İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasa Bugün Açıklama yapacak

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Şimdi uzaylı denir ama uzayın içinde dünyada vardır.Biz uzaylı deriz yabancılar aliean der spaceli diyene rasladınmı :D

Eğer uzay dediğimiz tanımlamaya dünya ve diğer herşey deseydik, dünya uzayın içinde yer alıyor derdik ama uzay tanımlaması zaten dünya atmosferi dışında kalan alan olarak tanımlanıyor :D

Mywedding nasa tarafından açıklama saat 9'da yapılacak. Onların vereceği sadece haber olur, gerçi vermişlerdir şimdiye kadar :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Eğer uzay dediğimiz tanımlamaya dünya ve diğer herşey deseydik, dünya uzayın içinde yer alıyor derdik ama uzay tanımlaması zaten dünya atmosferi dışında kalan alan olarak tanımlanıyor :D

Mywedding nasa tarafından açıklama saat 9'da yapılacak. Onların vereceği sadece haber olur, gerçi vermişlerdir şimdiye kadar :D

Eee sen söylüyon işte içinde bulunduğumuz yer uzay:D.Sende içindesin dünyada.Yani kısaca sende bir uzaylısın.Bu okyonusta bulunan bir resiften ben okyonuslu değilim resifliyim demesi gibi bişi :D

Marslı dünyalı diye ayırıp gezegencilik yapmayalım lütfen :ıslık:

Uzaylı kelimesi sadece bizde kullanılır zaten.Normalde insan ve diğerleri olarak ayırırlar.

türk dil kurmunun tanımıda budur.

uzay
a. gök b. 1. Bütün varlıkların içinde bulunduğu sonsuz boşluk, feza, mekân. 2. Bütün gök cisimlerinin içinde bulunduğu sınırsız boşluk.

Yani wikipedia yemiş seni :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
trt haber bari sen yapma, ver tamamını. Tüm kanallar yayını baktılar ki uzaylı görüntüsü vermiyorlar hemen kesitler. Halbuki ne güzel konuşuyorlardı.

Bu arada mathiaxbarscığım, yıllardır ne araştırılıyor, ne tartışılıyor... Uzayda yaşam, hayat var mı diye ? Uzaylı var mı, gerçekler mi. Ufo denilen cisimler var mı varsa içinde uzaylılar var mı ? vs... gibi çoğaltabiliriz. Senin söylemine göre bu soruların hepsi boşunaymış. Meğer onlar bizmişiz :=)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yagmayok kavram kargaşası seninki :D Uzaylıyı bir tek bir kullanıyoruz kelime olarak.Üste aktardım bak türk dil kurumunun tanımını.Sen şuanda uzaylısın evet ama insansın.Ordakiler yaratık :)

Türkçenin azizliği kısaca

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Adı uzaylı ya da marslı her neyse artık. Allah koskoca kainat yaratmış, binlerce gezegen milyonlarca yıldız yaratmış. Sonsuz bir derinlik yaratmış. Ama tüm bunları 7-8 milyar insan için yaratmış...
Hadi ordan, hadi ordan :p
Nacizane fikrim uzaylı denen şu tiplere inanmayan Allah'ada gerektiği kadar inanmıyordur benim gözümde. Ancak şunada eminimki nasa nın açıklaması balon çıkar artık ne diyeceklerse.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
yagmayok kavram kargaşası seninki :D Uzaylıyı bir tek bir kullanıyoruz kelime olarak.Üste aktardım bak türk dil kurumunun tanımını.Sen şuanda uzaylısın evet ama insansın.Ordakiler yaratık :)

Türkçenin azizliği kısaca

Yahu kavram karmaşasını yaratan sensin. Resif ve deniz örneğini veriyorsun ki hiç benzer bir örnek değil. Çünkü deniz resif dışında kalan alan olarak tanımlanmıyor. Verdiğin örnekte resif zaten denizin içinde. Ama uzay dediğimiz alan dünya atmosferi dışında kalan evrenin sadece bir parçasıdır ki "uzay da hayat var mı" sorusuna cevap arıyoruz yıllardır, çünkü evrende birtek biz mi varız merakı içindeyiz.

Yani senin oradaki deniz tanımlaman bahsettiğimiz konuya uyarlarsak EVREN olmakta.

Tabi yarın uzaylılar ile muhabbet ediyor hale gelirsek bu tanımlama da değişiklikler olabilir.

Dinlediğim bu kısa açıklamada anlatılanlara göre (tabi bir de anladığım kadarıyla), bir canlının yaşaması için gerekli ortamın bildiklerimizin ötesinde olduğu, hiç tahmin edilemeyen ortamlarda bile yaşamın var olabileceği şeklinde. Yani yıllardır orada su var mı burada şu var mı diye yaşam için gerekli olduğunu düşündüğümüz materyallari arıyorduk. Halbuki yaşam için çok farklı kaynakların yeterli olabileceği söyleniyor. Tabi bu yapılan bir deney üzerinden gerçekleşyior. Belirtmeyi unuttum, bu deney arsenikli ortamda yaşayan bir bakterinin keşfedilmesi üzerinden anlatıyorlar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yahu kavram karmaşasını yaratan sensin. Resif ve deniz örneğini veriyorsun ki hiç benzer bir örnek değil. Çünkü deniz resif dışında kalan alan olarak tanımlanmıyor. Verdiğin örnekte resif zaten denizin içinde. Ama uzay dediğimiz alan dünya atmosferi dışında kalan evrenin sadece bir parçasıdır ki "uzay da hayat var mı" sorusuna cevap arıyoruz yıllardır, çünkü evrende birtek biz mi varız merakı içindeyiz.

Yani senin oradaki deniz tanımlaman bahsettiğimiz konuya uyarlarsak EVREN olmakta.

Tabi yarın uzaylılar ile muhabbet ediyor hale gelirsek bu tanımlama da değişiklikler olabilir.

Verdiğin tanım geçerli bir tanım değil zaten.Wikipedia dan alıntı.Kim bilir kim yazdı zamanında.Gerçek tanım türk dil kurumunundur , üstede var.Uzayda diye aranmaz normalde dünya dışında hayat varmı diye aranır veya dünya dışı varlıklar olarak söylenir.

Neyse sen öyle kabul etmek istiyorsan yapıcak bişiim yok :hihi:

Nasanın açıklamasıda bariz gündem değiştirmeye yönelikti.Tebrik ederim onları :D Zaten açıkladıkları veya bilinenleri tekrarladılar.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Verdiğin tanım geçerli bir tanım değil zaten.Wikipedia dan alıntı.Kim bilir kim yazdı zamanında.Gerçek tanım türk dil kurumunundur , üstede var.Uzayda diye aranmaz normalde dünya dışında hayat varmı diye aranır veya dünya dışı varlıklar olarak söylenir.

Neyse sen öyle kabul etmek istiyorsan yapıcak bişiim yok :hihi:

Hayır mathiaxbars, Wikipedia'den yola çıkarak yürüttüğüm bir mantık değil. Bu konulara ilgili olduğumu anlamışsındır, ayrıca az da olsa bu konular hakkında yazılan makaleler incelenirse söylemime uygun tanımlamarın geçtiği sonucu da ortaya çıkartılabilir.

Açıklamayı yaptım.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Konuyu Toplam 76 Üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 74 Misafir)

Botmu bunlar acaba.Hey misafirlar biz dostuz:D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Loi eski mesajlarıma bak ( 1 önceki sayfa ), açıklamada bulundum. :D

Konu oldukça ilgi çekici olduğundan ziyaretçimiz çıktur. Belki de uzaylılar gelmiştir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Uzaylılarda bizim bu konu hakkındaki fikirlerimizi takip ediyorlar demekki.. Hemen IPleri tespit edelim..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Açıklama iyide önceden açıklanmış veriler , bilindik.Yoksa oldukca şaşırtıcı ve ilginç.Özellikle dünya dışında hangi şartlarda yaşayan canlılar var kim bilir.Belki etrafımızdaki gezegenlerin iç yüzeyinde yaşayan daha koplike canlılar var ve haberimiz yok.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
bana faydası veya zararı yoksa uzayda birilerinin olmasının anlamıda yok..
kısacası bana faydası olmayan köprünün ayaklarını seveyim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5