Dual Core XEON(gerçek) 5130 işlemci)
512 MB DDR2 ECC FBD RAM (Swap alanı değil, tamamen dedicated RAM)
40 GB HDD
2 adet IP
10 Mbit/sn Hat
300 GB/ay Trafik
Türkiye lokasyon - Nixcon DC

Fiyat : 45 YTL / ay

Özel Paket 2

HP SUNUCU
4 x XEON 2 GHZ işlemci (2 adet Dual Core XEON(gerçek) 5130 işlemci)
1024 MB DDR2 ECC FBD RAM (Swap alanı değil, tamamen dedicated RAM)
60 GB HDD
2 adet IP
10 Mbit/sn Hat
500 GB/ay Trafik
Türkiye lokasyon - Nixcon DC

Fiyat : 75 YTL / ay

Plesk panel(sınırsız domain) ve işletim sistemi ücretsiz!

Fiyatlara KDV dahil değildir.

Sunucular VDS sistem ile bölündüğü için dedicated server kalitesindedir.

Kampanya stoklarla sınırlıdır.

Türkiye de VPS konusunda standartları ve önyargıları değiştiriyoruz!

Sorularınız için [email protected] msn, sitemiz üzerinden canlı destek veya telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Tel : 0212 255 32 48

Saygılarımızla

Narweb İnternet Hizmetleri

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Kusura bakmayın ama ben birşeyi anlamadım. bu konuda pek bilgi sahibi değil. O yüzden sorma gereği duyduğum.

VPS = VDS midir ? Eğer değiller ise arasında ne gibi farklılıklar var.
Çünkü yazınızdan anladığım kadarı ile her iki sistemde sunucuyu bölüyor. Ama ne gibi farklılıkları var ?

Teşekkür ederim...

baterist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir yerde yazmış olduğum bir yazıyı aynen aktarıyorum umarım faydalı olur yine de kafanızda sorular varsa yardımcı olmak isterim.

ALINTI :

VPS konusunda o kadar çok şey yazılmış çizilmişki özellikle tek bir konu altında virtuozzo ile vmware server karşılaştırılmış.

Ama bence o konu altında özellikle vmware server konusunda oldukça yanlış yaklaşımlarda bulunulmuş, mesela foruma yeni giren birisi vmware kötüdür virtuozzo süperdir şeklinde bir anlam çıkartabilir.

Burada şunu belirtmek istiyorum virtuozzo ile oluşturulan sanal makinalar VPS dir. Vmware ile oluşturulan sanal sunucular ise VDS dir.

VPS - Virtual Private Server
VDS - Virtual Dedicated Server

Ayrıca vmware server ücretsiz bir yazılım olmakla birlikte kurumsal kullanım için uygun değildir. VMWARE in diğer bir ürünü olan ESX server kurumsal bazda bir üründür ve virtuozzo ile karşılaştırılamaz.

ESX server ile oluşturduğunuz sanal sunucular VDS dir ve gerçek anlamda fiziksel sunucuyu paylaştırır. Virtuozzo da kullanan arkadaşlar bilirler bolca verilen ramlerin çoğu aslında fiziksel sunucu üzerindeki diskin içinde oluşturulan SWAP tan başka birşey değildir.

Kısacası sanal sunucuları sadece VPS altında toplamak bence yanlış VPS ve VDS olarak ayırmak lazım ve alanlarında sanal sunucu aldıklarında buna dikkat etmeleri gerekmekte.

Diğer yandan vmware ile şukadar sunucu açtım sistem patladı virtuozzo ile 100 tane açtım gibi durumlar konuşulmuş, yukarıda da anlattığım gibi vmware fiziksel olarak böldüğü için olmayan birşeyi bölmeye çalışamazsınız yani SWAP disk alanını insanlara ram diye veremezsiniz!

Eğer kaliteyi arıyorsanız bu işten adam gibi anlayan ciddi altyapılar kurmuş bir firmayı tercih etmelisiniz.

Diğer bir yaklaşımla virtuozzo ile oluşturulan VPS aslında RESELLER hesabın biraz daha gelişmiş versiyonundan başka birşey değildir.
Vmware ile oluşturulmuş sanal sunucu ise fiziksel sunucudan hiçbir farkı olmayan bir altyapıdır.

Tabiki birçok arkadaş açgözlü firmalara denk geldiği için vmware konusunda bir önyargı oluşmuş durumda. Vmware server ile bir sunucuya 20-30 tane sanal sunucu kuramazsınız, kurduğunuzda doğru düzgün çalışmaz ama az kurup öz kurarsanız da fiziksel sunucudan farkı olmaz. Bu yüzden önyargılı olmak yerine daha önce de dediğim gibi doğru, bu işe ciddi yatırıım yapmış firmaların ile çalışın derim.

Umarım birazda olsun konunun yönü, doğru yöne doğru kaymıştır!

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Sayın baterist;

açıklama için teşekkür ederim.

Kolay gelsin. Başarılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5