İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasıl çok kazanırız bilgi paylaşımı

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yapılan gözlemler ve testler sonucu şunu bulduk google bu Mesothelioma kelimesine iyi para ödüyor ancak 4.günden sonra düşüyor.2$ bile zor veriyor.
Google pahalı reklamlarını hiti iyi olan ve özel bir konu üzerinde yoğunlaşmış sitelerde gösteriyor.Biraz ondan biraz bundan içeriği olan türk sitelerindede ucuz reklamlarını gösteriyor.

örnek vereyim;
hotel reklamları çok iyi para veriyor .
http://www.google.com/search?hl=tr&c2coff=1&q=hotel+istanbul&lr=

bütün alt sayfalar reklam dolu.Benim bir arkadaşta sitesinin alt klasörlerinden birine hotel tanıtımları yaptı 4-5 sayfa çok kazanmayı düşündü ilk 3 gün iyi kazandı 30$ civarında günlük ama 4.gün 1$bile yapamadı herşey aynı olmasına rağmen.

Gidip adam gibi domain alıp en az 100 sayfalık bir içerik ve tek konu üzerine yaptığınız siteler çok kazanıyor gerisi boş
Her konuya el atan türk siteleri bundan çok az kazanıyor :eek:
sevgi sitelerine giriyorum döviz kuru var :p koyacak bir şey bulamamış herhalde.koyacak birşey bulamıyorsan nie site açarsın be dostum diyesim geliyor.

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sence benim sitenin bir şansı var mı bu konuda?

http://www.mesotheliomacouncil.org/

Daha mesothelioma ilgili diğer anahtar kelimelere (mesothelioma attorney, mesothelioma diagnosis, vb.) özel derin ve geniş iç sayfalar yapmayı düşünüyorum...

G

guajira

Misafir
yoktur' Alıntı:
örnek vereyim;
hotel reklamları çok iyi para veriyor .
http://www.google.com/search?hl=tr&c2coff=1&q=hotel+istanbul&lr=

Gidip adam gibi domain alıp en az 100 sayfalık bir içerik ve tek konu üzerine yaptığınız siteler çok kazanıyor gerisi boş.

Hiç merak etme. 2 hafta içerisinde tek konulu 100 küsür sayfalı bir siteyle dönüyorum:) günlük en az 1000 ziyaretçiyi bulacak diye tahmin ediyorum inşallah yanılmam. sağlam bir proje ve henüz internet aleminde birebir örneğine rastlamadım.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onur o sayfada yogunlaşmadan kapa bana kalırsa o sayfayı çünkü kim meso işine girdiyse ve yogunlaştıysa günde 30 - 40 dolar kazandıysa atıldı.. Eğer günde 10 tıklama alıyorsanız ve gösterimle tıklama oranınız arasında bir anormallik varsa hiç şansınız yok arkadaşlar.. Şansınızı zorlamayın zorlayan arkadaşlar oldu..

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl bir anormallik olabilir ki gösterim oranıyla tıklama arasında?

T

The_Best

Misafir
Örnek günlük sayfa gösterimin bin tıklama oranı da 100 olursa bunda bir anormallik olur çünkü %10'luk clik oranı söz konusu

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
meso sitesi çok tehlikeli bir konu.Çok çok 1 hafta kazanırsın sonra kazanamazsın.Çünkü herkez kanser degil.çok spesifik bir konu.
googlede rekabet çok fazla çok veriyor diye .Özellikle hintliler bu işin b.kunu çıkarttı.Reklam veren firmalar refererlarına bakıyor,sitenize geliyor kontrol ediyor.Google reklamı için açıldıgı belli olursa hemen google a bir telefon çakıyor anında accountunuzu kapatıyor google.Çok Türkün accountu kapatıldı meso yüzünden :(

Çok kazanmak istiyorsan tatil köylerini otelleri tanıtan bir site yap.daha yolun başında iken.Yaz geliyor tatil köyleri otel reklamları dolacak yine ortalık.
tek tık için 20$ veren otel reklamları var vesaire vesaire.
Elin yankee si yada hintlisi bizim memleketi bizim kadar tanıtaamaz sonuçta. Bu kategoridede, sitenin türkiyede olması büyük bir avantajdır. :p

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Adsense beni atmaz. Diyelim ki attı, önemli değil. Ben siteyi doğru düzgün bir mesothelioma kaynağı yapmaya devam edeceğim. DMOZ'a veya Yahoo'ya kabul edilirsem, on-page text link satmaya başlarım. PR5 linker ayda $10'a falan alıcı buluyor. Olmazsa satarım siteyi olur biter ;)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
onunla ugraşacağına tatil sitesi yap bence.Çünkü 5.gün para kazanamayacaksın.Google pahalı reklamları sitenden çekecek...
alt 20 sayfaya kadar tek tek yandaki reklam bolluguna bakın daha sezon açılmadı bu arada :p .Tek tık için 20$ kadar veren siteler varken.
boşuna kürek çekmek vakit kaybı sadece.Özellikle Almancası yada flamancası iyi olan arkadaşlar o dillerde Türkiyeyi tanıtan siteler yaparlarsa kısa zamanda paraya para demezler.

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&hl=tr&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=istanbul+hotel

Çok sağlık sitesi yapmak istiyorsan Dentist sitesi yap.
bayağı reklam çıkıyor ve iyi para veriyor .....

S

Skeleton

Misafir
yoktur, baba sen harbi bu işi iyi biliyosun ve kanımca uyguluyorsundur da :) eh ne diyelim bol kazançlar (fikirlerini uygulamayı düşünüyorum, parayı bulursam paypalına $10 bağış yaparım :p ) hadi kalın sağlıcakla

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Walla ben bizim webmasterların haline üzülüyorum.Reklam al sat kategorisinde hitleri görüyorum 3000-4000 hiti var 20ytl ye reklam bulamıyorlar :(
Amerikayı yeniden keşfetmenin bir anlamı yok.Çok hit getiren çöplük siteler para kazandırmıyor malesef.örnek ,sevgi sitesi açıyorlar ;
önce pembe renkli bir Nuke tasarımı sonra blockları koyuyorlar yada
döviz kuru, tc kimlik no, yemek tarifleri,gazeteler,bedava sms,manken resimleri,komik flash animasyonlar,sms sözleri vesaire vesaire....

bunlardan kime ne kazanmış ki :D
iyi hit saglaya bilir bu dangalak konular ama pek getirisi olmuyor.20milyona reklam bulamıyorsunuz.

Adsense için site(ler) yapmak gerek.Nerede ekmek köfteyi, oraya götürmek gerek

yine basit bir örnek vereyim.
kuzenim amerikada otomobil manyagı biri :p otomobil haberleri, modifiyeler ile ilgili bir otomobil sitesi var.Günlük hiti 400 civarın hiç 500 olmamış :D
aylık kazancı 2700$ bana çerez parası diyo..

Nasıl kazanıyor derseniz çok basit cevabı: Bir konu Pir konu ve ingilizce.

Ö

Ö T Ü K E N !

Misafir
yoktur' Alıntı:
Walla ben bizim webmasterların haline üzülüyorum.Reklam al sat kategorisinde hitleri görüyorum 3000-4000 hiti var 20ytl ye reklam bulamıyorlar :(
Amerikayı yeniden keşfetmenin bir anlamı yok.Çok hit getiren çöplük siteler para kazandırmıyor malesef.örnek ,sevgi sitesi açıyorlar ;
önce pembe renkli bir Nuke tasarımı sonra blockları koyuyorlar yada
döviz kuru, tc kimlik no, yemek tarifleri,gazeteler,bedava sms,manken resimleri,komik flash animasyonlar,sms sözleri vesaire vesaire....

bunlardan kime ne kazanmış ki :D
iyi hit saglaya bilir bu dangalak konular ama pek getirisi olmuyor.20milyona reklam bulamıyorsunuz.

Adsense için site(ler) yapmak gerek.Nerede ekmek köfteyi, oraya götürmek gerek

yine basit bir örnek vereyim.
kuzenim amerikada otomobil manyagı biri :p otomobil haberleri, modifiyeler ile ilgili bir otomobil sitesi var.Günlük hiti 400 civarın hiç 500 olmamış :D
aylık kazancı 2700$ bana çerez parası diyo..

Nasıl kazanıyor derseniz çok basit cevabı: tek konu ve ingilizce.

verdiğin bilgiler çok harika teşekkürler...

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
onunla ugraşacağına tatil sitesi yap bence.Çünkü 5.gün para kazanamayacaksın.Google pahalı reklamları sitenden çekecek...
alt 20 sayfaya kadar tek tek yandaki reklam bolluguna bakın daha sezon açılmadı bu arada :p .Tek tık için 20$ kadar veren siteler varken.
boşuna kürek çekmek vakit kaybı sadece.Özellikle Almancası yada flamancası iyi olan arkadaşlar o dillerde Türkiyeyi tanıtan siteler yaparlarsa kısa zamanda paraya para demezler.

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&hl=tr&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=istanbul+hotel

Çok sağlık sitesi yapmak istiyorsan Dentist sitesi yap.
bayağı reklam çıkıyor ve iyi para veriyor .....

Onları da yaparım, hepsini de yaparım. :D

Yalnız ben bu siteyi bırakamam. Öldürsen bırakamam, çünkü .com, .net, .org, .info domainlerin dördü de bende. Bunun yanında sitenin şimdiden 100'den fazla, indexlenmeye hazır, temiz, statik ve optimize edilmiş sayfası var. Yapmam gereken tek şey ana bölümü tamamlamak ve hergün bir kaç forum konusu açıp blog'da da kanser haberleri yayımlamak. Sonra kendiliğinden insanların ilgisini ve takdirini çekecektir. Yani öyle umuyorum... :D

Bu site bundan 4, 5 ay sonra iyi bir miktarda paraya satılabilir hale gelecek. O zaman satmak isteyip istemediğimi göreceğim.

Neyse mesele benim site değildi, o yüzden konu üzerine bir şeyler de yazacağım daha sonra.

Herkese iyi çalışmalar!

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok oyle bişi bir dişci miş yok hayvan sitesiymiş aha size bir site
www.searchscribe.com
adamin ki portal gibi site bunun gibi onlarca site vardir adworbs de içinde para eden reklamlar var iyi paralar veriyor yedi dolar veren clik başi bilmem ne reklami vardi yani hepsini tek sitede toplamiş anahtar kelimeye gore adsensede ilgili sayfa reklami cikiyor beş centten bu sitelere giriyorsun sen ordan 100 dolarlk siteye girersen bu adam kazaniyor olay ondan oyle oynuyor biri beş veriyor biri yüz ikiside mesotheliomaiçerikli anladiniz umarim saygilar

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dostum benim anlatmak istedigin adam gibi içerikli tek konulu siteler.
Bu adam gibi yapan bir ton hintli site var :rolleyes: Bu adam isterse 10bin dolar kazansın.Kimsenin parasında gözümüz yok.Bu sitede çöplük sitesi benim gözümde...

Benim demek istedigim,güzel içerikli ve tek konulu bir siteniz olursa gerçekten güzel paralar kazanıyorsunuz. (Türkçe bile olsa )

C

Chap

Misafir
www.searchscribe.com
Bu site içeriğe sahip değil ki. Google kurallarına aykırı olması lazım. Adams adece kategori açmış ve ne link var ne konu. Tamamen Google'a yönlendiriyor ziyaretçiyi. Akıllıca valla.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
GoogleGuy google reklam programını kodlayan kişi yada team lideri.Şöyle bir yazısı vardı,
Google her siteye 3 gün test sürüşü hakkı veriyor.Diyelimki siteniz otomobil sitesi ve sitenizde otomobil reklamları çıkıyor ama kimse tıklamıyor yada tıklayanlarda hep aynı ip ise sitenizin içeriginin otomobil sitesi olmadıgına kanaat getiriyoruz ve pahalı reklamları sitenizden çekiyoruz.Ya dandik ucuz reklamlar yada hizmet reklamları çıkmaya başlar.
Amacımız reklam veren müşterilerimizin menfaatlerini korumak.Bire bir hedef kitleli sitelerde reklamlarını göstermek,verilen reklamın hakkını almak.

searchscribe.com şimdi bu siteyi yapan adam zeki google salak öyle mi :rolleyes: 100tık ile niye 3-4$ kazandım diyen arkadaşlar sorularına sanırım cevap bulmuştur....

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya beyler 10 dan fazla sitemde adsense kullaniyorum ve 22000 gosterimim var son gunlerde 4 dolari zor goruyorum sitelerimin hepsi de tek konu uzerinde yogunlasan siteler, epey hayal kirikligi icerisindeyim valla
icerik var millet icerige bakiyor ama tiklayan yok ne is anlamadim

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AkrepList' Alıntı:
ya beyler 10 dan fazla sitemde adsense kullaniyorum ve 22000 gosterimim var son gunlerde 4 dolari zor goruyorum sitelerimin hepsi de tek konu uzerinde yogunlasan siteler, epey hayal kirikligi icerisindeyim valla
icerik var millet icerige bakiyor ama tiklayan yok ne is anlamadim
Eğer ziyaretçilerin hep aynı kişilerse reklamları görmezden geliyorlardır büyük ihtimalle. Yani diyelim bir forumun veya arkadaşlık siten falan varsa, genelde ziyaretçiler aynıdır. Yine her gün yeni insanlar gelir ama çoğunlukla reklamları aynı kişilere göstermiş olursun. Göz alışkanlığı yarattığından reklamlara tıklama olmaz. Belki durum budur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5